Philips 49PUS7909 Smart Tv Açılmama Problemi

B Çevrimdışı

baldwagner

Yeni Üye
29 Tem 2019
3
36
Selam arkadaşlar ben cengiz forumu youtube kanalından araştırma yaparken gördüm ve ilgimi çekti. Daha doğrusu üst başlıkta belirtiğim ışıkları güzel donanımı beş para etmez tvm bozuldu ve çareler aramaya çalışıyorum. Kısaca sorunumdan bahsedeyim tvme son bir aydır durmadan (haftada bir diyeyim) yazılım yükleme yaparak ayakta tutmaya çalışırken bir gün sadece logo görünür oldu ve android telefonların menüsüne benzer bir menüye usb flash ile yüklediğim kendi yazılımı menüsüne bir türlü giriş yapamadım. Cihaz kendini durmadan açıp kapatıyor. En son çare olarak tv tamircisine götürdüm cihazın çipinde problem olabileceğini onun değişmesi lazım dedi ve 900 tl gibi bir maliyetin olacağını söyledi. Anakart değişimi için büyük ihtimal bu miktar artacaktır. Çok uzatmadan araştırmalarım sonucu bir videoya rastladım ve ilgimi çekti aşağıdaki videonun yapılabilirliği hakkında yardımcı olabilir misiniz. Bunu yapılabilirliği var ise sadece paneli kullanıp harici uydu alıcısı ile tv izlemek istiyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
baldwagner' Alıntı:
Selam arkadaşlar ben cengiz forumu youtube kanalından araştırma yaparken gördüm ve ilgimi çekti. Daha doğrusu üst başlıkta belirtiğim ışıkları güzel donanımı beş para etmez tvm bozuldu ve çareler aramaya çalışıyorum. Kısaca sorunumdan bahsedeyim tvme son bir aydır durmadan (haftada bir diyeyim) yazılım yükleme yaparak ayakta tutmaya çalışırken bir gün sadece logo görünür oldu ve android telefonların menüsüne benzer bir menüye usb flash ile yüklediğim kendi yazılımı menüsüne bir türlü giriş yapamadım. Cihaz kendini durmadan açıp kapatıyor. En son çare olarak tv tamircisine götürdüm cihazın çipinde problem olabileceğini onun değişmesi lazım dedi ve 900 tl gibi bir maliyetin olacağını söyledi. Anakart değişimi için büyük ihtimal bu miktar artacaktır.
Çok ilginç, 900 tl çok para,ona o parayı vereceğine çıkma kart bul daha iyi ,neymiş bu öyle flash fiyatı 900 tl,sorsaydın bari "yanında kiralık araba da veriyormusun"diye :) <---- Bu kısım şaka :)
Filmi izlemedim,telefondan girdiğimden,ama sanırım çin malı tv modülü bu filmdeki,
tvkart.png

Nereden anladın deme,,çünkü sat anten girişi yok,analog var sadece,işe yararmı bilinmez,o riske hiç girme bence,ama dediğimi de düşün, çıkma kart alsan tv geri gelir (en iyi "orta" ihtimali yazdım) ,ayrıca sanki telefonlar gibi "recevory "kombinasyonu var tvlerde,tabii elinde full yazılımın olması şart,biraz araştırma yaptım senin tv ile alakalı,satın alındığından itibaren 3 yıl içinde başvurursan ,kaynak kodlarını yolluyormuş philips,anladığım kadarıyla tv çalışıyor,boot ediyor ama kısır döngüde.
Çok bildiğimden değil ama,"yazılım yüklüyorum" dediğinde hangi yazılımlardan bahsediyorsun,uygulamamı yoksa tv ana yazılımımı?
Birde usb belleği taktığında ilk işlem olarak ,belleği tanıtman gerekir,biliyorsundur, yine yazılım içinde "autorun.upg" diye dosya olmalı,v.s v.s ,bütün bunları yapıyormusun acaba,gerçi en iyi cevabı A Ado verir mutlaka :ok

B Çevrimdışı

baldwagner

Yeni Üye
29 Tem 2019
3
36
Cevabın için teşekkür ederim. Yazılımı kendi sitesinden indirdim. ( ) Yükleme işlemini şu şekilde yapıyordum. Usb diske yazılımı atıp tv kapalı iken arka bölümde bulunan kolu (tuşu) aşağı doğru çekiyordum ve karşıma bir yükleme ekranı geliyordu. (Android tel sıfırlama ekranı gibi) yazılımın usb deki yerini bulup yükleme işlemini gerçekleştiriyordum.

Dediğiniz gibi autorun.upg gibi bir dosya ile hiç karşılaşmadım öyle bir imkan var ise yükleme mantığı daha rahat olur ve direk usb diski görürdü.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bu videoda daha detaylı anlatmış sanırım

B Çevrimdışı

baldwagner

Yeni Üye
29 Tem 2019
3
36
sorunum çözüldü 550 tl ye halloldu. yazarkasantalya dan can beye teşekkür ederim.

bu arada kronik bir çip hatası olduğu için bu problem meydana gelebiliyor muş ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.

H Çevrimdışı

htasci

Yeni Üye
15 Ara 2022
2
48
sorunum çözüldü 550 tl ye halloldu. yazarkasantalya dan can beye teşekkür ederim.

bu arada kronik bir çip hatası olduğu için bu problem meydana gelebiliyor muş ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.
merhaba
nasıl yaptınız aynı sorun bende de var philip stv bende de var 49pus7909

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt