Phılıps Yetkili Servis ''Anakart Değişecek'' Demiş - 5 Dakikada Yazılımla Kurtuldu TV

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Benzer durumları otomobillerdeki cihazların yazılımları söz konusu olunca da sıklıkla yaşıyoruz. İşin içine yazılım girince, -sektör farketmeksizin- bizim yetkili servislerimiz ilgili parçayı komple değiştirip geçmek istiyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Benzer durumları otomobillerdeki cihazların yazılımları söz konusu olunca da sıklıkla yaşıyoruz. İşin içine yazılım girince, -sektör farketmeksizin- bizim yetkili servislerimiz ilgili parçayı komple değiştirip geçmek istiyor.
Aslında bu biraz da firmanın tutumuyla ilgili gibi.
Firma komponent yollamıyorsa, videodan bağımsız konuşuyorum, anakart değiştir diyorsa servisin yapabileceği pek bir şey yok gibi.

Videoyu henüz izlemedim. :hihi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tembellik kısmı da, Aç gözlülük kısmı da tüketiciyi yaralıyor işte en büyük sorun bu.

Anakart üzerinde donanımsal tamir yapmak istemeyebilirsin bunu anlarım da, usb den bir yazılım yüklemesi yahu bu aynı zamanda dünya kaynaklarını da haddinden fazla kullanıma yönelik bir durum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aslında bu biraz da firmanın tutumuyla ilgili gibi.
Firma komponent yollamıyorsa, videodan bağımsız konuşuyorum, anakart değiştir diyorsa servisin yapabileceği pek bir şey yok gibi.

Videoyu henüz izlemedim. :hihi
İzlemesen de olur Umut neticede Phılıps ve Yetkili servis kavramı aynı cümlede kullanılıyorsa artık akıllara ilk gelen suiistimal, sahtekarlık, düzenbazlık, fahiş fiyat vs vs geliyor ülkemizde.

Nasıl olur da yöneticileri kendi markalarının dolandırıcı, sahtekar, düzenbaz, fahiş fiyatçı, iş bilmez vs vs gibi kavramlar ile anılmasından hiç rahatsız olmazlar anlam veremiyorum.

O yetkili servislerin içerisinde öyle kral insanlar var ki, bu düzenbazlar yüzünden onlar neden bu GENEL kötü anılmanın içerisinde kalmak zorunda kalsın o da ayrı bir problem.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İzlemesen de olur Umut neticede Phılıps ve Yetkili servis kavramı aynı cümlede kullanılıyorsa artık akıllara ilk gelen suiistimal, sahtekarlık, düzenbazlık, fahiş fiyat vs vs geliyor ülkemizde.

Nasıl olur da yöneticileri kendi markalarının dolandırıcı, sahtekar, düzenbaz, fahiş fiyatçı, iş bilmez vs vs gibi kavramlar ile anılmasından hiç rahatsız olmazlar anlam veremiyorum.

O yetkili servislerin içerisinde öyle kral insanlar var ki, bu düzenbazlar yüzünden onlar neden bu GENEL kötü anılmanın içerisinde kalmak zorunda kalsın o da ayrı bir problem.
Tahmini konuştum çünkü benzer durum dizüstü bilgisayar tamirinde de oluyor.
Servis anakart onarımı yapmıyor, çünkü üretici buna yanaşmıyor, onun yerine yedek parça olarak komple yeni anakart sunuyor seçenek olarak.
Haliyle servis de inisiyatif almıyor, işine gelirse diyor. :hihi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tahmini konuştum çünkü benzer durum dizüstü bilgisayar tamirinde de oluyor.
Servis anakart onarımı yapmıyor, çünkü üretici buna yanaşmıyor, onun yerine yedek parça olarak komple yeni anakart sunuyor seçenek olarak.
Haliyle servis de inisiyatif almıyor, işine gelirse diyor. :hihi
Phılıps de durum daha farklı çünkü ellerinde malzeme yok. Eski anakartları o nedenle tüketiciye teslim etmiyorlar.
Kaldı ki anakartı kendileri de değiştirmeyecekti zaten biliyorsun :kas

Tüketicinin yaptığı gibi onlar da yazılımı yükleyip ''Abi anakart değişti'' diyecek, başka tv nin anakartı ile bu tv nin anakartı yer değiştirip böylece fiilen anakartı değiştirmiş ve yalan söylememiş oluyorlar :kiskis

E yani adam değiştirdi mi? Evet değiştirdi :kiskis

M Çevrimdışı

maykilmaho

Yeni Üye
29 Tem 2021
7
38
Phılıps de durum daha farklı çünkü ellerinde malzeme yok. Eski anakartları o nedenle tüketiciye teslim etmiyorlar.
Kaldı ki anakartı kendileri de değiştirmeyecekti zaten biliyorsun :kas

Tüketicinin yaptığı gibi onlar da yazılımı yükleyip ''Abi anakart değişti'' diyecek, başka tv nin anakartı ile bu tv nin anakartı yer değiştirip böylece fiilen anakartı değiştirmiş ve yalan söylememiş oluyorlar :kiskis

E yani adam değiştirdi mi? Evet değiştirdi :kiskis
Adem abi selamlar sayfada;"Philips 55pus7101 Bootloop Installation Aborted" başlığı ile açılmış bir konu var. Bütün açık kaynaklarda sorun hakkında çözüm bulamadğımız gibi sayfada da yapılan çözüm önerilerinden herhangi bir sonuç elde edemedik. Bunu çözsen çözsen sen çözersin. Yardımlarını bekliyoruz. Saygılar.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,342
64
Adem abi selamlar sayfada;"Philips 55pus7101 Bootloop Installation Aborted" başlığı ile açılmış bir konu var. Bütün açık kaynaklarda sorun hakkında çözüm bulamadğımız gibi sayfada da yapılan çözüm önerilerinden herhangi bir sonuç elde edemedik. Bunu çözsen çözsen sen çözersin. Yardımlarını bekliyoruz. Saygılar.
Çözüm önerilerinden biri hatta en önemlisi yeniden yazılım atılmasıydı ki ,bunu da herkes yapamaz,çünkü dışarıdan müdahale gerekiyor.ama istersen tv tamircilerini dolaş bakalım,belki içlerinde yazılım atabilen vardır diyeceğim en son sevgili maykilmaho :)

Geri
Üst Alt