Oyuncu notebook u önerisi en fazla 6 bin tl

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,610
  • Intel® Coffee Lake Core™ i7-9750H 6C/12T; 12MB L3; 8GT/s; 2.6GHz > 4.5GHz; 45W; 14nm
  • Mobile Intel® HM370 Chipset
  • 3GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX1050 DX12
  • 15.6" FHD 1920x1080 IPS Mat LED Ekran
  • 16GB (2x8GB) DDR4L 1.2V 2666MHz SODIMM
  • 256GB SAMSUNG PM981 M.2 SSD PCIe 3.0 x4 (Okuma: 3000 MB/s - Yazma: 1300 MB/s)
  • RGB Tek Bölge Aydınlatmalı Klavye (Türkçe Q)
  • FreeDos (İşletim sistemi bulunmamaktadır. Windows 10 sürüm 1809 kullanılması gerekmektedir)
  • 3 Aylık ESET Internet Security HEDİYE
  • Intel® Dual Band Wireless-AC 9560, 2x2 AC + Bluetooth 5.0 M.2 2230 (1.73 Gbps)
  • 1.0MP HD Kamera
  • Monster Sırt Çantası

Monster Abra A5 V16.2 15.6"

6.068,64 TL KDV Dahil

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
bu güzel gibi nasıldır sizce

Dikkatli kullanacağım diyorsanız Monster firmasını tercih edebilirsiniz.
Onun haricinde donanım konfigürasyonu benim önerdiklerimden daha yeni.

Ama Monster firmasının ürünlerinden kalite beklemeyin derim, fiyatlarının rakiplerine göre uygun olmasının nedeni bu bence.

O Çevrimdışı

osman1234

Aktif Üye
11 Haz 2018
141
23
Dikkatli kullanacağım diyorsanız Monster firmasını tercih edebilirsiniz.
Onun haricinde donanım konfigürasyonu benim önerdiklerimden daha yeni.

Ama Monster firmasının ürünlerinden kalite beklemeyin derim, fiyatlarının rakiplerine göre uygun olmasının nedeni bu bence.
Özelliğine göre fiyatı çok güzel ama çok mu kalitesizdir. Mesela kaç sene götürür. Bu kadar paraya baya Bi götürmesi lazım. Bende Asus var 6 7 senedir kullanıyorum. Baya Bi metal yorgunluğu var. Ama o Asus 1 milyardı zamanında. Şimdi 6 milyar verdiğim notebook Bi 10 sene götürmesi lazım mantıken. Kaç senede bozulurki. Kullanan varmı

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Oynayacağın oyuna bağlı olarak bu bütçeye alacağın pc işini görür ya da görmez. LOL, CS:GO gibi nispeten düşük sistem isteyen oyunlar oynayacaksanız veya tüm oyunları low veya en fazla medium ayarlarla oynayacaksanız, GTX1050 veya GTX1050Ti olan laptoplar - bu bütçeye en fazla o gpu olur. - işinizi görür. Ben masaüstü kullanıyorum, GTX1070 var ve yüksek ayarlarda AAA oyunlar zorlamaya başlıyor artık. GTX1050 ile 30 FPS falan alamazsınız kesinlikle. İlla laptop almanız gerekiyorsa bence "eGPU" işini de göz önüne alın. 3000 liralık bir laptop alırsın güzel bir işlemci ve RAM'i olur, SSD olur. Kalan paraya da GTX1050 ye nazaran çok daha performanslı eGPU yaparsın, GTX1660Ti, RTX2060 vb.

imagesqtbn3AANd9GcR7htTAoFk8m2KINB_zOMwBYFE1fAYIoDLRG1HKo0J5krWC-9JN.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Özelliğine göre fiyatı çok güzel ama çok mu kalitesizdir. Mesela kaç sene götürür. Bu kadar paraya baya Bi götürmesi lazım. Bende Asus var 6 7 senedir kullanıyorum. Baya Bi metal yorgunluğu var. Ama o Asus 1 milyardı zamanında. Şimdi 6 milyar verdiğim notebook Bi 10 sene götürmesi lazım mantıken. Kaç senede bozulurki. Kullanan varmı

Oyun için istiyorsanız açıkçası beklentinize bağlı ama 4-5 seneden fazla gitmez.
Kalite konusunda şunu diyeyim Monster cihazlar bildiğim kadarıyla Clevo üretimi, ben Clevo üretimi Exper kullandım, yumrukla bozdum anakartını.
Web tekno ekibi de cihazı atarak bozdu mesela,

Model aynı değil ama kalitesi hakkında fikir verir sanırım.
Ben ikinci el aldığım kalitesiz kasası olan Toshiba'ya yumruk attım, bozulur diye bekledim bozulmadı.
Bence bu ucuz cihazlarda ya kasa ya da anakartta bir kalitesizlik söz konusu.

Benimki bir uzman bilgisi değil tabi ki. Sadece kişisel görüşlerim.

Geri
Üst Alt