Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Arkadaşlar selamlar. Televizyonumuz Salı günü gelmişti ve bugün kurulumu yapıldı. Ürünü N11 üzerinden 3582 TL 'ye aldım. 2 gün içinde siparişimiz geldi. Kısa bir ilk bakış yapmak istedim.

Burada sadece ilk test görüntülerini paylaşacağım. Bu arada ben işte idim, babamlar evdeymiş servis geldiğinde, ölü piksel testi istemiş ve kaç saat çalıştığına dair ekran görüntüsünü istemiş. Servis , abi bu modellerde ölü piksel yok zaten demiş ve tv kurulumunu yapıp gitmiş?

Allah'a havale ettim, muhakkak hesap günü inşallah ufakta olsa bir günahımıza kefaret olur inşallah.

Ayarları fazla kurcalayamadım, özellikle bilgisayar görüntüsünü wi-fi olarak nasıl tv ye aktaracağım, yapan varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

Buldum; tv internete bağlı olmalı. Chrome sayfasını açıyoruz ve sağ üstte köşede , üst üste 3 noktaya basıyoruz. Orada yayınla tuşuna basıp alttaki seçeneklerden tv nin de bağlı olduğu ağ gözüküyor, seçimimizi yapıp tamam diyoruz ve oldu.

Bu amblight hakikaten görsel şov :) Tüm ışıkları hususi kapattım ve görüntü muazzam, özellikle fantastik film sever biri olarak Allah'ın izniyle çok keyifli vakit geçireceğimden eminim.

Neyse canımızı sıkacak bir durum olmadı birazdan göreceğiniz gibi. Sadece köşelerden çok çok hafif bir kararma, fakat bakış açısını değiştirdiğimde o da gözükmüyor. Bu arada Va panel bu ürünün benim televizyonu koyduğum konumda, açı farkı oluşmuyor desem yeri var. Tabi tam karşıdan seyrettiğin gibi olmuyor, ama rahatsız edecek ve göze batacak bir durum yok. Ben makul gördüm.Televizyondan genel anlamda oldukça memnun kaldığımızı da belirtmek isterim. Mevcut ekonomik koşullarda bu fiyat sıkalasında bana göre tam bir F/P canavarı oldu.

Kanal geçişleri yavaş denilmiş, sadece gülüyorum. Arkadaşlar elinde tv kumandası oradan oraya zap yapan bir yapım hiçbir zaman olmadı. Yani burada ne bekleniyor 1 saniye mi? Kanal geçişleri ortalama 4 saniye ki, bu bizim için en son dert edilecek şey. Hatta ben dert etmem fakat eden olursa diye saniyesini yazdım :)

Sesli komut sanırım en çok kullanacağım özeliği olacak alışana kadar :) Tek takılma yapmadı desem yeridir. İnternet taraıcısında film açtık o da düzgün çalışıyor, fakat bu klavye ve yazı işi beni öldürüyor. Alışkın değilim.

4k Burada o gürülen titreme veya dalga diyelim, çıplak göz ile görülmüyor, telefonda böyle çıktı. Zira altta böyle bir şey yok.

Vertical banding test

Burada tv kapalı zannetmeyin :)

Ölü piksel

Panel çalışma saati hangisi bunlarda acaba; buraya erişim için kumandadan

Press the {0}, {6}, {2}, {5}, {9}, {6} & {MENU} buttons on the remote. , televizyon açık iken numaralarını tuşladıktan sonra menü tuşuna basınız.

IMG_20190524_183331.jpg

IMG_20190524_183349.jpg

Son düzenleme:

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Güzel incelemeniz için teşekkür ederim, bu modeli almayı düşünüyorum. Ekleyeceğiniz şeyler varmıdır acaba?
Biz genel manada memnunuz. Yukarıda dediğim gibi kanal geçişleri biraz yavaş ama benim için bir anlam ifade etmiyor. Bazı arkadaşlar çok önemsiyor bu konuyu , sizin içinde önemli ise bir canlı görün derim. İnternetten film dizi izleyeceksemde diğer siteden, PC den açıp ekranı yansit diyorum missss :)

C Çevrimdışı

cumarbaz

Aktif Üye
27 Tem 2019
67
33
Biz genel manada memnunuz. Yukarıda dediğim gibi kanal geçişleri biraz yavaş ama benim için bir anlam ifade etmiyor. Bazı arkadaşlar çok önemsiyor bu konuyu , sizin içinde önemli ise bir canlı görün derim. İnternetten film dizi izleyeceksemde diğer siteden, PC den açıp ekranı yansit diyorum missss :)
Hocam Çanak antenim bile yok televizyon izlemem. ? Sizinki Yurtiçi üretimi olan model mi yoksa yurt dışında üretilen model mi? Panele toz kaçması sorunu yaşadınızmı hiç acaba?

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Hocam Çanak antenim bile yok televizyon izlemem. ? Sizinki Yurtiçi üretimi olan model mi yoksa yurt dışında üretilen model mi? Panele toz kaçması sorunu yaşadınızmı hiç acaba?
Yurtiçi üretim. Toz sorunu yasamadik elhamdülillah. Anladığım kadarı ile benim gibi düz bir TV izleyicisisiniz, bu TV sizi bu anlamda memnun eder diye düşünüyorum.

Bizim TV de 1 aydır kapalı idi. Bahçede oturuyoruz. En son dedim bir açayım da örümcek falan bağlanmasın :sirit

C Çevrimdışı

cumarbaz

Aktif Üye
27 Tem 2019
67
33
Yurtiçi üretim. Toz sorunu yasamadik elhamdülillah. Anladığım kadarı ile benim gibi düz bir TV izleyicisisiniz, bu TV sizi bu anlamda memnun eder diye düşünüyorum.

Bizim TV de 1 aydır kapalı idi. Bahçede oturuyoruz. En son dedim bir açayım da örümcek falan bağlanmasın :sirit
Anladım hocam, bakalım bu model hoşuma gidiyor. :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri