Philips LCD TV 22PFL3403/10

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
Selamlar . Philips LCD TV 22PFL3403/10

Philips LCD TV 22PFL3403/10
İlk önce kendi kendine kapanıyordu , açılıp televizyon uydudan gösteriyordu
sonrası açılmamaya başladı menu Türkçe yazı gitti menü ayarlardan da türkçe yok oldu ingilizce oldu .
böyle çalışıyordu sonra televizyon açılmıyor , bazen de açılıyor . ( fişi tak çıkar ile )
şimdi hiç bir tuş işlemiyor . ( televizyon üzerinden ve kumandasından )
foto daki hali oluştu . ( FOTO ALTTA )

ne yapmam gerekir ? beslemede veya anakart üzerinde mi arıza olmuştur veya hem besleme hem anakart üzerinde ?
tavsiyeleriniz . tamir ettirmeye değermi ? tamiri olur mu ?

teşekkürler .

Son düzenleme:
istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
20211021_155449445006611200607c.jpg

yokoono Çevrimdışı

yokoono

TFC Team
20 Mar 2019
2,444
72
This TV does not have Vestel electronics (Chassis TPS1.4E LA). Replace the eeprom MX25L8005 (24C32) with a new, empty one and the TV will work. After replacement, reset from the factory.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
This TV does not have Vestel electronics (Chassis TPS1.4E LA). Replace the eeprom MX25L8005 (24C32) with a new, empty one and the TV will work. After replacement, reset from the factory.

Thanks

Flash software Philips LCD TV 22PFL3403/10
I couldnt find it

yokoono Çevrimdışı

yokoono

TFC Team
20 Mar 2019
2,444
72
Replace the 24C32 memory with a new, empty one. It is very possible that the TV will start with an empty memory. The memory will be written by the processor. Turn on the TV and do a factory reset.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
Replace the 24C32 memory with a new, empty one. It is very possible that the TV will start with an empty memory. The memory will be written by the processor. Turn on the TV and do a factory reset.
Google Translate
24C32 belleği yeni, boş bir bellekle değiştirin. TV'nin boş bir hafıza ile başlaması çok olasıdır. Bellek işlemci tarafından yazılacaktır. TV'yi açın ve fabrika ayarlarına sıfırlayın

THANKS

Replace the 24C32 memory with a new, free memory
Where is the 24C32 on the motherboard?
sub link and photo motherboard sub image .

I found this forum post, same as your recommendation!!!
buy and replace new product (empty)
24C32 EEPROM Integration - SMD 4Kx8 I2C/2-line Serial Eeprom

test the working status.
------------------------------------------------------------------------------------------
TEŞEKKÜRLER

24C32 belleği yeni, boş bir bellekle değiştirin
24C32 ana kart üzerinde nerededir ?
alt link ve foto anakart alt görsel .

bu forum yazısını buldum , sizin tavsiyeniz ile aynı !!!
yeni ürün satın alıp değiştirmek ( boş )
24C32 EEPROM Entegresi - SMD 4Kx8 I2C/2-hat Seri Eeprom

test etmek çalışma durumu .
----------------------------------------------------------------------------------------------

Google Translate

Hello to everyone! I have this tv with the following faulty, the remote control function is lost, the red stby led does not light anymore and if I turn it on from the physical button of the tv it starts again and when I change the channel from the tv buttons the tv stops, it does not stop when changing channels without the antenna cable. I've measured all voltages and it's OK, capacitors are fine. My suspicion is that the eeprom needs to be rewritten, it has 24c32, have you ever encountered such a flaw? I ask my colleagues who have a plan and possibly a litter box.

philips 22pfl3403/10 i couldn't find any serial in case
motherboard b3cbq1
I also attach some pictures with the TV
I'm waiting for ideas, thanks in advance
I think the motherboard series is 715t2849-1

try naked to see

Solved, replaced the eeprom with a blank factory reset and all is well!!

------------------------------------------------------------------------------------------

Google Translate

Herkese selam!

Aşağıdaki arızalı bu tv'ye sahibim, uzaktan kumanda fonksiyonu kaybolmuş, kırmızı stby led'i artık yanmıyor ve tv'nin fiziksel düğmesinden açarsam tekrar başlıyor ve tv butonlarından kanal değiştirdiğimde tv duruyor, anten kablosu olmadan kanal değiştirirken durmuyor. Tüm voltajları ölçtüm ve tamamlar, kapasitörler iyi. Benim şüphem eeprom'un yeniden yazılması gerektiği, 24c32'si var, hiç böyle bir kusurla karşılaştınız mı? Bir planı ve muhtemelen bir çöp kutusu olan meslektaşlarıma soruyorum.

philips 22pfl3403/10 kasada hiç seri bulamadım
anakart b3cbq1
Ayrıca TV ile bazı resimler ekliyorum
fikirleri bekliyorum şimdiden teşekkürler
Bence anakart serisi 715t2849-1

görmek için çıplak dene

Çözüldü, eeprom'u boş bir fabrika ayarlarına sıfırlama ile değiştirdi ve her şey yolunda !!!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

22pfl340310.jpg

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
24c32 hafıza entegresidir biliyorsun,boş bir entegre ile değiştir ,işlemci yazacaktır zaten diyor, değiştirdiğin eproma.Eski uydu alıcılarında yapardık bunu :ok

Hangi hafıza engtresi olduğunu bilmiyorum .

Tv nin içini açarım foto çekip yayinlarim .

Ara sıra aciliyordu şimdi kaç defa denedim açılmadı .

Ayricana beslemesinde sorun varmıdır.?

Sadece entegre değişimi çözüm olurmu?

Teşekkürler.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Hangi hafıza engtresi olduğunu bilmiyorum .

Tv nin içini açarım foto çekip yayinlarim .

Ara sıra aciliyordu şimdi kaç defa denedim açılmadı .

Ayricana beslemesinde sorun varmıdır.?

Sadece entegre değişimi çözüm olurmu?

Teşekkürler.
Ben kartı bilmiyorum ama yoko abinin dediği olayı yapardık eskiden,uydu alıcısı açılmazdı,epromu değiştirirdik ,boş eproma cihaz yeniden yazardı.Çünkü cihaz açılırken yazılan epromdan alıyor bilgileri.Ben öyle biliyorum ,şimdiki kartlarda da yapılır mı bilemiiyorum ,tv sök,karta büyütec ile bak 8 bacaklıdır eprom.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
Ben kartı bilmiyorum ama yoko abinin dediği olayı yapardık eskiden,uydu alıcısı açılmazdı,epromu değiştirirdik ,boş eproma cihaz yeniden yazardı.Çünkü cihaz açılırken yazılan epromdan alıyor bilgileri.Ben öyle biliyorum ,şimdiki kartlarda da yapılır mı bilemiiyorum ,tv sök,karta büyütec ile bak 8 bacaklıdır eprom.

Internet görsellerinde fotolarda 7 - 8 adet var 8 bacaklı hangisi acaba tv yi açınca tek tek foto yayinlarim

Internetten şemasını indirdim foruma da link verdim .

Iyi geceler ve çalışmalar
Sağlıcakla kalın.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Internet görsellerinde fotolarda 7 - 8 adet var 8 bacaklı hangisi acaba tv yi açınca tek tek foto yayinlarim

Internetten şemasını indirdim foruma da link verdim .

Iyi geceler ve çalışmalar
Sağlıcakla kalın.
Mavi ile belirttim,altındaki de pdf içindeki yerini gösteriyor :ok
NOT:
Ben "İlla bunu değiştirirsen düzelir" demiyorum,sadece sevgili yoko abiyi destekler nitelikte belirtiyorum,arıza farklı yerde de olabilir,ama denemekte fayda var
alodan-132a.png

alodan-133.png

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri