Philips 47PFL7008/12 Kırmızı LED Arızası. (ANAKART) Yardım!

sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Yorumsuz bir hayat..
Aktif Üye
13 Şub 2021
80
36
Ben konuyu görüşmüştüm Phılıpsdeki arkadaşlarla, onlar da 600tl fiyat vermişti, bu durumda bölgenizdeki yetkili servisten destek almanız daha doğru hareket olur lakin mutlaka servis formu ve fatura alın. Faturaya ''aaaabi artı kadeve'' gibi gevşek cümleler kuracak olurlarsa ülkemizde vergi usul kanununa aykırı hareket edemeyeceklerini belirtin lütfen. Yetkili servis formunda da üründe ANKART DEĞİŞTİRİLDİĞİ bilgisi mutlaka belirtilmiş olsun. :ok

Pahalı ve o parayı hak edecek bir iş yok ortada lakin çaresizlik işte..

maalesef aynen öyle hocam, üzülerek bu parayı vereceğim. ama başka çarem yok gerçekten. Keşke angarada olaydınız :) nasip... Dediklerinizi hafiyen uygulayacağım ancak bana 800 + KDV demişlerdi. Yani KDV ' yi alamazlarmı kanunen ? istanbula yolluyorlarmış anakartları. " ankara philips volkan elektronik philips yetkili servis "

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
maalesef aynen öyle hocam, üzülerek bu parayı vereceğim. ama başka çarem yok gerçekten. Keşke angarada olaydınız :) nasip... Dediklerinizi hafiyen uygulayacağım ancak bana 800 + KDV demişlerdi. Yani KDV ' yi alamazlarmı kanunen ? istanbula yolluyorlarmış anakartları. " ankara philips volkan elektronik philips yetkili servis "
Ooo tamam o zaman sözümü geri aldım. Normalde yasaya göre bir fiyat verip üstüne de kdv belirtilemez ancak uygulanıyor ne yazık ki.

Bu ne demek biliyor musunuz?

160tl ile sizi korkutup, 800tl yi vergisiz cebe indirmek istiyorum demek.

Devlete ödemesi gereken vergiyi de size ödetiyor demek.

Yukarıda yazdım ya işte, çaresizlik..

Allahlarından bulsunlar.

sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Yorumsuz bir hayat..
Aktif Üye
13 Şub 2021
80
36
Ooo tamam o zaman sözümü geri aldım. Normalde yasaya göre bir fiyat verip üstüne de kdv belirtilemez ancak uygulanıyor ne yazık ki.

Bu ne demek biliyor musunuz?

160tl ile sizi korkutup, 800tl yi vergisiz cebe indirmek istiyorum demek.

Devlete ödemesi gereken vergiyi de size ödetiyor demek.

Yukarıda yazdım ya işte, çaresizlik..

Allahlarından bulsunlar.

anladım şimdi hocam. öyle çaresizlik, zaten buna 6 ay garanti verdiler, sonra artık yeni tv şart. sadece 1 yıl daha annemlere dayansın yeter. Sırf yenı aldıgım tv siparişini sizin videodan sonra iptal ettim, yenı tv stresi yasamamak adına son kez tamire vericem... nasip artık.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim hocam. dediğiniz gibi Allah'ından bulsunlar haksız kazanç içinde.

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
anladım şimdi hocam. öyle çaresizlik, zaten buna 6 ay garanti verdiler, sonra artık yeni tv şart. sadece 1 yıl daha annemlere dayansın yeter. Sırf yenı aldıgım tv siparişini sizin videodan sonra iptal ettim, yenı tv stresi yasamamak adına son kez tamire vericem... nasip artık.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim hocam. dediğiniz gibi Allah'ından bulsunlar haksız kazanç içinde.

Sizin konuyu okuyunca uzaktan alakalı olduğu için aklıma geldi. Özellikle Rusça forumlarda çok yaygın yapılan bir olay, Çin'den generic anakartlar getirip anakartı bozuk tv'leri o şekilde tamir ediyorlar. Panel yazılımını satıcı göndermeden yüklüyor ya da sonradan maille gönderiyor vs.

Türkiye'de yapan duymadım, bizde yerli üretim fazla, çıkma parça kolay bulunuyor diye ustalar gerek duymuyor heralde. Tabi bu durumda olan ithal ürün kullanıcılarına oluyor.

(bu mesajı yazarken baktım şurada konusu da açılmış ama sanırım sonuç çıkmamış: Anakartı bozuk olan TV'yi sadece ekran olarak kullanmak mümkün mü? )

M Çevrimdışı

Misafir

Aktif Üye
10 May 2021
85
42
Elin tornavida tutuyor mu Ankara’dadır dedin
Mesuliyet kendine ait pazarlık yapar anlaşırsın komple tv senin tv geçireceksin bu kadar

sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Yorumsuz bir hayat..
Aktif Üye
13 Şub 2021
80
36
Elin tornavida tutuyor mu Ankara’dadır dedin
Mesuliyet kendine ait pazarlık yapar anlaşırsın komple tv senin tv geçireceksin bu kadar

nasıl yani hocam, bunun anakartı benim 47 PFL 7008' e uyumlumu ? yani takınca çalışırmı direk ? elim yatkındır bu işlere
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

A Adem Helvacı hocam ne dersiniz ?

D Çevrimdışı

Denizinbabasi

Yeni Üye
10 May 2021
6
34
televizyon hiç açılmıyor ki hocam, nasıl alacam o bilgileri. Zaten ya tamir olacak, yada başka çıkma bi kart takılacak, oda tamir edilmiş olur heralde önceden... Ayrıca zaten daha önce servise yolladıgımdada takılan 42" ti, benim tv 47. gelince farketmiştim..
Yeni kart takarlarsa bakarsınız dedim hocam, yani yeni diye 15000 saat kullanılmış bir kart takarlarsa ayrı, kıyıda köşede kalmış 5000 saat kullanılmış bir kart ayrı olur.

nasıl yani hocam, bunun anakartı benim 47 PFL 7008' e uyumlumu ? yani takınca çalışırmı direk ? elim yatkındır bu işlere

A Adem Helvacı hocam ne dersiniz ?
Forumda birinin konusu var hocam lg anakartı söküp Philips'e takmış ve çalıştırmış, yalnız panelin pinleri uyumlu olması gerekir ve arka kasayı kesmeniz gerekebilir.

Son düzenleme:
sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Yorumsuz bir hayat..
Aktif Üye
13 Şub 2021
80
36
Yeni kart takarlarsa bakarsınız dedim hocam, yani yeni diye 15000 saat kullanılmış bir kart takarlarsa ayrı, kıyıda köşede kalmış 5000 saat kullanılmış bir kart ayrı olur.

Forumda birinin konusu var hocam lg anakartı söküp Philips'e takmış ve çalıştırmış, yalnız panelin pinleri uyumlu olması gerekir ve arka kasayı kesmeniz gerekebilir.

anladım hocam, o riske giremem. alırım sonra pinler uyumsuz çıkar al başına iş. neyse yine de sağolun.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri