Pc format atma,sıfırlama hakkında yardım lütfen

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
Merhaba arkadaşlar hocalar,
Masa üstü bilgisayarıma format atmak istiyorum fakat işlem başarısız oluyor

1.yöntem pc üzerinden sıfırlama yapayım dedim işlem başarısız oluyor.
2.yöntem microsoft sitesinden,windows 10 u usb beleğe indirerek formatlama, ondada medya oluşturuyor kısmında hata verip başa atıyor.
bu arada herhangi bir programı da kuramıyorum windows installer hizmeti yok silinmiş,ondan kaynaklı olabilirmi.onuda kuramıyorum zannedersem bir program var onun için,oda pro sürümü ücretli.pc de virüs var format atayım dedim olmadı bir türlü nasıl bir yol izlemeliyim konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Başka pc de usb kurulum hazırla. Ayrıca Windows'un aracı ile sadece ISO dosyası olarak kaydet derim. Yazdırmayı Rufus ile yap derim.

Başlat menüsün aç komut istemi yaz, yönetici olarak çalıştır, sonra şu komutu yaz

sfc /scannow

Tarama bitince bilgisayarı yeniden başlat.

Sonra Kaspersky Total Security indir kurmayı dene.

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
Başka pc de usb kurulum hazırla. Ayrıca Windows'un aracı ile sadece ISO dosyası olarak kaydet derim. Yazdırmayı Rufus ile yap derim.

Başlat menüsün aç komut istemi yaz, yönetici olarak çalıştır, sonra şu komutu yaz

sfc /scannow

Tarama bitince bilgisayarı yeniden başlat.

Sonra Kaspersky Total Security indir kurmayı dene.
iyi geceler hocam,pek anlamıyorum bu işlerden affola,bunları yapmak için adım adım bir rehber varmıdır.yani usb kulllanarak iso yu rufus dediğiniz programlamı kurayım doğrumu anladım ,ayrıca windows installer olmadığı için virüs proramıda kuramıyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
iyi geceler hocam,pek anlamıyorum bu işlerden affola,bunları yapmak için adım adım bir rehber varmıdır.yani usb kulllanarak iso yu rufus dediğiniz programlamı kurayım doğrumu anladım ,ayrıca windows installer olmadığı için virüs proramıda kuramıyorum.
Windows Installer vardır da, virüs veya bozulmuş sistem yapılandırması engel oluyordur muhtemelen.

Şu linkten rufus yöntemine bakabilirsiniz;

İsterseniz önce sfc komutunu bir deneyin derim. Belki düzeltir sistemi.

Vefa_ Çevrimdışı

Vefa_

Yeni Üye
25 Ocak 2021
35
Windows'tan indirdiğin MediaCreationTool21H2.exe'yi çalıştırdığında USB bellek olarak hazırlamak değil ISO olarak indirmelisin.
Ekran-goruntusu-2022-04-23-121715544db636e61649fb.jpg

İkinci seçenek seçilecek.
Daha sonra indirdiğin ISO'yu yukarıdaki mesajda da gördüğün gibi RUFUS ile USB belleğe yazdırmalısın.
Bu arada format atmadan önce orjinal lisansın varsa onu da kenara not etmeni öneririm. Bilgisayarın içinde gelen Lisans nasıl kurtarılır onu bilmiyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt