OV43250 43'' 109 Alıcı Full HD Smart LED TV yazılımı arıyorum

H Çevrimdışı

halil3200

Yeni Üye
31 May 2021
42
38
Merhaba arkadaşlar A101den Onvo OV43250 marka dahili uydu alıcılı Smart tv aldım ama televizyonda ne kanal taşıma var ne de favori kısmı doğru düzgün çalışıyor lutfen bana yardımcı olun bu cihazın güncel veya düzeltilmiş yazılımı arıyorum.Bu yazılımı paylaşan olursa usbden kendim yüklerim. Şimdiden yardımınız için çok teşekkür ederim

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,342
64
Garantisi devam ediyorsa servisle iletişime geç bence,çünkü güncel yazılım veya düzeltilmiş yazılımı bulmak oldukça zor maalesef.

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Kanal taşıma için TKGS ayarlarını kapalı yapmak lazım. Sonra kanal listesinde DTV kısmından yapılıyor.

H Çevrimdışı

halil3200

Yeni Üye
31 May 2021
42
38
Kanal taşıma için TKGS ayarlarını kapalı yapmak lazım. Sonra kanal listesinde DTV kısmından yapılıyor.
Tkgs kapalı maalesef onu da denedim ama yok sanırsam yazılım hazırlarken bu özellikleri unutmuşlar gerçekten bu kadar da sorumsuzluk olamaz tv guzel ve hızlı smart özelliği muhteşem android 10 tek bu sorunu var harici uydu cihazı kullanmak zorunda kalıyorum garantisi devam ediyor ama üşeniyorum uğraşmaya yarın olmadı arayacağım servisi mecburen

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,342
64
Tkgs kapalı maalesef onu da denedim ama yok sanırsam yazılım hazırlarken bu özellikleri unutmuşlar gerçekten bu kadar da sorumsuzluk olamaz tv guzel ve hızlı smart özelliği muhteşem android 10 tek bu sorunu var harici uydu cihazı kullanmak zorunda kalıyorum garantisi devam ediyor ama üşeniyorum uğraşmaya yarın olmadı arayacağım servisi mecburen
Kanal taşıma vardır mutlakaen uyduruk uydu alıcısında bile var olan onvoda olmaz mı :alala
Bu arada güle güle kullan televizyonu,ama menülerinde gez iyice bakalım,kanal ayarları falan varsa olması lazım ,kullanma klavuzuna baktım bulamadım google'da :)

H Çevrimdışı

halil3200

Yeni Üye
31 May 2021
42
38
Kanal taşıma vardır mutlakaen uyduruk uydu alıcısında bile var olan onvoda olmaz mı :alala
Bu arada güle güle kullan televizyonu,ama menülerinde gez iyice bakalım,kanal ayarları falan varsa olması lazım ,kullanma klavuzuna baktım bulamadım google'da :)
Klavuzda var ama menüsünde yok maalesef

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,342
64
Klavuzda var ama menüsünde yok maalesef
Klavuzda var ,tv de yok , hadi sustum yazmayayım bir şey :)
Tkgs kapatıp tv yi tekrar başlatınca gelir mi acaba,belki açık olduğundan menüde görünmez olabilir mi ,yani aklıma başka bir şey de gelmiyor,veya kanal listesini tvden alıp düzenleyip tekrar tvye yüklediğinde kanalların sıralaması değişiyor mu acaba deneme yaptın mı hiç :alala

H Çevrimdışı

halil3200

Yeni Üye
31 May 2021
42
38
Buldum ama bu yazılımlardan hangisini yüklemem gerekiyor hangi görüntü formatını seçmem gerekiyor sizce

Screenshot_20230312-004119_Chromee0852904bb7fe717.jpg

Klavuzda var ,tv de yok , hadi sustum yazmayayım bir şey :)
Tkgs kapatıp tv yi tekrar başlatınca gelir mi acaba,belki açık olduğundan menüde görünmez olabilir mi ,yani aklıma başka bir şey de gelmiyor,veya kanal listesini tvden alıp düzenleyip tekrar tvye yüklediğinde kanalların sıralaması değişiyor mu acaba deneme yaptın mı hiç :alala
Kanal listesini ve favori listesini bilgisayarda hangi programla düzenleme yapılır sizce bu mümkün olursa çok iyi ben 3 adet antenim var Astra 19,hotbird 13 ve Türksat 42

Ben halen daha var olduğunu düşünüyorum. Fotoğraf atma imkanınız var mı
Yok kardeş bende elektronikçiyim uydu cihazları ile yazılımları ile oyuncak gibi oynarım ama Onvo gerçekten bambaska bir basbelasi ya servise göndersem belki haftalar sùrer bana dönüşü zaman kaybı olacak gibi

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,342
64
Buldum ama bu yazılımlardan hangisini yüklemem gerekiyor hangi görüntü formatını seçmem gerekiyor sizce
Senin tvye uyar mı bilmiyorum,kazminin yazılımları,uydu alıcısı olsa,olacak bir problemde rs232 ile yazılımı atıp geriye döner kurtarırsın uyduyu,ama bu tv ,kurtarma zor olur,mecburen servise gitmesi gerekir.Bu nedenle "bu olur ,yükle" veya "şu olur yükle" diyemem,ama illa ben denemek istiyorum dersen tvnin çözünürlüğüne göre yükleme yapmalısın.

H Çevrimdışı

halil3200

Yeni Üye
31 May 2021
42
38
Senin tvye uyar mı bilmiyorum,kazminin yazılımları,uydu alıcısı olsa,olacak bir problemde rs232 ile yazılımı atıp geriye döner kurtarırsın uyduyu,ama bu tv ,kurtarma zor olur,mecburen servise gitmesi gerekir.Bu nedenle "bu olur ,yükle" veya "şu olur yükle" diyemem,ama illa ben denemek istiyorum dersen tvnin çözünürlüğüne göre yükleme yapmalısın.
Anladım işte o çözünürlük bilgisini servis menüsünde bulamadım sanırım Çin'de iki sigara içimi süresinde bir anakart buluyorlar Toshiba almaya para bulsak ne uğraşacağım bu çin uretimleri ile ama bütçeye göre😁

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,342
64
Anladım işte o çözünürlük bilgisini servis menüsünde bulamadım sanırım Çin'de iki sigara içimi süresinde bir anakart buluyorlar Toshiba almaya para bulsak ne uğraşacağım bu çin uretimleri ile ama bütçeye göre😁
Aslında ben de tam bunu demek istedim ama yazamadım ,yüklediğinde tv uçarsa geri dönüşün olmaz ,kaş yapayım derken göz çıkartmak olur yapılan işlem.
Eğer tvden kanal listeni alabiliyorsan ,uzantısına bak bakalım neymiş uzantısı.
N NBKpro ,kanal ayarları menüsü fotoğrafı istemişti ,bu konuyu biliyor ,foto çekip yüklersen çok iyi olur :ok

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
part 1-3 kadar indirip zip dosyaları birleştirmen gerekiyor.
rapidshare ve hotfile'nin zirve yaptığı zamanlarda böyle büyük boyutlu dosyaları partlar (parçalar) halinde bölüp yüklerlerdi. Hepsini indirince birleşiyor. Yani ordaki 5-6 dosya bir bütünün parçaları. Şimdi cloud teknolojisiyle artık öyle bir şeye gerek kalmasa da bazı ülkeler halen daha internet ya da depolama sıkıntıları yüzünden böyle yüklüyor. Kazmi Elecom daki de hint aksanına yakın konuşan bir abimiz. Pakistanlı bir ablamız vardı bıdı bıdı yine Wisdom Share anlatan.

Fakat bu yazılım dosyalarını indirip TV'ye kurmak TAVSİYE EDİLMEZ !!!! Neden mi ? konuya bakabilirsiniz. https://tavsiyeforumu.com/konu/onvo-ov55350-yazilim.14407/

Uzun uzadıya anlattığım şu konuya da vakit ayırıp bakmanızı kesinlikle tavsiye ederim https://tavsiyeforumu.com/konu/onvo-uretimi-tvler-icin-yazilim-destegi-istek.16185/#post-343460

Fakat halen daha kanal taşımanın olmaması konusunda şüphelerim var. Eğer ilgili görselleri paylaşabilirseniz çok daha iyi yardımcı olmuş oluruz. Mutlaka bir yerlerden bir şekilde kanal taşıma vardır ve muhtemelen aynı şekildedir. Servis menüsü konusunda TV modunda olmasına ve çok yavaş ya da çok hızlı yazmamaya dikkat ederek M6686 M1147 M2580 S6686 S1147 S2580 denemelerini yapın diyeceğim. Çünkü başka seçenek gelmiyor aklıma. 6686 Onvo'nun kendi koyduğu bir kod. O anakartlarda da çoğu 1147, 2580 olan da var. Birkaç sayılı modelde farklı kod.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt