Philips pml9008 tv çınlama

A Çevrimdışı

aren1

Yeni Üye
31 May 2024
4
29
Merhaba Philips pml9008 tv aldım normal modda ses yok ama HDR mod yada dolby vision destekli bir içerik açtığımda tv de çınlama var 2-3 metreden bile duyuluyor. Sizce neyden kaynaklı çözümü varmıdır. Şimdiden teşekkürler

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,866
Besleme kartında filtre bobini, kondansatör veya trafo sesidir. Kondansatör ise değiştirilmeli trafo veya bobin ise izolasyonu güçlendirilmelidir.

A Çevrimdışı

aren1

Yeni Üye
31 May 2024
4
29
Yazılım ile alakası yoktur siz mod değişimi yaptığınızda aydınlatmanın çektiği yük dahil besleme kartının yükünü arttırıp azaltmış oluyorsunuz. Yüke göre çınlama ortaya çıkıyor.
Cevap için teşekkürler. Bende öyle düşünüyorum çnkü hdr ve dolby vision mod daha güçlü ışık veriyor. Servis bu problemi çözermi normal mi der onu merak ediyorım

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,866
Cevap için teşekkürler. Bende öyle düşünüyorum çnkü hdr ve dolby vision mod daha güçlü ışık veriyor. Servis bu problemi çözermi normal mi der onu merak ediyorım
Rica ederim. Düşük bir ihtimal daha ekliyorum nadiren de olsa çınlama ve arı sesi gibi ses ledlerden de çıkıyor. Tv yanında olmadığım için size uzaktan bu kadar yardımcı olabiliyorum.

A Çevrimdışı

aren1

Yeni Üye
31 May 2024
4
29
Rica ederim. Düşük bir ihtimal daha ekliyorum nadiren de olsa çınlama ve arı sesi gibi ses ledlerden de çıkıyor. Tv yanında olmadığım için size uzaktan bu kadar yardımcı olabiliyorum.
Hocam miniled tv olduğu için yerel kontrast olayı var oda hdr modda aktif oluyor . Yerel kontrastı Maksimuma aldığım durumda ses geliyor, yerel kontrastı kapattığımda ses neredeyse yok oluyor. Işık oranı artığında yani ledler daha fazla güç çektiğinde yada belli bir alanı kararttığında kulak çınlaması gibi geliyor

T Çevrimdışı

topaz42

Aktif Üye
11 May 2020
108
54
Bunların hepsi Pandemi zamanında üretimi düşen çipler yüzünden. Herşeyi ince, küçük ve kalitesiz yapmaya başladılar. Hammedde sıkıntısı ve daha küçük alanlara daha çok devre sığdırma isteği sebebi ile.

A Çevrimdışı

aren1

Yeni Üye
31 May 2024
4
29
Bunların hepsi Pandemi zamanında üretimi düşen çipler yüzünden. Herşeyi ince, küçük ve kalitesiz yapmaya başladılar. Hammedde sıkıntısı ve daha küçük alanlara daha çok devre sığdırma isteği sebebi ile.
Hocam yani ses çıkaran bölgeyi izole etmek bu kadar zor bi olaymı köpük , epoksi , vernik vb. Servisi aradım pazartesi gelicekler . Birde altyapınızdan kaynaklıysa 500 tl ücret alırız diyorlar. Evde tamiratı mümkünmü acaba 75 inç tv çünkü panelden memnunum çok şükür götürüp birde çizmelerini istemiyorum.

Geri
Üst Alt