Oyun Konsolları TV için zararlı mıdır?

C Çevrimdışı

caglar unsal

Aktif Üye
28 May 2018
60
47
Selam arkadaşlar, bu konu benim küçüklüğümden beri merak ettiğim bir konudur acaba PS4 ve Xbox gibi oyun konsolları tv lere zarar veriyormu onların kullanım ömürlerini azaltıyormu yoksa bu yıllardır süregelen bir şehir efsanesinden ibaretmidir? Bilgisi olan arladaşlar ustalar cevaplarsa görüşlerini bildirirse sevinirim.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
Merhaba. Bu konuda A Ado hocam tecrübeleri gereği daha iyi bilgi verir fakat ben şöyle söyleyeyim;

Video doğası gereği, birden fazla resim karesinden oluşur.
Bu karelerin birim zamanda (yani saniyede) art arda belli bir sayıda görüntülenmesi hareketli görüntüyü oluşturur.
CRT, LCD, OLED, PDP panellerde aynı görüntü belli bir zamanın üzerinde görüntülenmeye devam ettiğinde panelde geçici veya kalıcı iz bırakabilir. (Kanal logosu, sabit bir fotoğrafın görüntülenmesi gibi.)

TV'nin ömrünü azaltan şeyler benim bildiğim,

Dengesiz bir şebeke gerilimi,
Isı, nem

gibi faktörler azaltmaktadır.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kısmen doğruluğu olan fakat, anne babaların çocukları tv den uzaklaştırmak için kullandığı bahanedir, şehir efsanesidir.

Ancak şu var ki Umut Barış Umut Barış kardeşimin bahsettiği unsur da gözardı edilemez.
Buradai kaçış noktamız ise ''Aaaabi konsolu bağlamasam 4K film izleyecektim o zaman noooolcaktı?'' bahanesi olur :ok

Konuya matematiksel ve teknik bakarsak eğer, konsolcuların tv cilere nazaran kullanım süresi daha uzundur, bu da tv nin normal çalışma satinden daha fzla çalışacağı anlamı taşır, aynı zamanda daha fazla işlem=daha fazla ısı, Daha fazla ısı= kısalan chip ömüreri demektir

Tabi konuya bu gözle balarsak hiç bir şey kullanmamak gerekir

Sonuç=Şehir efsanesi.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
Kısmen doğruluğu olan fakat, anne babaların çocukları tv den uzaklaştırmak için kullandığı bahanedir, şehir efsanesidir.

Ancak şu var ki Umut Barış Umut Barış kardeşimin bahsettiği unsur da gözardı edilemez.
Buradai kaçış noktamız ise ''Aaaabi konsolu bağlamasam 4K film izleyecektim o zaman noooolcaktı?'' bahanesi olur :ok

Konuya matematiksel ve teknik bakarsak eğer, konsolcuların tv cilere nazaran kullanım süresi daha uzundur, bu da tv nin normal çalışma satinden daha fzla çalışacağı anlamı taşır, aynı zamanda daha fazla işlem=daha fazla ısı, Daha fazla ısı= kısalan chip ömüreri demektir

Tabi konuya bu gözle balarsak hiç bir şey kullanmamak gerekir

Sonuç=Şehir efsanesi.

TV'ye fan takalım. :sirit

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
oyun konsolları tv için zararlı mı bilmiyorum ama sağlığımız için zararlı ondan eminim:hoba1:tara sahura kadar god of war!

Jeopol Çevrimdışı

Jeopol

Aktif Üye
6 Ocak 2018
432
35
Ben ateriler bozuyor biliyordum:sirit

Ama cok konsol oyunu oynadim. Daha tv bozmadim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
unreleased unreleased, A Ado yaniliyormuyum

Urunun Garantisi bitmis,musterinin alim gucu yoksa en onemlisi
Musteri tanidiksa boyle cozumler normal :ok

Kesinlikle doğru kardeşim, 22''TV nin kendisi 400TL iken anakartının 250TL olduğu durumlarda insanların canı yanmasın diye uyguladığımız yöntemler, Her yol Mübah oluyor bu gibi durumlarda :ok

Zeengin kısmı anlamaz bu işlerden değilmi unreleased unreleased anrilisıt :kop

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt