Panasonic TX-P42S30E açılmıyor

T Çevrimdışı

timargilli 

Yeni Üye
3 Nis 2020
46
36
Merhaba, Panasonic Tx-P42S30E model yaklaşık 9 yıllık eski bir plazma televizyonum var. Normalde Tv yi açtığım zaman yeşil ışık yanıp sönüyor ve kırmızıya dönüyordu ve kumandadan açıyordum. Şu an yeşil ışık yanıp sönüyor ve sonunda tamamen sönüyor tv açılmıyor. Yerine başka bir televizyon aldım fakat diğer odaya koymak için yaptırmayı düşündüm. Gelen usta sorun kondansatörlerden ise 250-400 tl masrafı olur ama eski olduğu için tamir ettirmenizi tavsiye etmem dedi. Ben televizyonu açtım kondansatörlerde fiziksel bir sorun göremedim ama bu konulara uzak olduğum için ölçüm yapıp emin olamadım tabiki. Forumdaki bilgili kişilerin fikrini almak istedim. Bu televizyonu yaptırmama değer mi? Sorun başka birşey olabilir mi? Eğer olursa tamiri fiyatı dahada yükselebilir mi?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Panasonic kolay kolay kondansatör bozmaz incelemesi gerek fiziksel sorun olmayabilir ancak kapasite düşüklüğü olabilir. Plazma lar yüksek ısı ürettikleri için zaman işlemci ram gibi parçaları temas sorunu olabilir.işlemci ram nand flaş mercekle incelemek lazım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt