Outdoor - Doğa Sporları - Kampçılığa Dair Herşey

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Muhakkak bunu yapacağım çok yaşlı değiliz daha ortaları az aştık o kadar 🙃Çadır için gerek kalmayabilir. Bende Türkiye'de olmayan Toyota yaris verso model araç var. Bu arabaya alisan bırakamıyorum zira çok keyifli, bu aracı sırf kamp için alanlar var. Belki arabayı dönüştürurum zira iki kişi rahatlıkla atabiliyor arkada. 😁

1000008895.jpg
1000008896.jpg
1000008897.jpg
Ben sığmam daha büyük birşeyler lazım. :haha1

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Açıkçası köy sayılabilecek bir bölgede yaşadığımız için neredeyse her günümüz zaten kamp havasında geçiyor. Çocuklar bahçede doğal florayı deneyimliyor. Haşere, yabani hayat kontrol noktalarıyla istenmeyenleri uzak tutmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla bahçeye bir örtü serip üzerinde takılmaları bile kamp hayatı gibi oluyor. Özellikle yaban hayatına adapte olan kuşların kafeslenmesi çok hoşuma gitmediği için sabah erken kalktığımızda bülbülden, sakaya, yabani kanaryaya kadar tüm kuşların seslerini duyabilmek, gece bölgedeki rakunları, oklu kirpileri görebilmek, zaman zaman yaban domuzlarına denk gelmek bayağı fantastik oluyor. Allah herkese nasip etsin diyorum. (Sadece sinekler olmasa çok daha güzel olacak.)

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
44
Biri evime 200 metre diğeri 300. Şimdi çıkmak zor geldi 50 metre ilerlde balık tutup yuzecegim, gol onun 50 metre ilersinde nehir var. Aslinda kapıdan çıksam kamp havasındayım. Hanım gel çayımızı, biramizi alıp gidelim diyor üşeniyorum 😁haftada, ayda bir yetiyor.

1000008915.jpg
1000008913.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Biri evime 200 metre diğeri 300. Şimdi çıkmak zor geldi 50 metre ilerlde balık tutup yuzecegim, gol onun 50 metre ilersinde nehir var. Aslinda kapıdan çıksam kamp havasındayım. Hanım gel çayımızı, biramizi alıp gidelim diyor üşeniyorum 😁haftada, ayda bir yetiyor.

1000008915.jpg
1000008913.jpg
Pasaportu çaldırdım çok oluyor konsolosluk vs koşturmak gerekiyor yavaş yavaş pasaportu alayım Almanya İngiltere turu yapmayı düşünüyorum belki Hollanda yaparım 3-5 sene çalışıp parayı götürmeli burası iyice sıkmaya başladı :kiskis

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yolun düşerse beklerim 🙂
Hollanda ters yer fazla iyi değil diyorlar bizden gidenler fazla memnun kalmamış.
Bizim mekan belli Almanya ev iş hepsi var orda eş dost fazlaca mevcut .
Avrupa nerde düzen kurarsan orası iyi gelir.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
44
Hollanda ters yer fazla iyi değil diyorlar bizden gidenler fazla memnun kalmamış.
Bizim mekan belli Almanya ev iş hepsi var orda eş dost fazlaca mevcut .
Avrupa nerde düzen kurarsan orası iyi gelir.
Aynen öyle, ben Almanya çok gittim akrabalar vs. Şahsen ben sevmedim daha soğuk ve kaba insanlar gibi geliyor ve en önemlisi o kadar çokuz ki orada, Türkiye'ye benzetmişiz herseyi, trafik, kural tanimazlik vs. Belkide alıştığım için öyle geliyor 🙂

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aynen öyle, ben Almanya çok gittim akrabalar vs. Şahsen ben sevmedim daha soğuk ve kaba insanlar gibi geliyor ve en önemlisi o kadar çokuz ki orada, Türkiye'ye benzetmişiz herseyi, trafik, kural tanimazlik vs. Belkide alıştığım için öyle geliyor 🙂
Mesele alışana kadar işte nerde çevre edinirsen rahatın iyi oluyorsa orası iyi geliyor.
Meslek iş kalacak yer meselesi önemli oluyor.
Nerde iş varsa uygunsa mecbur orası ilk seçim yeri oluyor.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
1000008927.jpg

Benim arabaya bu düzeni yapma kararı aldım 🙃 sonrası Avrupa turları 😁
İki kişiyseniz mantıklı. Ancak daha modüler bir tasarıma çevrilip çıkar tak yapılabilirse bence daha kullanışlı olur. Hatta bizim arabalar için (Fiorino, Yaris Verso v.b.) Arka koltuk grubuna uyarlanabilen şişme yataklar bile bayağı iş görür gibi geliyor. Hem de gayet modüler.

Geri
Üst Alt