Oyun Bilgisayarı Tavsiyesi

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Bugün sevgili Sota Sota ile gaming notebook baktık. Fiyatlara el değmiyor. :deli1

Şimdi aklımda telefon değişmek var ama nasıl yapacağım bilmiyorum.
3000 den aşağı telefon yok adam gibi.
Ben alana kadar 4000 olur kesin.
Eskiden Snapdragon 800 cihazlar 2000-3000 arasıydı. :bilmiyom
Benim yavru satılık değil ???

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
6000-7000 çıkarız dedik an itibariyle 8000-9000 bandındanyız :hihi

Şunuda eklemekte fayda var önceki yıllarda
Üst seviye oyun notebooklarıni

3000-3500$ bandına alabilirken
Şuan 1500-2000$ bandına çok iyi makinalar almak mümkün.
Sonuç olarak tl degerinin düşük olması nedeniyle yıllar geçsede bize (son kullanıcıya)
Girmeler devam ediyor.
İşte ben aldığımda o rakamlara alınıyordu ama malum dolar 7.50

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Umut Barış Umut Barış

Umut Hocam yorumlara kesinlikle katılıyorum fakat, yakında ps4 fiyatı düşüşe geçek ve ps3 gibi olacak. Şuan en kral boş ps4'ü 2800 e alıyorlar. Piyasa bu. Günlerdir bakınıyorum piyasaya.

Benim sıfır pc alacak durumum yok şuan. Ps4 düşüşe geçmeden önce elden çıkarayım dedim. Aciliyet bu yüzden. Zira dijital oyunlar hiç para etmiyor. Kutulu olmadıktan sonra. Bir de joystick ten keyif alamıyorum.

İkinci sistemin anakartı b365m aorus elite

Psu hakkında bilgim yok Hâlen. Ne diyorsunuz?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

gigabyte b365m aorus elite

evet ps4 pro + nakit şeklinde olacak olursa

Bu anakart b450 den daha iyi midir. 2 adet m2 slotu var

Ben ikinci sistemi düşünüyorum zira 10 aylık ve vatandan alınmış. Fatura kutu garanti var tüm bileşenlerin

Edit: Özür dilerim ben ***birinci sistemi düşünüyorum***

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış

Umut Hocam yorumlara kesinlikle katılıyorum fakat, yakında ps4 fiyatı düşüşe geçek ve ps3 gibi olacak. Şuan en kral boş ps4'ü 2800 e alıyorlar. Piyasa bu. Günlerdir bakınıyorum piyasaya.

Benim sıfır pc alacak durumum yok şuan. Ps4 düşüşe geçmeden önce elden çıkarayım dedim. Aciliyet bu yüzden. Zira dijital oyunlar hiç para etmiyor. Kutulu olmadıktan sonra. Bir de joystick ten keyif alamıyorum.

İkinci sistemin anakartı b365m aorus elite

Psu hakkında bilgim yok Hâlen. Ne diyorsunuz?

gigabyte b365m aorus elite

evet ps4 pro + nakit şeklinde olacak olursa

Bu anakart b450 den daha iyi midir. 2 adet m2 slotu var

İkisi de orta seviye denilebilecek kartlar işte. Birbirlerinden fazla farkı yoktur.
O zaman garantili Intel sisteme yönelin.
Ama yine de test etmeden almayın.

Güç kaynağının marka modelini öğrenseniz iyi olurdu.

Sistemi Prime95, Aida64 ve Furmark ile test edip alın derim.

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Süper yardım için çok teşekkürlerimi sunuyorum güzel insan ☺ Ben de öyle düşünmüştüm. Umut Barış Umut Barış

Birde şunu demek istiyorum. Ps4'ü satma diyen arkadaşlar, 1 seneye para etmeyecek. Oynamıyorum ki. Oyunlar zaten dijital beş para etmez. Ps4 gamer kutulu oyun alır satar. Ben tecrübe edinmiş oldum bu konuda. Yani ben ps4 gamer değilim. pc gamer'im. temiz ürün bulduğum için acil dedim. bir tane var çünkü. çok teşekkür ediyorum.

Aragorn Aragorn Domestos Domestos ramchomania ramchomania

Sota Sota

yani ps4'ü fiyat bu seviyedeyken elimden çıkarmak istedim. nakit satsam 2600 e gidecek. üstüne 5000 koymanız lazım adam gibi pc için. yanlış mıyım?

bi dolu sövesim var dolar yüzünden de neyse...

Biz Türk gençleri olarak hakediyor muyuz ulan böyle dünyanın gerisinden yürümeyi?! Zoruma gidiyor ya. Diyorum bitiriyorum sövmeden.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Süper yardım için çok teşekkürlerimi sunuyorum güzel insan ☺ Ben de öyle düşünmüştüm. Umut Barış Umut Barış

Birde şunu demek istiyorum. Ps4'ü satma diyen arkadaşlar, 1 seneye para etmeyecek. Oynamıyorum ki. Oyunlar zaten dijital beş para etmez. Ps4 gamer kutulu oyun alır satar. Ben tecrübe edinmiş oldum bu konuda. Yani ben ps4 gamer değilim. pc gamer'im. temiz ürün bulduğum için acil dedim. bir tane var çünkü. çok teşekkür ediyorum.

Sota Sota

yani ps4'ü fiyat bu seviyedeyken elimden çıkarmak istedim. nakit satsam 2600 e gidecek. üstüne 5000 koymanız lazım adam gibi pc için. yanlış mıyım?

Biz Türk gençleri olarak hakediyor muyuz ulan böyle dünyanın gerisinden yürümeyi?! Zoruma gidiyor ya. Diyorum bitiriyorum sövmeden.

O konuda haklısınız. Kutulu oyun alım satımı daha kazançlı.
Dediğimi yapın o zaman, Intel sistemi test edip alın. Hayırlı olsun şimdiden.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40

Sota Sota

Oyun için pc alıyorsan evde konsol tutmanın çok bi anlamı kalmıyor mantıklı olan ps4 ü satmak tabiki

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Teşekkür ederim Umut hocam

Şuan üzerindeki ram bu, ben aynısından almayı düşünüyordum. Uyumluluk için. CL değeri hakkında cahilim. Kendini yormadan kısa bir aydınlatma yapabilir misin? Çok teşekkür ediyorum...

IMG_20200911_023609.jpg

Umut Barış Umut Barış

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Teşekkür ederim Umut hocam

Şuan üzerindeki ram bu, ben aynısından almayı düşünüyordum. Uyumluluk için. CL değeri hakkında cahilim. Kendini yormadan kısa bir aydınlatma yapabilir misin? Çok teşekkür ediyorum...

IMG_20200911_023609.jpg

Umut Barış Umut Barış

Bellek bu;

Belleğinizin CL değerleri bu;

15-16-16

Fakat 3000 MHz CL15 mi yoksa CL 16 ile mi çalışır emin olamadım.
Fazla hakim değilim maalesef.
Siz olmadı Vatan'a kasa ile gidin, oradaki elemanlar size yardımcı olur.
Çalışacak RAM'i almış olursunuz böylece.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt