Oto Far Temizliği

G Çevrimdışı

Gökhan G.

Aktif Üye
25 Eki 2018
66
25
Videoyu ileri ala ala bakındım kabaca, en başta şunu söyleyeyim.
Su zımparasında dairesel hareketler yapılmaz. Her zaman önce düz doğrultuyla hareket ettirilir. Önce dikey/yatay yaparsınız sırayla..
Aşağıdaki örnekteki gibi,

+ olarak su zımparası kullanım öncesi su içinde bırakılır (12-24 saat tutulabilir)
Küçük numaradan büyük numaraya doğru ilerlenmelidir. (1000 numara 2000 numara zımparaya göre daha kaba çizer daha aşındırıcıdır. Kalın zımparanın yarattığı çizikleri gidermek zor olabilir )

Başka tavsiye ettiğim bir video, işlerini gerçekten biliyorlar

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Anladigim kadari ile galiba far larin uzerindeki koruyucu katman zamanla deforme olup sararma vs gibi sorunlar olustuyor cam olmadigi icin.yapilan islemler koruyucu katman i kaldiriyor ilk 1 _2 ay temiz duruyor fakat daha sonra daha pis duruyor ve tekrar temizlenemiyor ama emin degilim yani far uzerindeki katman surekli inceltiliyor...

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
İşlemler far parlatmak için doğru fakat en nihayetinde farın üzerine fara özel vernik kullanılmazsa 6 ay içerisinde parlatılan far eski haline dönmeye başlıyor... 6 ay bana yeterli diyorsanız, zımpara falan atmanıza da gerek de yok, normal veya sıradan bir pasta ile pamuklu bez ile farlar videodaki gibi parlıyor...

Aşağıdaki konuda detaylı anlatım mevcut.

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
bende araç içi plastik temizliği yapmak istiyorum plastik onarıcı kimyasallar görüyorum aramızda kullanan var mı etkili mi

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Bahsettiğiniz ürünün linkini yada görselini atabilirmisiniz.

a1f074a24f9a3766be.jpg

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Bu işlemi 800 luk bir zımpara ile başlayarak sonrasında 2000 ve üzeri zımpara ile son katı yaparsanız ve en son pasta makinesi ile geçerseniz özel bir ürüne gerek kalmaz. Evvel zaman zımpara ve pasta ile yapmıştım. İçeriden sıkıntı olmadığı sürece yeni gibi oluyor. Maksat üstten 1 milim kadar bir yüzeyi temizlemek

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Bu işlemi 800 luk bir zımpara ile başlayarak sonrasında 2000 ve üzeri zımpara ile son katı yaparsanız ve en son pasta makinesi ile geçerseniz özel bir ürüne gerek kalmaz. Evvel zaman zımpara ve pasta ile yapmıştım. İçeriden sıkıntı olmadığı sürece yeni gibi oluyor. Maksat üstten 1 milim kadar bir yüzeyi temizlemek
plastik yerlere pasla cila yapılması zarar vermez dimi

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Farin etrafını boya bantları ile kapatın, tampon veya diğer akşamlara gelmesin, pasta yada çizik için kullanılan pastalar ile varsa makine ile iyice geçin. Hiçbir zararı olmayacaktır
ben arabanın iç yan çıta kapı kenarları altları ve torpido yerlerindeki plastikler için aslında işlem yapmak istiyorum

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
plastik yerlere pasla cila yapılması zarar vermez dimi
Farin etrafını boya bantları ile kapatın, tampon veya diğer akşamlara gelmesin pasta yada çizik için kullanılan pastalar ile varsa makine ile iyice geçin. Hiçbir zararı olmayacaktır
ben arabanın iç yan çıta kapı kenarları altları ve torpido yerlerindeki plastikler için aslında işlem yapmak istiyorum
Bu sorduğunuz soru ile bambaşka birsey. Ben far olan kısmını yanıtladım. Orası için başka ürünler bakmak gerekli.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Metal aksama kesinlikle değdirmemeniz koşuluyla şu ürünü tavsiye edebilirim;

Süt benzeri bir rengi mevcut ve pırıl pırıl dediğiniz panellerdeki kiri çıkarıyor. Ama tekrar söylüyorum, en dayanıklı metal panelde bile paslanmaya yol açıyor. Sadece plastik aksamda kullanılmalı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt