Oyun Konsolları TV için zararlı mıdır?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ateri sadece tv degil gozlerimizide bozdu :slap
Hey gidi bee, İlk atari oyunumu Bayram birinci günü Eskişehir Yedi'ler Lunaparkında 1980 yılında oynamıştım. Altta duran iki top gibi şey ile üstten geçen gemileri vurmaya çalışırdık jetonlu makinede. 1981 Yılında ilk bilgisayarımızı almıştı babam bize, ZX Spectrum SİNCLAİR, 48kb bilgisayar. Oyun oynayabilmek için önce günlerce ve sayfalarca BASİC kod yazardık bilgisayarda. En son program bitip RUN komutu verdiğimizide ise SYNTAC ERROR hatası verirdi, Allah bilir hangi noktayı yanlış koymuştuk veya hangi vigülü koymamıştık peeeehhh sayfalarca ara dur. Program çalıştığında ortaya çıkan oyun ise muhtemelen asteroid gibi bir şey oluyordu ama 1980 li yıllar için bu uzay mekiğinin ta kendisi gibi bir şeydi :kiskis

Aaaaaah ah o günlere geri dönmek mümkün olsa.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,937
O yillarda genclere cocuklara
Gerekli teşvik ve egitim verilmis olsaydı
Suan yazilim konusunda belli bir citayi asmistik ahhh ulen ahhh

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
O yillarda genclere cocuklara
Gerekli teşvik ve egitim verilmis olsaydı
Suan yazilim konusunda belli bir citayi asmistik ahhh ulen ahhh

Abi deli gibi BASİC kod yazıyordum ama okulda matematikten 4 alıyordum (10 luk sistemde) :kop

80 li yıllar be abi, Benim abim, Eskişehir Yunus Emre Endüstri Meslek lisesindeki Elektronik öğretmeninin kendi evine ait yapamadığı tv yi yapmıştı öğrenciyken, Ama teknik olarak birisi öğretmen diğeri öğrenciydi :haha

Ülkemizde ne zaman değer gördü ki böyle beyinler güzel kardeşim?

Rahmetli babam hava kuvvetleri mensubuydu, Amerikalılar 3 kere babamı Amerikaya davet ettiler, Babam kabul etmeyince 4 üncüde vatandaşlık teklif ettiler de rahmetli ''Ben TÜRK'üm TÜRK ten başkasına hizmet etmem, Arkadaşlığımız baki kalsın, siz de bir daha teklifte bulunmayın'' dedi de gitmedi.

Tamam TÜRK tarafımız bununla gurur duyuyor da Ahmet'im, Bu adam 50 yaşında kanserden ölüp gittiğinde halen bir evi bir arabası yoktu, HELVACI ailesi olarak Annemin, Kardeşimin, Abimin ve Benim halen bir evimiz yoktur kiracıyız.

Kötülemek değil amacım elbette lakin çok emek veren insanlar olarak kıymetimiz bilinmiyor maalesef kendi ülkemizde. Ancak yönetenlere bak nasıl yaşadıklarını hepimiz görüyoruz.

Vatandaşın başını sokacak evi yok, Yöneten 1150 odalı sarayda yaşıyor.

Vatandaş aç, Aç olan o vatandaşın Vekili ise 20 asgari ücret düzeyinde maaş alıyor, 100 koruma ile geziyor vs vs

Boşver abi konu siyasete kaydı ister istemez, En iyisi eskiyi sadece güzel atari oynadığımız günleri ile hatırlayıp öyle bırakmak.

hookman Çevrimdışı

hookman

Aktif Üye
13 Şub 2018
64
Abi deli gibi BASİC kod yazıyordum ama okulda matematikten 4 alıyordum (10 luk sistemde) :kop

80 li yıllar be abi, Benim abim, Eskişehir Yunus Emre Endüstri Meslek lisesindeki Elektronik öğretmeninin kendi evine ait yapamadığı tv yi yapmıştı öğrenciyken, Ama teknik olarak birisi öğretmen diğeri öğrenciydi :haha

Rahmetli babam hava kuvvetleri mensubuydu, Amerikalılar 3 kere babamı Amerikaya davet ettiler, Babam kabul etmeyince 4 üncüde vatandaşlık teklif ettiler de rahmetli ''Ben TÜRK'üm TÜRK ten başkasına hizmet etmem, Arkadaşlığımız baki kalsın, siz de bir daha teklifte bulunmayın'' dedi de gitmedi.

Tamam TÜRK tarafımız bununla gurur duyuyor da Ahmet'im, Bu adam 50 yaşında kanserden ölüp gittiğinde halen bir evi bir arabası yoktu, HELVACI ailesi olarak Annemin, Kardeşimin, Abimin ve Benim halen bir evimiz yoktur kiracıyız.

Kötülemek değil amacım elbette lakin çok emek veren insanlar olarak kıymetimiz bilinmiyor maalesef kendi ülkemizde. Ancak yönetenlere bak nasıl yaşadıklarını hepimiz görüyoruz.

Vatandaş aç, Aç olan o vatandaşın Vekili ise 20 asgari ücret düzeyinde maaş alıyor, 100 koruma ile geziyor vs vs

Boşver abi konu siyasete kaydı ister istemez, En iyisi eskiyi sadece güzel atari oynadığımız günleri ile hatırlayıp öyle bırakmak.
:clap2 Hocam büyüksün, adaylığını koy ilk oy benden... Bu ülkenin artık dürüst insanlara ihtiyacı var...

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
:clap2 Hocam büyüksün, adaylığını koy ilk oy benden... Bu ülkenin artık dürüst insanlara ihtiyacı var...

Sizin buradaki sevginiz ilginiz duanız bana yetiyor azizim, Ancak böyle düşünmeniz dahi sevindirici, Çok teşekkür ederim.

O zaman buna atfen bir şarkı dinleyelim. Yine kıymeti bilinmemiş bir Vatan sevdalısının kaleminden, Yine Vatan sevdalısı bir dilden :ok

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555

Heykelini diksek taştaşlarına beton yetmez büyük başkan adoooo

unreleased Çevrimdışı

unreleased 

Aktif Üye
7 Ocak 2018
422
Kesinlikle doğru kardeşim, 22''TV nin kendisi 400TL iken anakartının 250TL olduğu durumlarda insanların canı yanmasın diye uyguladığımız yöntemler, Her yol Mübah oluyor bu gibi durumlarda :ok

Zeengin kısmı anlamaz bu işlerden değilmi unreleased unreleased anrilisıt :kop
O zaman durum farklı, haklısınız.:ok

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt