Oyun Konsolcularına Kötü Haber

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Özellikle PS5 bekleyen arkadaşları üzecek olan haber yine Devletimizden geldi

Konsollara ek %50 gümrük vergisi kararı geldi.

18 Nisan - 30 Eylül %50
01 Ekimden sonra %20

Burada hemen GEÇİCİ diye gelen deprem vergisini hatırlatmak isterim :)

Son düzenleme:
ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Geçen yıl haziran ayında one s 2. kol forza4 pes halo bi oyun daha vardı 1610 tl ye almıştım mediamarkan fiyatlara baktım şimdi almış başını gidiyor 2 kol oyun vs 4500 bulur herhalde

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Zhehhhee

3 yıl önce 700 liraya aldığımız konsol su içinde 2000 lira eder herhalde. :dil

Ticaret adamı birinin ülkenin başında olması ne güzel... Nerede karlı bir iş var hoop yapılıyor, nerede çökülecek pasta var hooop cepte...

Durmah yoh yola devam. :tara

Bu günleri yaşayıp da seçim zamanı haşmetlime oy vermeyeni Allah yakar, taş eder valla.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Bunun sebebi içinde bulunduğumuz durum, korkunç bir dolar ihtiyacı var, ödemeler için, ihracat sıfıra yakın virüs yüzünden, turizm durdu yani dışarıdan dolar gelmiyor, üstüne bu tip ithal ürünler satın alındıkça açık büyüyecek bunu engellemeye çalışıyorlar ama nafile çaba, çok sıkıntılı günler bekliyor hepimizi vaziyet alın lütfen.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bunun sebebi içinde bulunduğumuz durum, korkunç bir dolar ihtiyacı var, ödemeler için, ihracat sıfıra yakın virüs yüzünden, turizm durdu yani dışarıdan dolar gelmiyor, üstüne bu tip ithal ürünler satın alındıkça açık büyüyecek bunu engellemeye çalışıyorlar ama nafile çaba, çok sıkıntılı günler bekliyor hepimizi vaziyet alın lütfen.
Valla kendimi bildim bileli vaziyet almış durumdayım... Şimdi onlar düşünsün... :krokop

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

İşin gerçeği, 70 cent'e muhtacız ama neyse ki itibarımız yerinde.

70 cent demişken, geçmişten bir Bakan beyanı da ekleyeyim şuraya.

Reyizimiz çok yaşa.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ''Türkiye '70 cente muhtacız' diyen başbakanlar ve cumhurbaşkanları gördü, yaşıyorlar hala. Onlara 'kör olasın' demiyorum, kör olma da gör beni. Türkiye, muhtaç olmaktan kurtulup, başkasına kredi açabilecek noktaya geldi'' dedi.

AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyareti sırasında partililere seslenen Bakan Günay, yerel seçimleri hatırlatarak, teşkilat üyelerinin iyi çalışmalarını istedi.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
İşin gerçeği, 70 cent'e muhtacız ama neyse ki itibarımız yerinde.

70 cent demişken, geçmişten bir Bakan beyanı da ekleyeyim şuraya.

Reyizimiz çok yaşa.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ''Türkiye '70 cente muhtacız' diyen başbakanlar ve cumhurbaşkanları gördü, yaşıyorlar hala. Onlara 'kör olasın' demiyorum, kör olma da gör beni. Türkiye, muhtaç olmaktan kurtulup, başkasına kredi açabilecek noktaya geldi'' dedi.

AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyareti sırasında partililere seslenen Bakan Günay, yerel seçimleri hatırlatarak, teşkilat üyelerinin iyi çalışmalarını istedi.
Şimdi o bakanın yerinde de yeller esiyor

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Damat feritin işi bu önce aliexprese vergi geldi yolcu beraberi ceptelefonu da bitti şimdi konsollar buraya yazıyorum valla sırada TV'ler var ek TV vergisi gelirse şaşırmam amaç yerli üretimi kalkındırmak yerli üretime destek imiş yersen yerli konsol varda biz mi almadık eee halkın sesi çıkmıyor ağızları mühürlendi ses çıkaran eleştiren içeri tıkıla padişahın fermanı var... abbas yolcu ondan yapıyorlar güzel günler gelecek...
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
yaw gece gece kafayımı buldunuz beyler:hoba1

aloooo ülen nereden çıktı bu iş??? yaw birilerinin sanırım kafası hep iyi
yada kafası iyiyken böyle absürt vergileri çıkarıyor!

abi ne alaka yaw gamer lar için bilmem ne oyunun makinesi??? ülen herifler
sanırım bir koku aldılar şimdi bizim millet paso PS5 alacak dolayısıyla
koyalım manyak bir vergi de para gelsin... demişlerdir çakal herifler!

abi soyguna çıkın daha delikanlı işi olur!
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

1 Temmuz da Çin işi %20 vergili idi,sonrası %40 oldu,ben de Temmuz içinde bir Box getirtmiştim
bana cep den msg geldi şu kadar vergisi vardır diye,ülen bakıyorum hesap şaşmış gibi geldi bana
telefon ettim oradaki tanıdığa ülen iki misli vergi tahakkuk etmiş dedim,abi %20 şimdi %40 oldu deyince
jeton düştü hastirin gidin ülen dedim:sopa1

Sefa06 Çevrimdışı

Sefa06

Aktif Üye
24 Haz 2018
142
IMG-20200305-WA0002.jpg

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
valla aynen öyle

şimdi ben pazarlık yapayım hükümetle; abi doları 1 kağıt yapın 1$=1TL vergiyi de isterseniz yuvarlak hesap %50 yapın
nasıl ama:kas

siz de kazanın bizde kazanmış olalım!

siz değilmiydiniz hedef 1$=1TL diyen hazretler?????

virüs yediler böylemi oldunuz yaw??
o zaman bize hergün her yer virüs olacak gibi oluyor yaw

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt