Philips 43PUS6504/62 Vs LG 43UM7100PLB 43''

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Freud09 Çevrimdışı

Freud09 

Aktif Üye
26 May 2020
53
25
Philips 43PUS6504/62 43" ile LG 43UM7100PLB 43'' arasında kaldım. Aslında daha ucuz bir tv olan Vestel 43U9500 43 " alacaktım ama forumda incelediğimde paneli çok iyi değilmiş. Philips ile Lg arasında kaldım panel kalitesi bakımdan hangisi daha iyidir. Cevaplarsanız çok sevinirim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

A Adem Helvacı Sota Sota F fikoloji Aragorn Aragorn TEKNOwest TEKNOWEST
Cevaplarsanız çok sevinirim

Son düzenleme:
Freud09 Çevrimdışı

Freud09 

Aktif Üye
26 May 2020
53
25
Umut Barış Umut Barış Tv kanalları evet ağırlılı ama netflix de izlerim. Panel konusunda bilgin var mı? Hangisi daha iyi?
Daha önce lg kullandım. Çok canlı hoşuma gidiyor ama benim kullandığım daha üst segmentti. Lg yi kaskolatmıştım . Ne olur olmaz diye. Hala daha kaskosu var. Fakat lg servisi sıkıntılı olduğunu biliyorum. Bu tvye kasko yaptıramam bütçe sıkıntılı. Internetten alıcam. Görüntü benim için önemli.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Umut Barış Umut Barış Özellik olarak farklılıklar nelerdir?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış Tv kanalları evet ağırlılı ama netflix de izlerim. Panel konusunda bilgin var mı? Hangisi daha iyi?
Daha önce lg kullandım. Çok canlı hoşuma gidiyor ama benim kullandığım daha üst segmentti. Lg yi kaskolatmıştım . Ne olur olmaz diye. Hala daha kaskosu var. Fakat lg servisi sıkıntılı olduğunu biliyorum. Bu tvye kasko yaptıramam bütçe sıkıntılı. Internetten alıcam. Görüntü benim için önemli.

İyidir kötüdür ona bir şey diyemem ama Philips Dolby vision desteği ile öne geçiyor.
İkisi de IPS ve direct LED aydınlatmalı.
Ama LG de hızlandırma katsayısı olarak önde gözüküyor. (Philips 1000, diğeri 1600)
Bir de LG Web OS işletim sistemi ile gelirken Philips muhtemelen daha basit bir sistemle geliyor.
Onun dışında LG'de DTS desteği mevcut sanırım. (Philips'de sanırım mevcut değil.)
Philips'de yansıma önleyici mat kaplama yok ayrıca, LG'de var mı belirtilmemiş. (Muhtemelen LG'de kaplama mevcut.)

Tabi benim baktığım model 6504/12 modeli, 6504/62 modelinde fark var mıdır bilemem.

Bana kalırsa bu bütçeye veya biraz daha vererek Vestel veya Vestel üretimi bir Toshiba & JVC bakın derim.
Ya da smart işini Android kutu alarak daha sağlıklı şekilde halledin.

Tavsiye için acele etmeyin, ustaların görüşlerini bekleyin.

A Adem Helvacı albanez albanez

Freud09 Çevrimdışı

Freud09 

Aktif Üye
26 May 2020
53
25
Umut Barış Umut Barış çok teşekkür ederim bilgilerin için. Dediğin gibi smart işini android box ile de halledebilirim. Görüntü panel iyi olsun
da :) Başka önerdiğin seri veya marka varsa öneriye açığım. En iyisi tüm ustalardan görüşlerini bekleyeyim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış Yani evet. Belgesel falan da izliyorum.

Karşıdan izleyecekseniz eğer, yan açılar ağırlıklı olmayacaksa, VA panel bir TV daha iyi olabilir.
Tabi her VA panel aynı değil, kimisi açı değişikliğinde fazla renk solması yapmıyor.

Çok iyi bir VA panel de renk üretimi konusunda IPS'i çok aratmaz onu da belirteyim.
Tabi 3000 civarına iyi bir VA panel bulunabilir mi şu an bilmiyorum.

Bir zamanlar BİM'de satılan Vestel üretimi JVC'den millet oldukça memnundu.
Şimdilerde A101'e gelen Vestel üretimi Toshiba'lar gündemde, onları bir araştırın derim.
Forumda konuları mevcuttur muhtemelen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt