Oto yedek parça konusunda yardima ihtiyacim var

G Çevrimdışı

gkhn08 

Aktif Üye
13 Mar 2020
78
32
Abilerim kardeşlerim herkese merhaba,
Bir konuda yardiminiza ihtiyacim var mumkunse tabiki,
Öncelikle konuyu aktarayim, Peugeot Partner bir aracim var ve bu modellerde normalde yol bilgisayari beyinde var ancak gosterge olarak yoktur, bende uzun arastirmalar sonucunda aracima uygun yol bilgisayari ekrani buldum taktim kol icin ayar cektim cokda guzel calisti 4-5 yildir sorunsuz kullanirken son bir aydir lcd ekranda yatay ve dikey olmak uzere bazi satilarin yok oldugunu gordum bazende cok soluk yandigini fark ettim bunu tamir edebilecek bir ustamiz varmidir acaba ucreti karsiliginda, ikincisi esasinda yenisiyle degistirmek istiyorum fakat sifiri zaten yok cikma olarak cok aradim ama fiyatlari 350-450 arasinda, bulundugum yerde bunu bulma imkanim yok maalesef bana bu konuda yardim edebilecek yasadiklari yerdeki cikma parca satan yerlerden sorun temin edebilecek abilerim varmidir acaba.
Simdiden herkese tesekkureder iyi aksamlar dilerim.
Aranilan parca Peugeot 206+(plus) 3 satirli yol bilgisayari ekrani.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Konuyu Araba konusuna taşıyorum ,bir de ekranın fotosunu eklesen süper olurdu :ok

S Çevrimdışı

SSBMAN

Aktif Üye
16 Ocak 2020
55
44
Bu sorunu birkaç araçta gördüm. Kuvvetle muhtemel elektronik kart ile LCD arasındaki flex kablodan kaynaklanıyor. Sökmeden tam olarak bilinmez ama uygun flex bulunması lazım. Sizin yol bilgisayarının parça numarası yada model ismi ile internetten aratın derim. Türkiye'de yoksa, genelde aliexpresste bulunuyor. Parça olarak ucuz birşeydir.
Geçmiş olsun. Umarım kolayca hallolur.

G Çevrimdışı

gkhn08 

Aktif Üye
13 Mar 2020
78
32
20200702_233034b374b52b33e58c06.jpg
20200702_233002811153dc60f26069.jpg
20200702_232944c7b82d8daa6ddd69.jpg
20200702_232937c62229c3bc3c24f6.jpg

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Teşekkür ederim arkadaşıma ... Vectra B kasa aynı dertten muzdaripim maalesef.... ayrıca gösterge panelindeki bazı lambalar da yanmıyor.. Ön göğüsü söktürmek lazım ama bazı ustalar sorunsuz geri takabilse.. Hani bir tarafı yaparken diğer taraflarları bozmak gibi... tek korku o..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Çok anladığım bir konu değil ama köyde kullandığım damlama sulama zaman saatlerinden birinde olmuştu senin problemin aynısı,söktüğümde lcd ekrana giden film bağlantısının bazı yerlerden gevşemiş mi desem,kalkmış mı desem ,ondan olmuştu ,bende altına destek yapıp vidalarını sıkmıştım ki iyice bastırsın diye ,halen kullanıyorum ,en azından okuyabiliyorum artık.

S Çevrimdışı

SSBMAN

Aktif Üye
16 Ocak 2020
55
44
Teşekkür ederim arkadaşıma ... Vectra B kasa aynı dertten muzdaripim maalesef.... ayrıca gösterge panelindeki bazı lambalar da yanmıyor.. Ön göğüsü söktürmek lazım ama bazı ustalar sorunsuz geri takabilse.. Hani bir tarafı yaparken diğer taraflarları bozmak gibi... tek korku o..

Bu işlem için göğsün sökülmesi gerektiğine emin misiniz? Birçok aracın gösterge tablosu birkaç trim parçası sökülerek çıkar. Tabi sizinki farklı olabilir. Göğsün komple sökülmesi sıkıntılı bir iş. Usta çok ehil değilse ses yapması vs gayet mümkün.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Bu işlem için göğsün sökülmesi gerektiğine emin misiniz? Birçok aracın gösterge tablosu birkaç trim parçası sökülerek çıkar. Tabi sizinki farklı olabilir. Göğsün komple sökülmesi sıkıntılı bir iş. Usta çok ehil değilse ses yapması vs gayet mümkün.

100 tl'ye göğüs lambalarını Batıkent'te bu işi çok iyi yapan bir ustaya sorunsuzca taktırdım.. Opel araçlarda ğöğüs sökülmeden maalesef takılamıyor, ustamız daha önceden opel servis çalışanı olduğundan tecrübesini konuşturdu diyebilirim.. Zaten müşteri yoğunluğundan dolayı akşamüstü gidebildim.. Göğüste hiçbir ses ya da olumsuz titreşim olmadı..Ancak yol bilgisayarındaki pixel bozukluğu için "birşey yapamam" dedi..Arabanın güneş altında kalmasından dolayı yol bilgisayarının arkasında bulunan film tabakasının zarar görmesinden kaynaklı bir sorunmuş...Halil Özen'i tavsiye ettiler..Yeri Gölbaşı'nda..Sonbaharda havalar biraz serinleyince yaptıracağım Halil ustaya..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
...Arabanın güneş altında kalmasından dolayı yol bilgisayarının arkasında bulunan film tabakasının zarar görmesinden kaynaklı bir sorunmuş...
Aynen katılıyorum ,yukarıda da yazdığım gibi ben o bağlantının altına deneme yanılma ile destek yapıp ,vidalarını sıkmıştım ,halen kullanıyorum ,hatta diğerlerinin başına bu iş gelmeden ,hemen aynı işlemi yaptım ki ,sorun yaşamayayım dedim ,tabii benimki 20tl'ik bir ürün ,herhangi sıkıntıda yenisini alırım ama sizinki pahalı ürün,dikkatli olmak lazım :ok

G Çevrimdışı

GökselSaraçoğlu 

DeDe
Aktif Üye
19 Haz 2019
137
57
Benim pug 307'de de aynı sorun vardı, yalnız benimki iki satırlıydı. Sıcak havalarda iyice okunmaz olurdu. Ben çareyi bilgi ekranının dipsiz lambalarını söküp led şerit yapmakta buldum. Ama yine de çok sıcak havalarda bazen silikleşebiliyordu, klimayı çalıştırınca kendine geliyordu.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri