Philips PowerPro City FC9332 Çekmiyor

H Çevrimdışı

haktanbozer 

Aktif Üye
26 Nis 2019
88
22
Merhaba

Yaklaşık 5 yıldır bu süpürgeyi kullanıyoruz. Çekim performansı oldukça düştü. Filtre vs ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. İnternette şöyle bir videoya denk geldim.

Bu tarz bir bakım süpürgeye iyi gelir mi? Yetkili serviste bu bakımı yaparlar mı?

Tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Yetkili servis işi en iyi yapacak olandır zaten ama garanti bittiyse, hatrı sayılır bir işçilik ücreti talep edebilirler.
Veya uğraşmayıp motor değiştirmek isteyebilirler. Bilemem.
Filtrenin delinmesi vs durumlarda da motora toz pislik vs kaçabiliyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Çeşitli nedenleri olabilir.
1- Sen düşünmesen de filitreleri iyice temizlemelisin,hatta yıka,hem giriş kısmındakileri,hem çıkış kısmındakileri.
2- Makina kol kısmındaki yer -halı süpürücüsü tıkalı olmuş olabilir(genelde tıkanıyor,ufacık toz toplama deliği var çünkü)
3- Hortum kısmında çatlak olabilir ve hava alır çekimi azaltır,kontrol edilmeli.
4- hortumun makinaya girdiği yerde ,hartum içinde tıkanma olabilir ,kısaca hortum ve aparatları kesinlikle temizlenmeli.
Genelde 2 ve 4.cü maddeden dolayı çekim gücü azalmış oluyor,(bizzat gözlemlendi) :) ,kesinlikle temizlenmeli,motoru sökmeye gerek yok,en iyi kontrol hortumu takmadan süpürgeyi çalıştırmak ve hortumun girdiği yeri elle kapatmaktır,eğer çekim gücü azalmışsa el çabuk geri çekilir,yoksa avuç içinde iz kalır ve bu da "çekim gücü çok iyi" anlamına gelir :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,727
Elektrik süpürgelerinin çekiş gücü düşmesinin temel nedeni hepa filtresidir.

hepa filtresini belirli periyodlarda değişimi yapılması gerekir aksi halde önce çekiş gücü düşer daha sonra motor vakum yaptığı havayı atamadığı için yavaş yavaş ısınır ve soğuyamadığı için yanar.

ayrıca bazı elektrik süpürgelerini daha sessiz yapabilmek için motorun tam altına sünger konmakta bu sünger tıkanması sonucu da emiş performansı düşer.
Bu süngeri süpürge motoru sökmeden göremezsiniz ki Samsung Rambo 8850 elektrik süpürgemin motorunun yanmasına neden olmuştu.

Geri
Üst Alt