Penta Teknolojinin Garanti Kapsamında Mouse'tan Tamir & Değişim İçin Ücret İstemesi

M Çevrimdışı

Mr Altı Ok

Yeni Üye
29 Mar 2023
2
24
Logitech G403 Hero Mosueumun scroll tuşu arızalandı. Marka ile iletişime geçtiğimde Türkiye servislerine göndermemi söylediler. Araştırdıığımda servisin penta olduğunu öğrendim, değişim talep ederek ürünü onlara kargoladım. 1 hafta sona bana scroll tuşunun kırıldığını ve aynı mouse un stoğundan olmadığı için daha üst seviye bir mouse a değişim için benden 900TL para istediler. Kabul etmeyince scroll tuşunun tamiri için 335TL para istediler.

1) Ürün değişiminde aynısından yoksa üst modelde para istenmesi doğru mu? Böyle bir hakları olmadığını düşünüyorum.
2) Scroll tuşunu benim kırdığımı söylüyorlar ve ücret talep ediyorlar. Scroll tuşunu normal yapması gereken fonksiyonu dışında kullanmadım sorun benden kaynaklı değil üründen kaynaklı. aynı ürünü kullanan kişilerin çoğu da scroll bozulmasından muzdarip. Ücretsiz tamir hakkım var değil mi?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Şöyle diyebilirim En Kral Mause bile olsa o tuş kırılıyor. Çünkü dandik plastikten imal edilmiş scroll tuşu metal olsa bu sorun kimsenin başına gelmez.
Doğru demişler Kullanıcı kaynaklı kırılıyor ama kötü kullanıldığı için değil kalitesiz Malzeme kaynaklı.

M Çevrimdışı

Mr Altı Ok

Yeni Üye
29 Mar 2023
2
24
Şöyle diyebilirim En Kral Mause bile olsa o tuş kırılıyor. Çünkü dandik plastikten imal edilmiş scroll tuşu metal olsa bu sorun kimsenin başına gelmez.
Doğru demişler Kullanıcı kaynaklı kırılıyor ama kötü kullanıldığı için değil kalitesiz Malzeme kaynaklı.
Ne yapmam gerekiyor ürünün dandikliği yüzünden mağdur mu olacağız? Tüketici hakem heyetine başvursak yardımcı olurlar mı?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ne yapmam gerekiyor ürünün dandikliği yüzünden mağdur mu olacağız? Tüketici hakem heyetine başvursak yardımcı olurlar mı?
THH'ye başvuru yap ürünün plastik aksamın kalitesiz olduğunu vurgula bilirkişi talep et.
Garanti kapsamında onarılmasını yada değişim yapılmasını talep et.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,459
Merhaba aynı ürünlerde sorun yaşayanların yorumlarını içeren ekran görüntüsünü alarak
THH başvurunuzu yapınız.

Sizden para istediklerine dair yazılı beyan varsa onu da ekleyiniz.

Ürünün ayıplı mal olduğunun tespiti yapılırsa.
Ürün değişimi temin edilemiyorsa ücretsiz misliyle değişimi talep etmek hakkınız var.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt