Panel dosyası alma ve paylaşma hakkında anlayamadığım nokta ?

muratyagci Çevrimdışı

muratyagci

Yeni Üye
26 Mar 2020
16
39
Herkese selamlar. ustalarım ben bu işe sardım bas bayağı :)

Elimde vestel anakartı kullanan iki adet tv var birincisi iki gün önce ikinci el aldığım regal diğeri de sizlerin yardımları ile tamir ettiğim telefunken.

Yeni aldığım regal tv çalışıyor hiç bir sorunu yok ama ben bu tv nin panel dosyasını almak yani flash diske tv den yüklemek istedim ve sırf bu iş için aldığım 3 adet 4Gb flash bellekten bir tanesini FAT32 olarak biçimlendirdim.

Disk içine read diye bir dosya açtım ve sizin söylediğiniz adımları uyguladım ( tv kapalı iken diski tv ye taktım tv yi açıp menü 4725 yaptım usb operation menüsüne ok yaptım kopyalama bitti tv yi kapayıp diski söküp pc ye taktım )

Benim oluşturduğum read klasörünün içine tv nin panel dosyalarını kopyaladığını gördüm.

regal-panel-resmi.jpg

Bu dosyaların içindeki pcf.bin ve ptf.bin dosyalarının panel dosyası olduğunu forumdan ve youtube videolarından öğrendim.

Lakin aynı şekilde uygulamayı telefunken için yaptığım zaman hiç bir dosya yüklenmedi tv den disk e

Ben de yine forumda olan panel adında bir dosya ile denedim içinde çeşitli anakartların bulunduğu download dosyaları vardı hatta benim anakartım 17mb140 onu da oku dosyası içindeki gibi 17mbxxx dosyasının adını 17mb140 yaparak kaydettim. hiç bir klasör olmadan o dosyaları yine fat32 olarak biçimlendirdiğim disk e attım ve yine tv kapalı iken diski tv ye takıp tv yi açtım menü 4725 yaptım ve usb operation menüsüne ok yaparak kopyalama bitince diski çıkarttım ve pc ye taktım. Gördüm ki tv den dosyaları çekmişim.

Ama bu defa pcf ve ptf panel dosyaları yok ve şu şekilde bir yapı var...

Bu resim panel dosyasının içindeki download dosyalardan DownloadPQ.mbxxx dosyasının adını DownloadPQ.mb140 olarak değiştirdim ve öyle tv ye taktım.
telefunken-panel-resmi.jpg

İşlemden sonra:

dosya-ile-telefunken-okunan-panel-dosyasi.jpg

Şeklinde işaretlediğim dosyaları okuyarak disk e kaydetti.

Şimdi sorum şu :

Diyelim ki ben bu panel e ihtiyacı olan bir kişi için bu dosyayı paylaşmak istersem o seçili kısmın komplesini mi panel dosyası olarak paylaşmam lazım yoksa VESTEL_D1_Plus_PNL olan zaten pnl ismini taşıyan dosyayı mı paylaşmam lazım ?

Diğer soru ise birisi bana bu dosyayı paylaştı tv ye yüklemek için disk içine pq adında klasör açıp bu dosyaların tümünü mü yüklemem lazım yoksa sadece panel dosyasını mı yada bu işaretlediğim dosyaların hangisi ne işe yarar ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri