Philips PUS8505 ve LG UN7400 Smart TV Görüntü Kalitesi Karşılaştırma

M Çevrimdışı

msagdic

Yeni Üye
21 Nis 2020
20

Soldaki Philips 50PUS8505 ve sağdaki LG 50UN7400 Smart 4k Tvlerin fabrika ayarlarında görüntü testlerini yorumsuz olarak yapmışlar.
Philips PUS8505 MVa Panel Direct Led 2020 model
LG UN7400 Va Panel Direct Led 2020 model

Her ikiside henüz ülkemize gelmediler malum salgın yüzünden.

Beklesem mi acaba? Hem Va panel hemde Direct led........

M Çevrimdışı

msagdic

Yeni Üye
21 Nis 2020
20
Lg nin 2020 ürünlerine baktım şimdi 50UN7300 / 7400 / 8000 / 8100 lerde Va panel Direct led kullanmışlar. 49 inçlerde IPS Direct led var hocam. Bende şaşırdım

M Çevrimdışı

msagdic

Yeni Üye
21 Nis 2020
20
Arkadaşlar bu arada ben 49-50" Tv aradığımdan diğer boyutlarda durum ne bilmiyorum.
Görüntü kalitesinde hangisi sizce yukarıdaki videoya göre

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çok şaşırmayın dostlar LG bu gibi operasyonlarda AUO ile ortak çalışır.

Benim şahsi olarak iki kriterim vardır
1- Beyaz Dengesi
2- Ten rengi

Videoların her ikisinde de ben tam doğallık göremedim.

Sağdaki özellikle okyanus havuz su formatlarında ciddi başarılı
Soldakinde yeşil tonlar çok baskın gelmiş ve hatta kızların tenlerine bakınca sanki bozuk midye yemişlerde kusmalarına az kalmış gibi yeşil gördüm. Aynı zamanda 49 uncu saniyede kadraja giren görüntüye de bakarsanız soldaki panel karanlık sahnelerdeki başarısızlığını oldukça ön plana çıkarmış.

Tabi o ekranların gerçek çıkış verileri öncelikle kayıt yapan kamera, sonra da bizim izlediğimiz ekranın da kalitesi ile paralel, bunu da unutmamak lazım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64

1- Beyaz Dengesi
2- Ten rengi
Aynen katılıyorum ,bizim tvlerde renk ayarları böyle ayarlıdır ,hatta eve kim gelirse gelsin "sizin tv renkleri bozuk"dediğinde, "senin ten rengin pespembe mi ki öyle diyorsun" derim

K Çevrimdışı

karakis

Yeni Üye
6 Eyl 2021
11
27

1- Beyaz Dengesi
2- Ten rengi

Videoların her ikisinde de ben tam doğallık göremedim.

Sağdaki özellikle okyanus havuz su formatlarında ciddi başarılı
Soldakinde yeşil tonlar çok baskın gelmiş ve hatta kızların tenlerine bakınca sanki bozuk midye yemişlerde kusmalarına az kalmış gibi yeşil gördüm. Aynı zamanda 49 uncu saniyede kadraja giren görüntüye de bakarsanız soldaki panel karanlık sahnelerdeki başarısızlığını oldukça ön plana çıkarmış.

Tabi o ekranların gerçek çıkış verileri öncelikle kayıt yapan kamera, sonra da bizim izlediğimiz ekranın da kalitesi ile paralel, bunu da unutmamak lazım.
Hocam merhabalar 7000 TL civarı bütçem var 8000 veremem. Yeni bir televizyon almak istiyorum aşırı büyük olmasına gerek yok. Dahili uydusu olmasına gerek yok. Oyun oynamam, farklı farklı uygulamalar indirmem sade kullanırım. Primevideo, netflix ve youtube çok iyi çalıştırsın, uzun ömürlü olsun görüntü ve ses kalitesi tatmin etsin (karanlık sahneleri görebileyim, efektli sahnelerde patlama olmasın sesi duyabileyim) yeterli. Ne önerirsiniz ? Aklımda şu model var https://www.amazon.com.tr/Philips-58PUS8505-62-Performans-Android/dp/B08DP35T4J

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri