Philips 65PUS8303/12 Işık Sızması -Servis -Vatan Bilgisayar

E Çevrimdışı

Efe Murat

Yeni Üye
18 Şub 2020
5
44
Arkadaşlar merhaba, 3 gün önce Vatan bilgisayar Buyaka şubesinden Philips 65PUS8303 özellikle 100hz panelli olmasına dikket ederek bu cihazı aldım. Ancak cihaz kuruldukdan sonra sağ alt köşenin yaklşık 15cm üzerinde sadece parlak renklerde ortaya çıkan bir ışık sızması gördüm. Pahalı bir ürün oldugu için intenette daha uygun rakamlar olmasına ragmen özellikle garantisi saglam olsun muhattabım olsun diyerek Vatan bilgisayardan aldım ancak vatan bilgisayar kesinlikle ilgilenmedi ve beni servise yönlendirdi servis çagırdım gelen servis sıcak soguk genleşme vs gibi akla mantıga sıgmayan açıklamalar yaptı değişim yada iade talep ettim genel merkez karar verir diyip gittiler. Acaba bu problem düzelirmi ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim..

Şimdiden çok teşekkürler..

WhatsApp-Image-2020-02-18-at-12.16.17.jpg

WhatsApp-Image-2020-02-18-at-12.16.17862d07854075d700.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Oraya fazladan bir led koymuşlar sanki :) ... Şaka bir yana asla vatan'dan bir şey almam,aldırmam,tavsiye bile etmem.
Tabii bir de Hollanda firması,tüplü tvsi vardı bende,rezaletti ,belki 5 kere aynı arızadan servise gitti-geldi,yılını hatırlamıyorum ,yeni evliydik 89-90 yılları , o oldu.o markanın hiç bir ürününü almadım,aldırmadım,yazdıklarımın bu arızayla bir alakası yok,sadece içimi döktüm :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Oraya fazladan bir led koymuşlar sanki :) ... Şaka bir yana asla vatan'dan bir şey almam,aldırmam,tavsiye bile etmem.
Tabii bir de Hollanda firması,tüplü tvsi vardı bende,rezaletti ,belki 5 kere aynı arızadan servise gitti-geldi,yılını hatırlamıyorum ,yeni evliydik 89-90 yılları , o oldu.o markanın hiç bir ürününü almadım,aldırmadım,yazdıklarımın bu arızayla bir alakası yok,sadece içimi döktüm :)
kocakarıilacımodeis/on :kas

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Geçmiş olsun ışıma mevcut , fabrika cevap versin bakalım ne olacak, hakkınızda hayırlısı.
Gözünüz hep onu görüyordur.?

S Çevrimdışı

scream123 

Aktif Üye
12 Kas 2019
132
38
Aynı sıkıntıyı yaşayan biri olarak almış olduğum philips tvde de ışık sızması var firma bunun kabul edilebilir olduğunu söylüyor, özelliklerinde veya herhangi bir yerinde bu belirtilmiş mi diyorum hayır diyor kime göre neye göre kabul edilebilir emsallerinde neden yok diyorum cevap veremiyor. Cayma hakkımı kullanarak iade etmek için thh ye başvurdum sonucunu bekliyorum.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
yaw bunlar montaj hatası!
Adem hoca iyi bilir bu durumları şöyle ki o katmanları milim oynatsan işte böyle manzalar çıkar

bir de en önemlisi kasa yapısı(total)örneğin çok ince(derinliği çok az olan kasalar)kasa olursa
bu da bunlara sebeb oluyor!

Biraz geçmişe dönelim şimdi Samsung 2015 J serisi 8/9 modeller(curved)çoğu böyle çıkıyordu!
Samsung un bence en son ve en iyi serisi olan 2016 model KS 8/9 yine böyle çıkmıştı!

Servis alıyor paneli sök-tak yapıyor düzeltiyordu:kiskis
olmadı komple modül ünitesini değiştiriyordu olmadı TV yi değiştiriyordu v.s

Sonra baktılar ki bu işin sonu yok,"abi normaldir" deyip salladılar:haha

E Çevrimdışı

Efe Murat

Yeni Üye
18 Şub 2020
5
44
Aynı sıkıntıyı yaşayan biri olarak almış olduğum philips tvde de ışık sızması var firma bunun kabul edilebilir olduğunu söylüyor, özelliklerinde veya herhangi bir yerinde bu belirtilmiş mi diyorum hayır diyor kime göre neye göre kabul edilebilir emsallerinde neden yok diyorum cevap veremiyor. Cayma hakkımı kullanarak iade etmek için thh ye başvurdum sonucunu bekliyorum.
Çok cansıkıcı bir durum paramızla rezil oluyoruz resmen :/ avrupa olsa nasıl özür dileyeceklerini şaşırıp hemen yenisi ile değiştirirler.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Evet arkadaşlar öncelikle Adem abiye sonra burada yorum yapan herkeze çok teşekkür ederim. yaklaşık 1 haftalık koşturmacanın sonuncunda tv'yi kavga dövüş iade ettim..

Süreç söyle işledi arkadaşlar;
Vatan magaza müdürüne, Bu televizyonu getirip kırarım adamın ccanını sıkmayın dedim :)
Servis televizyonu aldı biz bir açıp bakalım içiniz rahat etsin dedi (Hemen Adem abiye mesaj attım Adem abide sağolsun hemen bana durumun nasıl kritik oldugunu ve servisin bu işi yapacak kapasitede olmadıgını anlattı) Servise bende gelicem yanımda aın bende bakıcam dedim tamam dediler.

Televizyonu sıradan bir ortamda sıradan elektronikçi edasınya açmaya başladımlar tabi ben Adem abi sayesinde kurt olduğum için tam zamanını bekledim ve tam panele girerlerken, Hocam paneli nasıl söküyosunuz siz dedim, Abi biz hergün yapıyoruz sorun yok dedikleri anda Adem abinin bana attıgı videoyu soktum gözlerine adamlar kıpkırmızı oldu :) ve abi biz zaten kenarından bakıcaz panel açılmaz burda dediler ve hikayeden sagına soluna bakıp yapıcak bısey yok dıyıp tv geri gönderdiler. (tabi ben sürekli pislik yapıyorum benım canım yandı herkezin canını yakıcam vatan bilgisayarıda psilipsi de rezil edicem felan diyorum ama gülümseyerek :)

Sonra ışık çogaldı Adem abinin "elletme daha fena olur dedigi geldi aklıma :/ " Sonra akşamına vatanı aradım ama bu sefer arabaya bindim olay çıkartmaya gidiyorum çünki medyamark daki arkadaşlar biz alıyoruz abi magaza md insiyatifinde dediler iyice gaza geldim tüketici hakem vs uğraşmak istemiyorum..
Magaza müdürüne dedim hocam geliyorum çıkma sende bunu bana veren elemanda orada bekleyin dedim adam gelin hocam isterseniz kırın bizim için farketmez dediler, ben tabi iyice delirdim :/ işler ondan sonra iyice çirkinleşti bu arada herkez bana abi inatlaşma hiç almazlar diyor ama benım hakkım kardesım ben neden para verip aldıgım şey için birde üç beş adama müdana edicem diyorum uzun lafın kısası bir kaç çok basit anlaşılır cümle kurdum :) magaza md abi iki gün ver halledemezsem ne istersen yap dedi yoldan eve döndüm ertesi gün servis geldi tv aldı kutuladı vatana götürdü vatan iade aldı bende sony adım, Philips servis md on numara adamdı ve beni arayıp abi nacizane yanlış anlama sakın philips alma sen pimpirikli adamsın philips de 10tv den 7,8 taneside bunlar var sony yada samsung al dedi.

Yani arakadaşlar zorla adamın başını belaya sokacaklar..
siz siz olun philips tv almayın...
Adem abinin dediğindende şaşmayın valla servis beni işten anlıyor zannetmese orada tv yi haşat adip benim kucagıma atacaktı..

Arkadaşlar SONY XG95 65" Aldım fikriniz nedir bu tv için ?

IMG_4318.jpg

IMG_4312.jpg
IMG_4293.jpg
IMG_43181722d722aa239cef.jpg

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri