Philips ve Grundig arasında kaldım, yardım?

L Çevrimdışı

LynXMaSTeR 

Aktif Üye
16 Ocak 2020
143
1 haftadır onu mu alsam bunu mu alsam derken en son 2 modele kadar daralttım aralığı.
Philips 43PUS6504
Grundig 43VLX7810

Philips'i vatanbilgisayarda 2800 TL ye peşin fiyatına 12 taksit yapıyorlar.
Grundig ise hepsiburada üzerinden 2231 TL ye peşin fiyatına 9 taksit.

Şimdi philips kağıt üzerinde daha iyi durmasına rağmen teknosada lg marka tv lere bakan bi personel ile yaptığım görüşmede, philips in artık çinde üretildiğini, eskisi kadar kaliteli malzeme kullanmadıklarından bahsetti. ne kadar doğru bilmiyorum. sürekli olarak grundig almam konusunda ısrarda bulundu. grundig in 3 yıl garantili olmasından, ücretsiz kurulum ve montaj hizmeti verdiğinden, duvar askı aparatı hediye ettiğinden bahsetti. hatta kendisi 43gdu7900b modelini önerdi.
Ancak önerdiği model de philips fiyatında. O yüzden marka bilinirliği açısından söylediği model yerine philips almak daha mantıklı geliyor.
Diğer taraftan bu tv yi daha çok monitör amaçlı kullanacağım ama ileride tv özelliklerini de kullanabileceğim için ve garanti süresinin 3 yıl olması, ücretsiz kurulum, montaj avantajının olması sebebiyle grundig markayı alıp geçmemi mi tavsiye edersiniz.
Aslında öncelikli amacım uygun fiyatlı bir 4k tv almaktı, ancak araştırdıkça, bazı özelliklerin ne işe yaradıklarını öğrendikçe şu da olsun bu da olsun derken bütçeyi baya zorladım.
a101 deki hi-level i bulsam hiç düşünmeden alacaktım, ama sonra sağa sola baka baka iyice kararsız kaldım.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

bu arada A Adem Helvacı hocam bir çok mesajımda seni etiketledim ama bir türlü ulaşamadım :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu gün bana kimse ulaşamadı zira eşime araba alınca Noter di Şoförler odasıydı Sanayiydi derken tüm gün ofiste de yoktum, cepten de ilgilenemedim hiç bir şey ile.

Bir saat önce pc ye geçtim toplam (Tüm mecralar dahil) 78+39+21+14+6+9+44+3 olmak üzere 214 adet birikmiş soru cevaplamaya başladım :) (Whatsap- youtube-forum-facebook-instagram-pixel.com.tr canlı destek-mail-twitter)

Phılıps in çinde üretildiği veya yanında sıraladığı tüm bla bla bla ları boşver.

Görüntü kalitesi olarak Phılıps aslında can dır ama o lanet menüsü ve ne yazık ki İstanbulda tek merkezden (XXX Elektronik) yönetilen, daha doğrusu yönetilemeyen yedek parça organizasyonu nedeniyle Phılıps önermek macera olur. Model bazında değil marka bazında bence de Grundig öndedir.

Model bazında da bakacak olursak Grundigi hiç küçümseme, inan bana o Phılıps den kalır yanı yoktur kalite anlamında.

L Çevrimdışı

LynXMaSTeR 

Aktif Üye
16 Ocak 2020
143
Bu gün bana kimse ulaşamadı zira eşime araba alınca Noter di Şoförler odasıydı Sanayiydi derken tüm gün ofiste de yoktum, cepten de ilgilenemedim hiç bir şey ile.

Bir saat önce pc ye geçtim toplam (Tüm mecralar dahil) 78+39+21+14+6+9+44+3 olmak üzere 214 adet birikmiş soru cevaplamaya başladım :) (Whatsap- youtube-forum-facebook-instagram-pixel.com.tr canlı destek-mail-twitter)

Phılıps in çinde üretildiği veya yanında sıraladığı tüm bla bla bla ları boşver.

Görüntü kalitesi olarak Phılıps aslında can dır ama o lanet menüsü ve ne yazık ki İstanbulda tek merkezden (XXX Elektronik) yönetilen, daha doğrusu yönetilemeyen yedek parça organizasyonu nedeniyle Phılıps önermek macera olur. Model bazında değil marka bazında bence de Grundig öndedir.

Model bazında da bakacak olursak Grundigi hiç küçümseme, inan bana o Phılıps den kalır yanı yoktur kalite anlamında.

Hayırlı olsun :)

hocam grundig in dediğim modeli benim işimi görür dersen, direkt yapıştırıcam siparişi :)
bir de vatanda şöyle bir şey gördüm.
grundig in bu tavsiye edilen gdu7900b modeli ile philips in dediğim modeli yan yanaydı ve eleman bir demo videosunu aynı anda izlettirdi, philipste görüntü yağ gibi akarken grundigte sanki filmi 24 fps ye çekmişler gibiydi, ufaktan takılmalar oluyordu?
teknosadaki elemana bunu söylediğimde videodan kaynaklı olabilir, bazı demolar tv lere özel yapılıyor falan dedi.
bu olabilir mi? şu an almayı düşündüğüm 7810 modelini henüz kanlı canlı göremedim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hayırlı olsun :)

hocam grundig in dediğim modeli benim işimi görür dersen, direkt yapıştırıcam siparişi :)
bir de vatanda şöyle bir şey gördüm.
grundig in bu tavsiye edilen gdu7900b modeli ile philips in dediğim modeli yan yanaydı ve eleman bir demo videosunu aynı anda izlettirdi, philipste görüntü yağ gibi akarken grundigte sanki filmi 24 fps ye çekmişler gibiydi, ufaktan takılmalar oluyordu?
teknosadaki elemana bunu söylediğimde videodan kaynaklı olabilir, bazı demolar tv lere özel yapılıyor falan dedi.
bu olabilir mi? şu an almayı düşündüğüm 7810 modelini henüz kanlı canlı göremedim.

Herşeyden evvel şu konuda anlaşalım.
Özel hayatlarını, sosyal yaşantılarındaki durumlarını bilemem lakin İŞLERİNİ yaptıkları esnada bu satış görevlisi arkadaşlar bana ALLAH BİR dese ona dahi inanmam.

Yalnız şu konuda minik bir uyarı daha girmek isterim.

Bizler de zamanında mağaza demoları kurarken Stream generator kurar, her tv için ayrı hdmı kablo çekerdik yalnız kablonun protokolü, mesafesi vs mutlaka her tv e farklı tepki verirdi, halen de o teknolojide değişen bir şey olmadı, sadece protokoller değişti, kablolar 1.4 yerine 1.4b 2.0b 2.1 oldu.

Takılmalara etkisi vardır veya yoktur diyemem, lakin iki tv arasında koşulların GERÇEKTEN altyapı dahilinde eşit olduğunu görmeden kıyaslama yapmamanız gerektiğini belirtmek isterim.

Ben sizin yerinizde olsam, bitrate değeri yüksek bir video ile gider, belleği hem phılıps, hem de Grundig tv de bizzat denerdim.

L Çevrimdışı

LynXMaSTeR 

Aktif Üye
16 Ocak 2020
143
hocam grundig i dene imkanım yok maalesef, 2018 üretim model olduğu için bulunduğum ildeki teknoloji mağazalarında bulamadım.
o yüzden çok arada kaldım. ikisini de görmüş olsam bu kadar arada kalmazdım sanırım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
hocam grundig i dene imkanım yok maalesef, 2018 üretim model olduğu için bulunduğum ildeki teknoloji mağazalarında bulamadım.
o yüzden çok arada kaldım. ikisini de görmüş olsam bu kadar arada kalmazdım sanırım.

Arçelik, Beko bayilerine baktınız mı? Grundig'i de Arçelik üretiyor benim bildiğim ama?

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
Grundig 65 GDU 7810 modelini aldım ve bir hafta kullanıp iade ettim.Görüntü ve ses kalitesinin çok vasat olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

L Çevrimdışı

LynXMaSTeR 

Aktif Üye
16 Ocak 2020
143
Arçelik, Beko bayilerine baktınız mı? Grundig'i de Arçelik üretiyor benim bildiğim ama?

arçelik bayilerinde grundig göremedim, genelde kendi ürünleri var.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Grundig 65 GDU 7810 modelini aldım ve bir hafta kullanıp iade ettim.Görüntü ve ses kalitesinin çok vasat olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

hocam benim baktığım model ile arasında baya bi boyut farkı var. 65" için 4k çözünürlük yeterli gelmemiş olabilir mi?

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
arçelik bayilerinde grundig göremedim, genelde kendi ürünleri var.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

hocam benim baktığım model ile arasında baya bi boyut farkı var. 65" için 4k çözünürlük yeterli gelmemiş olabilir mi?
Mesele çözünürlük değildi.Topyekün kalite olarak vasat olduğunu söyleyebilirim.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Bende philips 7 serisi var çok memnunum her zaman yazıyorum burada da yazayım günde en az 15 saat çalışır neredeyse 3 yıl olacak fakat beni hiç üzmedi ayrıca bende q7fn var samsungun her ne kader canlı sahnelerde çok iyi görüntü versede philips ile yarışamaz. Tabi bu tv nin smart ı belirli appler ile sınırlı bunu da belirtmek isterim. Son olarak tv de olası bir sorun olursa servis ile çok uğraşırsınız philips marka bir ev sinema sistemim vardı servis bölgemde olmadığı için kendim götürüyordum garantisi bitene kadar 4 kez servise gittim garantisi bitti ürün öldü arçelik grubu servis ağı olarak çok iyi

L Çevrimdışı

LynXMaSTeR 

Aktif Üye
16 Ocak 2020
143
Bende philips 7 serisi var çok memnunum her zaman yazıyorum burada da yazayım günde en az 15 saat çalışır neredeyse 3 yıl olacak fakat beni hiç üzmedi ayrıca bende q7fn var samsungun her ne kader canlı sahnelerde çok iyi görüntü versede philips ile yarışamaz. Tabi bu tv nin smart ı belirli appler ile sınırlı bunu da belirtmek isterim. Son olarak tv de olası bir sorun olursa servis ile çok uğraşırsınız philips marka bir ev sinema sistemim vardı servis bölgemde olmadığı için kendim götürüyordum garantisi bitene kadar 4 kez servise gittim garantisi bitti ürün öldü arçelik grubu servis ağı olarak çok iyi

bi ürün alırken kesin arıza çıkar mantığıyla almamak gerekir diye düşünüyorum. ama teknoloji tabi ki belli olmuyor ne çıkacağı.
eğer bir sorun çıkarmazsa philips ile daha mutlu olacağım sanırım?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri