Philips 49PUS7503 Altyazı sorunu.

Y Çevrimdışı

yi3diz

Yeni Üye
10 Eki 2018
3
32
Merhaba arkadaşlar. Bir kaç gün önce aldığım 49pus7503 led tv maalesef harici diskim deki gömülü altyazılar hariç harici altyazıları (srt genel olarak format) görmüyor. Altyazıları filmin ismi ile aynı yaptım, türkçe karakteri çıkardım buna rağmen hala altyazı gözükmüyor. Kumanda üzerinde bulunan "SUBTITLE" tuşu altyazı açık/kapalı dışında fonksiyonu yok, ayar kısmında ise altyazının rengi, boyutu ve konumu ayarlamaları mevcut

Genel olarak harici disk üzerinden altyazılı film izlerim ve harici ile eski vestel led smart tv ile bile çalışan altyazı bu tvde gözükmüyor ve bu durum gerçekten sinir bozucu:) Bu sorunu nasıl çözerim bilen varsa çok sevinirim

Y Çevrimdışı

yi3diz

Yeni Üye
10 Eki 2018
3
32
Altyazıyı utf-8 olarak değiştirdiğinizde aynı klasörde bulunması şartıyla altyazıyı görüyor. Bu şekilde sorunu olan arkadaşlar altyazı dosyasını not defteri ile açıyoruz sonra farklı kaydet diyoruz. Alt kodlama kısmında "ANSI" olan kısma tıklayarak "utf-8 " seçiyoruz ve kaydediyoruz.
Bu daha önce benim türkçe karakter sorununu çözmek için kullandığım bir yoldu. Anlaşılan bundan kurtulamayacağım :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt