Philips 43pfs5803 aldım.iyimi yaptım kötümü

S Çevrimdışı

sendomi

Yeni Üye
27 Eyl 2020
11
46
Merhaba arkadaşlar uzun süre arayistan sonra bu tv'yi aldım oncelik ips ekran olmasaydı ve Vestel uretime sıcak bakmadigim için aldim,yurt dışı incelemelerde ekrandan hep iyi diye bahsedilmis va panel'ler berbat ötesi gerci s-pva panel bulsaydim Parama göre yine alirdim.

Şırnak istedigim bu TV nasıldır ve dün gece şikayet varda birçok konuya denk geldim Philips belami acaba?çok fazla şikayet vardı

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Alınmış ve iş bitmiş bundan sonra yapılacak yorumlar içinizi karartır.
Kullananlardan duyduğum can sıkıcı sorunlardan biri kanal araması ve sıralama çok sorunluymuş. Bu arada bizzat kendim görmedim.

S Çevrimdışı

sendomi

Yeni Üye
27 Eyl 2020
11
46
kanal ile işim olmayacak dostum zaten bu önemli değil cevabın için teşekkür ederim ayrıca.donanımsal olrak bir sorun olmadığı sürece sıkıntı yok ama asıl kafama takılan 3-5 yıl sonra smart çalışmıyormuş güncelleme vermiyor ve sorumluluk almıyormuş philips

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bahsi geçen sorunlar Phılıps markasına özel değil.

Görüntü kalitesini sevdiğim ancak PUS6262 modelini kullanmaya 2 ay dahi tahammül edemediğim bir markaydı Phılıps. Bu marka ile incelemelerim dışında bir kullanıcı olarak 2 ay dahi geçiremedim. Bunda VA panel olmasının da etkisi vardı elbette. Fakat burada suç VA panelde değildi onu da belirtmek isterim, benim oturma düzenim bu tv için uygun değildi.

İstisna bir durum olmaz ise ben kendi evime almak istemem. Buna paralel Ambilıght desteği eğer LG patentinde olsaydı evime lg den başka tv sokmazdım :kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
kanal ile işim olmayacak dostum zaten bu önemli değil cevabın için teşekkür ederim ayrıca.donanımsal olrak bir sorun olmadığı sürece sıkıntı yok ama asıl kafama takılan 3-5 yıl sonra smart çalışmıyormuş güncelleme vermiyor ve sorumluluk almıyormuş philips

O Vestel'de de mevcut. :hihi
Siz smart için mi aldınız Philips'i?

S Çevrimdışı

sendomi

Yeni Üye
27 Eyl 2020
11
46
Bahsi geçen sorunlar Phılıps markasına özel değil.

Görüntü kalitesini sevdiğim ancak PUS6262 modelini kullanmaya 2 ay dahi tahammül edemediğim bir markaydı Phılıps. Bu marka ile incelemelerim dışında bir kullanıcı olarak 2 ay dahi geçiremedim. Bunda VA panel olmasının da etkisi vardı elbette. Fakat burada suç VA panelde değildi onu da belirtmek isterim, benim oturma düzenim bu tv için uygun değildi.

İstisna bir durum olmaz ise ben kendi evime almak istemem. Buna paralel Ambilıght desteği eğer LG patentinde olsaydı evime lg den başka tv sokmazdım :kiskis
İçim karardı adem hocam yav?aldık artık inşallah donan masal sorun yaşamam benim için panel önemli gerisi teferruat smartmis oymuş buymuş cokda önemli değil
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

O Vestel'de de mevcut. :hihi
Siz smart için mi aldınız Philips'i?
Yok ben panel için aldım ennonemli şey bu yurtdışı yorumlarda paneline iyi diyorlardı gerisi teferruat aslında ama alipta çalışan şey sonra sıkıntı çıkarırsa canımı sikar

S sendomi Hayırlı olsun iyi günlerde kullanmanızı dilerim.
Teşekkürler dostum

H Çevrimdışı

hamur

Yeni Üye
22 Ağu 2019
39
41
yerli uretimmi? ben 10senedir kullaniyorum philips taş gibi. dinamik modu açınca ips super gösteriyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yok ben panel için aldım ennonemli şey bu yurtdışı yorumlarda paneline iyi diyorlardı gerisi teferruat aslında ama alipta çalışan şey sonra sıkıntı çıkarırsa canımı sikar
Kısıtlı donanım olduğu için ileride olma ihtimali mevcut. Bu fiyat seviyesinde, 4K paneller yaygınken, iyi Full HD panel kalmış mıdır bilmiyorum. Hayırlı olsun yine de. ?

S Çevrimdışı

sendomi

Yeni Üye
27 Eyl 2020
11
46
yerli uretimmi? ben 10senedir kullaniyorum philips taş gibi. dinamik modu açınca ips super gösteriyor.
Bugün ilk defa kullanmaya başladım Hiçbir ayar yapmadım 1080p bir film açtım panelin renk doygunlugu siyah beyaz dengesi beklentinin üstünde iş yerimde kullandığım AOC ips monitörden daha iyi sol üst köşede ışık sızması var hafiften ama önemsemiyorum şu anlık önemli olan paneldi benim için beklentimden iyi YouTube açtım Amazon prime video açtım sıkıntı olmadı internete bagladigim gibi guncellem var dedi yaptim

Kısıtlı donanım olduğu için ileride olma ihtimali mevcut. Bu fiyat seviyesinde, 4K paneller yaygınken, iyi Full HD panel kalmış mıdır bilmiyorum. Hayırlı olsun yine de. ?
Kısıtlı donanım derken bütün aldığımız herşeyde böyle degilmi zaten.evet bu fiyat seviyesinde 4 var daha ucuza da vardı hı level 50" ama tercih etmedim va panel aman Allah korusun spva panel olsa neyse alınır ki bunun üst modeli 4k HD destekli 3100tl idi alabilirdim karamsar kalmıştım ama almadım çünkü 1080p oyuncusuyum sistemim 1080p ultra ayar için yeterli daha üstü bu butceylede olmazdı.3-5 yıl yeter bana ileride bakarız duruma,TV'nin paneli bana oldukça iyi geldi o kadar çok va panel televizyona baktıktan sonra hele

S Çevrimdışı

sendomi

Yeni Üye
27 Eyl 2020
11
46
Sabah TV'ye overclock yaptım deneme amaçlı 70hz oldu TV akşama eve gidince ufak ufak arttiracagim bakalım kaç hz'e kadar cikacak,bir şans belki 90hz görürüm bu overclock işinin forumda konusu varmiydi acaba?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sabah TV'ye overclock yaptım deneme amaçlı 70hz oldu TV akşama eve gidince ufak ufak arttiracagim bakalım kaç hz'e kadar cikacak,bir şans belki 90hz görürüm bu overclock işinin forumda konusu varmiydi acaba?

Burada veya DH'de AWOX TV için yapan vardı ama o arkadaşın ki biraz gerçekçi değildi bence yani.
Çok uçuk rakamlara çıkıyordu çünkü. Kesinlikle orada bir yazılım hatası söz konusuydu bence.
50-60 Hz bir panelin 4-5 kat yüksek hızlarda tarama yapabilmesi bana ihtimal dahilinde gelmiyor.
Mümkün olsa bile onu süren modül veya anakartın farklı olması gerekir diye düşünüyorum.

Farklı frekanslardaki denemenin çözünürlükle de ilgisi olduğunu unutmayın.
Mesela monitörlerde öyle bir durum söz konusu.
Atıyorum 1600X900'de 75 Hertz diyor ama 1920x1080'de 75 hertz'e çıkamıyor.
Ben eski monitörümde elle girdiğim ayarda 1080'de 74 Hertz alabilmiştim.

Bu yaptığınız işlemin panel ömrüne olumsuz etki edebileceğini unutmayın.
Ben ömrünü kısalttığını duymuştum. Ne kadar doğrudur bilmiyorum.

S Çevrimdışı

sendomi

Yeni Üye
27 Eyl 2020
11
46
İşte bu zaten BİLİNÇLİ bir tüketicinin vereceği cevap. Tebrik ederim kendi namıma. :ok
Sağol adem hocam hep böyle olmuştur bende fiyat performansa bakarım albani hocam'dan öğrendim önemli olanın panel olduğunu ?

Burada veya DH'de AWOX TV için yapan vardı ama o arkadaşın ki biraz gerçekçi değildi bence yani.
Çok uçuk rakamlara çıkıyordu çünkü. Kesinlikle orada bir yazılım hatası söz konusuydu bence.
50-60 Hz bir panelin 4-5 kat yüksek hızlarda tarama yapabilmesi bana ihtimal dahilinde gelmiyor.
Mümkün olsa bile onu süren modül veya anakartın farklı olması gerekir diye düşünüyorum.

Farklı frekanslardaki denemenin çözünürlükle de ilgisi olduğunu unutmayın.
Mesela monitörlerde öyle bir durum söz konusu.
Atıyorum 1600X900'de 75 Hertz diyor ama 1920x1080'de 75 hertz'e çıkamıyor.
Ben eski monitörümde elle girdiğim ayarda 1080'de 74 Hertz alabilmiştim.

Bu yaptığınız işlemin panel ömrüne olumsuz etki edebileceğini unutmayın.
Ben ömrünü kısalttığını duymuştum. Ne kadar doğrudur bilmiyorum.
O tam bir saçmalık zaten dostum o seviyeye çıkması imkansız.gercek şu ki 60hz bir TV ile 144hz panel arasında çok büyük fark var,ben denme amaçlı yapıyorum şu anda oyunda çıkabildiği en yüksek Hz değerine alırım normal kullanımda dusururum o zaman panel omrune etkisini en aza indiririm

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt