Oyuncak Mutfak Ocagi Buton Degisimi

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Bölümde konu acilmamis siftahi ben yapiyim, tanidik birisi artik kullanmadiklari Ikea dan alinmis oyuncak mutfagi bize verdi cift bölümlü ocak var üzerinde bir bölümün isigi calismiyor söküp baktim buton paslanmis kirlenmis degismesi lazim fakat üzerinde hic bir bilgi yok
söyle birsey alsak uyarmi bu butonun tam olarak adini bilen varsa satici firmaya direkt sorup isteyebilirimde
orjinal parcanin fotolar:

20181209_195419.jpg
20181209_195427.jpg
20181209_195439.jpg
20181209_195445.jpg

ocak bölümünün fotografi

129fe41839b381600.jpg

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Linkteki anahtar olmaz,oyuncaktaki anahtar 3 konumlu galiba,çin malı led el fenerlerindeki anahtardan :smile:
Yani bir kere basıyon,1 led yanıyor,2.ci bastığında 5 led yanıyor,3.cü bastığında kapayor.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Linkteki anahtar olmaz,oyuncaktaki anahtar 3 konumlu galiba,çin malı led el fenerlerindeki anahtardan :smile:
Yani bir kere basıyon,1 led yanıyor,2.ci bastığında 5 led yanıyor,3.cü bastığında kapayor.
butonun genel fonksiyonunu tam bilmiyorum ama oyuncak ocak da ac kapa olarak kullanmislar bastiginda ledler yaniyor tekrar basinca kapaniyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
butonun genel fonksiyonunu tam bilmiyorum ama oyuncak ocak da ac kapa olarak kullanmislar bastiginda ledler yaniyor tekrar basinca kapaniyor
Verdiğin linkte film var ya,kullanma filmi,sanki orada dediğim gibi çalışıyor anahtar,çünkü çocuk bastıkça anahtarlama sesi geliyor gibi duydum,yanlış duymuş da olabilirim :smile:
şöylede deneyebilirsin, devreye pili tak,anahtarın bacaklarını tel ile birbirine değdir bakalım ,belkide dokunmatik değişebilir anahtarlama.

EK: Resim yükledim...
20181209_195427ea2e31984cf90ab8.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

EK 2:
Evet tek basmalı anahtar,haklısın... kusuruma bakma,ben sesi duyunca öyle sanmıştım ama değilmiş.
Evdeki lambaları söktüm,daha ilkini açtığımda "tamam" dedim,çünkü anahtar yolu tek :) birde resimde çizmiştim ...

EK 3:
Yani bu durumda linkteki düğme -yüksekliği aynıysa- çalışır.

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Verdiğin linkte film var ya,kullanma filmi,sanki orada dediğim gibi çalışıyor anahtar,çünkü çocuk bastıkça anahtarlama sesi geliyor gibi duydum,yanlış duymuş da olabilirim :smile:
şöylede deneyebilirsin, devreye pili tak,anahtarın bacaklarını tel ile birbirine değdir bakalım ,belkide dokunmatik değişebilir anahtarlama.

EK: Resim yükledim...
20181209_195427ea2e31984cf90ab8.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

EK 2:
Evet tek basmalı anahtar,haklısın... kusuruma bakma,ben sesi duyunca öyle sanmıştım ama değilmiş.
Evdeki lambaları söktüm,daha ilkini açtığımda "tamam" dedim,çünkü anahtar yolu tek :) birde resimde çizmiştim ...

EK 3:
Yani bu durumda linkteki düğme -yüksekliği aynıysa- çalışır.
ben bi ara söküp ölcülerini aliyim ozaman uyarsa alirim sonucu yazarim saol :cak

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
ilgilenenlere tesekkürler parcayi degistirdim en sonunda üsengecligimi yenip buraya biraz bilgi eklemeye geldim :hihi
ikea kalitesiz olmasina ragmen kismen ucuz oldugu icin tercih edilen bir marka ayni oyuncak mutfakdan alanlar sorun yasayanlar olursa belki kolaylik olur amaciyla

aldigim yeni butonlar in almanca ve ingilizce ismi ( türkiyede bu tarz seyleri bulmak zaten kolay oldugu icin sorun yasanacagini sanmiyorum) linkiyle beraber amazon örnegi :
ileride linke bisey olursa diye örnek görüntü:

71vJ4YUKOvL._SL1416_.jpg

basitce bozuk parcayi söküp yenisiyle degistirme anlatimi:
ocagin üsütndeki siyah parca sadece plastik tirnaklarla tutuyor yanlardan esneterek her hangi bir yardimci araca gerek olmadan cikarin butonlarin üzerinde bulundugu devre 3 adet vida ile tuturulmus önce vidalari daha sonra led kablolarinin soketleri sökün bozuk olan parcayi havya yardimi ile lehimlerini sökerek cikarin (lehim pompasi isinizi kolaylastirir olmasa da olur ) yeni parcayi takip ayaklari lehimleyin led kablolarini takip test edin hersey yolunda ise ters islem ile parcalari geri monte edin

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
:sirit nihayet,eline sağlık...
Bende unuttun sandım
tesekkürler bu aralar burda isler karisik evde tadilat isi cikti is güc diger problemler + son seviye bir üsengeclik anca oldu daha tv inceleme konusu var tv eskidi ben halen yazacagim :hihi
benim gibiler icin hatirlatma özelligi gibi birsey olsa aslinda belki iyi olur konuyu isaretledigimde belirledigim araliklarla o konuyla ilgili hatirlatma uyarisi ciksa mesela :tara

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri