Oyun ve müzik için kulaklık tavsiye

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Beyler G930 vardı, canı sağolsun yeğen icabına baktı:hoba1 Amazon dan almıştım , çokta memnundum. Öncelikle oyun, fakat müzik olarakta bass ve tiz lerde beni üzmeyecek, zevk ile müzikte dinleyebileceğim, kulaklık arayışı içine girdim. Fakat acelem kesinlikle yok, taaa amazon yılbaşını bile beklerim, uygun fiyat için:polis Huyum kurusun.:mutlu

Biraz araştırdım öneriler arasında hyperx colud 2, hyperx alpha pro, artic 5 (7 ye param yetmez), logitech g533, logitech g pro, corsair void pro (bununda 1000 çeşidi var, yok usb, yok sourrond, yok wriless gibi) öne çıkan modeller. veya bunlara gerek yok 200-250 bandına şunu al geç diyeceğiniz.

Kablosuz önceliğim olacak, arada unutup pc başından kalkıyorum, bazen şarjda kabloda oluyor, pat yere:fiskos

Sizin öneriniz var ise alayım, bende bakınmaya devam edeceğim alışveriş sitelerine:cigara

Umut Barış Umut Barış

Unutmadan pc anakartı da yazayım Gigabyte z97x gaming 5. Neden yazdım , olurda stero kulaklık önerisi gelir, bu anakartın desteklediği ses nedir merak ettim. 7.1 kullanılabilir mi sourrond.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,890
Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. :hihi

Anakartınız 7.1'e kadar destekliyor. Üzerinde Realtek ALC 1150 ses yongasıyla beraber Nichicon kapasitörler ve 600 Ohm'a kadar kulaklıkları besleyebilen amfilikatör var. (Sadece arka kanal çıkışları için sanırım.)

7.1 kulaklıklarda bağlantı genelde USB üzerinden oluyor gördüğüm kadarıyla.
Orada da ses işi kulaklıkta kullanılan yongaya kalıyor.
Denetimleri de üreticinin verdiği yazılım üzerinden yapıyorsunuz. (Yani anakartınızın üzerindeki ses katının bir anlamı kalmıyor USB bağlantılarda.)

Bütçe sorununuz yoksa kulaklığı işi ses olan firmalardan alın derim. (Sennheiser, BOSE gibi.) (BOSE'nin oyuncu ürünleri yok gerçi.)
Sennheiser ürünlerini dinleme fırsatım olmadı fakat ses konusunda Corsair, Hyper X gibi ürünleri katlayacağını düşünüyorum.

Oynadığınız oyunlarda doğal 7.1 desteği varsa 7.1 destekli kulaklık bakın.
Ama oynadığınız oyunlarda 7.1 desteği yoksa, içindeki sürücünün ne olduğu belli olmayan ürünlere de para vermeyin derim.

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. :hihi

Anakartınız 7.1'e kadar destekliyor. Üzerinde Realtek ALC 1150 ses yongasıyla beraber Nichicon kapasitörler ve 600 Ohm'a kadar kulaklıkları besleyebilen amfilikatör var. (Sadece arka kanal çıkışları için sanırım.)

7.1 kulaklıklarda bağlantı genelde USB üzerinden oluyor gördüğüm kadarıyla.
Orada da ses işi kulaklıkta kullanılan yongaya kalıyor.
Denetimleri de üreticinin verdiği yazılım üzerinden yapıyorsunuz. (Yani anakartınızın üzerindeki ses katının bir anlamı kalmıyor USB bağlantılarda.)

Bütçe sorununuz yoksa kulaklığı işi ses olan firmalardan alın derim. (Sennheiser, BOSE gibi.) (BOSE'nin oyuncu ürünleri yok gerçi.)
Sennheiser ürünlerini dinleme fırsatım olmadı fakat ses konusunda Corsair, Hyper X gibi ürünleri katlayacağını düşünüyorum.

Oynadığınız oyunlarda doğal 7.1 desteği varsa 7.1 destekli kulaklık bakın.
Ama oynadığınız oyunlarda 7.1 desteği yoksa, içindeki sürücünün ne olduğu belli olmayan ürünlere de para vermeyin derim.
Oyunlarda 7.1 önerilmiyor zaten, stero kullanım daha ön planda. Ben 7.1 i müzik için istiyorum, tabi öncelik oyun:krokop Anakartı öğrendiğimiz iyi oldu, inceleme sitelerine baktığımda steelseries artic 7 (gönlümden geçen) öne çıkıyor ama bütçeyi aşıyor. Sennheiser ürünleri çok pahalı dostum gsp 300 var onuda inceleyeceğim.:hmm Açıkçası cloud alpha dikkatimi çekmişti, ses kartı ile gelmiyor ve sterio ama gerek te yok benim anakart ile destekliyorsa. Eyvallah desteğin için, kampanya kovalayalım bakalım:kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,890
Oyunlarda 7.1 önerilmiyor zaten, stero kullanım daha ön planda. Ben 7.1 i müzik için istiyorum, tabi öncelik oyun:krokop Anakartı öğrendiğimiz iyi oldu, inceleme sitelerine baktığımda steelseries artic 7 (gönlümden geçen) öne çıkıyor ama bütçeyi aşıyor. Sennheiser ürünleri çok pahalı dostum gsp 300 var onuda inceleyeceğim.:hmm Açıkçası cloud alpha dikkatimi çekmişti, ses kartı ile gelmiyor ve sterio ama gerek te yok benim anakart ile destekliyorsa. Eyvallah desteğin için, kampanya kovalayalım bakalım:kiskis

7.1 ve müzik?:alala

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
İlk incelemelerim üzeri, öne çıkan 2 model var. Araştırmaya devam edeceğim. Bu kulaklıklarda, frekans aralığı, mıknatıs, ohm v s vs bir sürü alengir var ,:))

İlki Hyperx cloud alpha (şimdilik tek eksi yönü olarak kablo 1 mt demesi ve 98 db olması olarak görüyorum, cloud 2 kadar zengin kutu içeriği yok ve ses kartsız stero olması da cabası. Benim anakartta varmış gerçi o sebeple o yönünü pas geçiyorum)
İkincisi razer kraken 7.1 V2 ( eksi olarak garanti 1 yıl denmiş ama,umarım yanlıştır. Öte yandan hiç kullanmadığım bir marka, yazılım desteği hakkında hiç bir fikrim yok, bir de kulaklıkla afedersiniz kulakları biraz büyük olanlar için denmiş, açıkçası alıpta büyük gelirse hiç işim olmaz kafadan elerim)

Bir tık üstü olarak Sennheiser GAME ONE başarılı bir ürün gibi duruyor, artict 7 den iyi.

To be continued:ok

Son düzenleme:

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Bu hyperx cloud 2 ile alpha arasında hangisini önerirsin. colud 2 nin kutu içeriği alphada yok:hayir anakartı da göz önünde bulundurursak. Umut Barış Umut Barış en azından hyperx modelini teke düşüreyim.

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666

Frequency Response 10Hz - 24,000Hz
SPL 103dB
Impedance 26Ω
Maximum Input 300mW
Driver Size 50mm Neodymium
Cable Length Straight - 10 feet Coiled - 3.5 + feet
Adapter 3.5mm to 1/4"
RoHS Compliant
Eyvallah hocam, ürüne bakacağım, daha önce hiç duymadım. 35-37 dolar bandına düşüyor, f/p olabilir.

Agababangida Çevrimdışı

Agababangida

Yeni Üye
16 May 2018
45
Kulaklık hastasıyım G930 deneyimimden sonra şu an elimde
Logitech G533
HyperX
Razer Kraken kullanmaktayım.

3 aydır CAD Audio kullanıyorum ve yok böyle kulaklık

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
7 Yıldır Sony MDR XB 700 Kullanıyorum Müzik Dinlerken Bass Doyuyorsun Resmen. Sonrasında 1 Adet Apronax Yuvarlamak Zorunda Kalıyorum :kiskis

Bence Sony Listene Eklemelisin. :ok

20180709_212653.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,890
Let's _be_ honest Let's _be_ honest siz birşeyleri birbirine karıştırıyorsunuz gibi geldi. :bilmiyom
Müzik için 7.1'i tercih etme nedeninizi anlayamadım.

7.1 kulaklıklardaki 7.1 ses sanaldır. 2 kanal, yani stereo sesin, 8 kanala belli bir algoritma ile dağıtılmasıdır.
7 farklı yönden gelen sesi 7 kanala ayrı şekilde dağıtmak değildir yani. (Doğal 7.1 budur çünkü.)

Bu konudaki iki kulaklığı size tavsiye ederim.

Biri Sennheiser GSP300,
Diğeri de Agababangida Agababangida arkadaşımızın tavsiye ettiği CAD AUDIO MH510GD olacaktır.

İkisi de sizi pişman etmez. Herkesin akustik algısı farklıdır ancak bu iki ürün herhangi bir Steelseries, Razer, Kingston ürününü havada karada yener diye düşünüyorum.

GSP 300 ile MH510GD arasında ufak farklılıklar söz konusu. Bu fark pratiğe yansır ancak dinleyecek kişiye göre tatmin olma durumu değişir.

GSP 300 daha düşük empedansa sahip, bu da sürücünün daha rahat sürülebilmesi sonucu size dengeli ve detaylı bir ses profili olarak dönüş yapacaktır.
(Dinamik sürücüler arasında düşünürsek.)

MH510GD 5 Hertz daha düşük frekansı da destekliyor. (Sennheiser minimun 15 Hertz, CAD AUDIO 10 Hertz.)
10 Hertz'lik bir sesi algılamanın da her yiğidin harcı olduğunu düşünmüyorum.

GSP 300'ün sürücü çapı belirtilmemiş. GSP 300 40 mm olsa, MH510GD 50 mm demiş, MH510GD daha fazla bas sesi verebilir ancak MH510GD'nin empedansı daha yüksek olduğu için tonlama doğal olur mu bilmiyorum.

Ben olsam GSP300'ü alırdım. Çünkü MH510GD sadece kulaklık. Mikrofonu yok.
Mikrofon önemli değilse MH510GD' de düşünülebilir tabi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,890
7 Yıldır Sony MDR XB 700 Kullanıyorum Müzik Dinlerken Bass Doyuyorsun Resmen. Sonrasında 1 Adet Apronax Yuvarlamak Zorunda Kalıyorum :kiskis

Bence Sony Listene Eklemelisin. :ok

20180709_212653.jpg

Kulaklık artık üretilmiyor gördüğüm kadarıyla. 459 dolar diyen var, 749 dolar diyen var. :hihi

Agababangida Çevrimdışı

Agababangida

Yeni Üye
16 May 2018
45
Aracımda anaünitem Clarion Dxz958RMC , çok ama çok kaliteli ve inan müzik içindeki enstürmanları tane tane çalabiliyor.
Bagajda SondStream tarantula 5-15 1000rms var ve Dls Ra10 mono ile besliyorum.
4 Kapıda Focal 165vr mid takımları var ve Stereo RockFord Punch 800.4 ile beslemekteyim.

Pc de Logitech Z623 ve Edifier R1280T
Salonda Logitech Z5400 (4 uydusu tweeter modifiyeli)

5 sene önceki berbat G930 deneyimimden sonra aşağıdakileride satın aldım ve elimde bulunuyor
Logitech G533
HyperX
Razer Kraken kullanmaktayım.

3 aydır CAD Audio kullanıyorum ve yok böyle kulaklık, Creative ZX ses kartı ile harikalar yaratıyor.
Bir kaç gün öncede siyah CAD Audioda satın aldım ve daha onunda rodajını tamamlayıp aktif kullanıma geçeceğim.

Geri
Üst Alt