Philips Tv Güncelleme sonrasi siyah ekran sorunu

O Çevrimdışı

onurkan

Yeni Üye
1 Kas 2020
8
32
Merhaba,

Philips 4k 55PUS6412 televizyonum var,

Bundan 1.5 yil ince menuden guncelleme yapmistim yine kontrol edeyim gelen bi guncelleme varmi dedim, yeni guncelleme gelmis, menu uzerinden indirdim, kurmaya basladi, yesil android logosu cikti vs sonra kapandı acildi ve koyu ekran üzerine Philips logosu geldi 10 saniye kaliyor ardindan logo gidiyor sadece koyu ekran kalıyor açılmıyor. Kumandada tuşlara bastığımda tv de ışık yanıp sönüyor fakat ekranda herhangi bir tepki yok.

Garantim bitti, yazilimi indirip yeniden kurayim dedim ama usb yi hic gormuyor, bitkisel hayatta gibi acik ama tepki yok, yardimlarinizi ve yorumlarinizi rica ederim.

Tesekkurler

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Güvenli moda girebilmeyi biliyorsanız, oradan sıfırlamayı deneyin.
Belli ki bir şeyler ters gitmiş.

Acil yardım yazınca başlığa sorununuz hemen çözülemez maalesef.

Sizin cihaz en kötü brick olmuş olabilir, dışarıdan yazılım atılacak veya şaşe değişmesi de gerekebilir.

O Çevrimdışı

onurkan

Yeni Üye
1 Kas 2020
8
32
Güvenli moda girebilmeyi biliyorsanız, oradan sıfırlamayı deneyin.
Belli ki bir şeyler ters gitmiş.

Acil yardım yazınca başlığa sorununuz hemen çözülemez maalesef.

Sizin cihaz en kötü brick olmuş olabilir, dışarıdan yazılım atılacak veya şaşe değişmesi de gerekebilir.
Merhaba, tesekkurler kardes tavsiyelerin icin,

Guvenli modda girmeyi siz biliyormusunuz?

D Çevrimdışı

DHS243153

Yeni Üye
15 Kas 2020
1
48
Bana da yardım 8505 problem televizyon 58 146 inç alalı 4hafta oldu ama geçen hafta değiştirdiler sizde de bu sıkıntı varmı yotube üzerinden kısacası int üzerinden seyrettihim.herseyde sol üst köşede bu iz çıkıyor bu sebeple değiştirdiler ama getirdikleri TV de de yine çıktı

IMG_20201106_2257548a84ee923459e028.jpg
IMG_20201106_225740936f26eb6bd37d52.jpg
IMG_20201027_0112182f6d591fb333f890.jpg
IMG_20201022_18172279c470dbdb49f448.jpg
IMG_20201022_181721.jpg
IMG_20201022_181226aa8608b3f7836f02.jpg

T Çevrimdışı

Tuncay ataç

Yeni Üye
20 Ocak 2021
4
28
Onurkan kardeş senin durum ne oldu düzeldi mi benimde şuan aynısı başıma geldi philips logosu geliyor 10 saniye sonra yok oluyor bidahada acılmıyor siyah ekran kalıyor kumandadan bastım mi televizyon algiliyor fakat hareket yok ne yapmalıyım bilgi verir misim

O Çevrimdışı

onurkan

Yeni Üye
1 Kas 2020
8
32
Onurkan kardeş senin durum ne oldu düzeldi mi benimde şuan aynısı başıma geldi philips logosu geliyor 10 saniye sonra yok oluyor bidahada acılmıyor siyah ekran kalıyor kumandadan bastım mi televizyon algiliyor fakat hareket yok ne yapmalıyım bilgi verir misim
Selam Tuncay bey,

Gec gordum biraz, kusura bakma, o zaman ben 700 tl verip serviste yaptirmistim, ama simdi yine başıma geldi ayni olay, philips e tovbe artik, dusmanima almam bu markayi...

U Çevrimdışı

UgurQA 

Aktif Üye
24 Eyl 2020
58
Merhaba,

Tvyi kurtarma moduna almayı denediniz mi?
Tvyi fisten çekin ve kumadanin yön tuşlarından aşağı ok a basılı tutun o şekilde basılı tutarak fişi prize takıp kurtarma modu gelene kadar 10-15 saniye basılı tutun. Herhangi bir menü açılmaz ise TV üzerinde joystick varsa aynı şeyi o tuşlar ile deneyin.
Kurtarma modu açılırsa o şekilde bir şeyler yapılabilir.

O Çevrimdışı

onurkan

Yeni Üye
1 Kas 2020
8
32
Merhaba,

Tvyi kurtarma moduna almayı denediniz mi?
Tvyi fisten çekin ve kumadanin yön tuşlarından aşağı ok a basılı tutun o şekilde basılı tutarak fişi prize takıp kurtarma modu gelene kadar 10-15 saniye basılı tutun. Herhangi bir menü açılmaz ise TV üzerinde joystick varsa aynı şeyi o tuşlar ile deneyin.
Kurtarma modu açılırsa o şekilde bir şeyler yapılabilir.
Selam Uğur Bey,

Çok denedim malesef birsey cikmiyor, 13 ay once yine bu sorundan 700 tl vermistim, bu sefer para vermek istemiyorum valla, bakacagiz..

U Çevrimdışı

UgurQA 

Aktif Üye
24 Eyl 2020
58
Servis ne yaptigini size aciklamadi mi o donem? Anakart mi degistirdiler diyecegim lakin 700 TL anakart degisimi icin cok dusuk bir meblag oldugu kanaatindeyim, hadi diyelim cikma kart taktilar hic mi iscilik almadi bu servis. Sorunun basit bir software brick oldugunu dusunuyorum.
Tekrar soylemekte fayda var, Tv uzerinde bulunan joystick ile recovery moda giriliyor tusu icine dogru basmadan (yani ortaya basmadan) sadece geri iterek denemeniz gerekiyor. Siz ne olur ne olmaz tum yonlere tek tek deneyin derim, denemekten zarar gelmez.
Bir diger umut ise ADB komutlari, eger elinizde A to A USB DATA kablosu var iste tvyi usb girisinden bir bilgisayara baglayip bilgisayar uzerinde herhangi bir tepki olup olmadigini kontrol edin. ADB ile bir ihtimal kurtarma yapilabilir.

Eger bir sekilde recovery e ulasacak olursaniz asagidan yazilimi indirin, icinde autorun.upg isimli dosyayi fat32 formatli bir usb bellege kopyalayip tvye takin ve recovery modda apply update from external storage'i secin.

Kolay gelsin.

O Çevrimdışı

onurkan

Yeni Üye
1 Kas 2020
8
32
Servis ne yaptigini size aciklamadi mi o donem? Anakart mi degistirdiler diyecegim lakin 700 TL anakart degisimi icin cok dusuk bir meblag oldugu kanaatindeyim, hadi diyelim cikma kart taktilar hic mi iscilik almadi bu servis. Sorunun basit bir software brick oldugunu dusunuyorum.
Tekrar soylemekte fayda var, Tv uzerinde bulunan joystick ile recovery moda giriliyor tusu icine dogru basmadan (yani ortaya basmadan) sadece geri iterek denemeniz gerekiyor. Siz ne olur ne olmaz tum yonlere tek tek deneyin derim, denemekten zarar gelmez.
Bir diger umut ise ADB komutlari, eger elinizde A to A USB DATA kablosu var iste tvyi usb girisinden bir bilgisayara baglayip bilgisayar uzerinde herhangi bir tepki olup olmadigini kontrol edin. ADB ile bir ihtimal kurtarma yapilabilir.

Eger bir sekilde recovery e ulasacak olursaniz asagidan yazilimi indirin, icinde autorun.upg isimli dosyayi fat32 formatli bir usb bellege kopyalayip tvye takin ve recovery modda apply update from external storage'i secin.

Kolay gelsin.
O zaman servisin dediği güncelleme sırasında bir kart zarar görmüş, onu değiştirdik demişlerdi.

Servisten sonra 2 kere daha güncelleme yaptım bir sorun olmadı açıldı tv. Ancak bu sefer açılmadı. Aynı sorun yeniden oldu.

Dediğin işlemleri denedim, 32 bit olarak biçimlendirip indirdiğim dosyayı koydum; denedim, açtım kapattım, 4 yönede basılı tuttum ama hiçbirinde hiçbir tepki vermedi. flash belleğin ışığı yanıyor ama hareket yok malesef..

U Çevrimdışı

UgurQA 

Aktif Üye
24 Eyl 2020
58
İnternette araştırdığımda aynı arızayı yaşayan çok fazla Philips Android kullanıcısı olduğunu gördüm. Korkarım kronik bir arıza bu anakart üzerinde, umarım forumda deneyimli biri size yardımcı olur.
Saygılar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt