Otel menü ile hafıza yedekleme – Hotel menu memory backup –

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,262
64
Bu konuyu açıp açmama konusunda bayaaa direndim,çünkü ben tv'yi aldığımda epey zaman geçti (mb9090),yeni model kartlar çıktı,yeni yazılımlar oluştu,fakat bir AVM'de denediğimde olumlu sonuç almıştım,ancak yine de yayınlayıp yayınlamama konusunda dediğim gibi kendimle savaştım desem yalan olmaz:)
Verdiğim link kendi sitemde yayınlanmıştır,virüs vesaire kesinlikle yoktur,ayrıca hit olma gibi bir sorunum da yoktur,baştan belirteyim size.
NOT:
Her modele uyacak diye bir kaide yoktur,ama genelde hepsine uyuyor ;)
İşte tıklayarak konuyu okuyabilirsiniz.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bunu hatırlattığınız iyi oldu hocam .Peki bu yöntemle resim , ses ve diğer tüm ayarlar geri geliyor mu?

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,262
64
merhaba otel modu (menü 7935). bi yanlışlık olmasın tekrar kendi tv nizde denermisiniz.
Aha,sevgili teknovest,tamamen doğru...Hemen düzeltiyorum girişi,teşekkür ederim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bunu hatırlattığınız iyi oldu hocam .Peki bu yöntemle resim , ses ve diğer tüm ayarlar geri geliyor mu?
Sevgili mert ,işte database içindekilerin görünümü :)

clone-alo.png

Son düzenleme:
I Çevrimdışı

ilkerbass

Aktif Üye
7 Şub 2018
53
Sayın @teraspy,
DATABASE dosyasının içeriğini hangi program ile gördünüz. Linux kullandığınızı fark ettim.
Benim asıl amacım, database dosyası içinden DVB-C verisini alıp kanal listesini pc üzerinde düzenleyip tvye atmak.

Bir fikriniz var mı?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Sayın @teraspy,
DATABASE dosyasının içeriğini hangi program ile gördünüz. Linux kullandığınızı fark ettim.
Benim asıl amacım, database dosyası içinden DVB-C verisini alıp kanal listesini pc üzerinde düzenleyip tvye atmak.

Bir fikriniz var mı?
merhaba,
eğer farklı bir amacınız yoksa basit bir yöntemle uydu kanallarını düzenleyebilirsiniz;
https://tavsiyeforumu.com/konu/vest...e-yedek-alma-resimli-anlatim.2759/#post-58956 görseldeki gibi kanal listesinin yedeğini usb ye alın, ardından programını indirip , program üzerinden düzenleyebilirisniz

I Çevrimdışı

ilkerbass

Aktif Üye
7 Şub 2018
53
merhaba,
eğer farklı bir amacınız yoksa basit bir yöntemle uydu kanallarını düzenleyebilirsiniz;
https://tavsiyeforumu.com/konu/vest...e-yedek-alma-resimli-anlatim.2759/#post-58956 görseldeki gibi kanal listesinin yedeğini usb ye alın, ardından programını indirip , program üzerinden düzenleyebilirisniz

Merhaba, başta ilginize teşekkür ederim.
Fakat ben kablo TV yani DVB-C kanallarını listelemek istiyorum.
Sizin verdiğiniz satcodx ile maalesef sadece uydu kanalları işlenebilmektedir.
Bildiğiniz bir yol var mı?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Mmm anladım. Daha önce öyle bir işlem yapmadığım için konu hakkında pek bilgim yok. Ama normal şartlarda yine taşıma yapıyor diye hatırlıyorum. Ama siz tv den değil bilgisayardan halledeyim diyorsunuz galiba

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
favori kanal listesi oluşturmayı deneyin. kablo tv nin kendi listesi olduğu için sıralama yapamayabilirsiniz. dijitürk ve dsmartta olduğu gibi

I Çevrimdışı

ilkerbass

Aktif Üye
7 Şub 2018
53
favori kanal listesi oluşturmayı deneyin. kablo tv nin kendi listesi olduğu için sıralama yapamayabilirsiniz. dijitürk ve dsmartta olduğu gibi

Size de teşekkür ederim.

Conax modül ile kablo TV kullanımında,isteğe bağlı olarak. Kanal sıralaması yapılabiliyor.
Kablo TV'ye gelen yeni kanal sıralamasından hoşlanmadığım için, 183 kanalı kumandadan el ile dizmesi çok zor oluyor.

Samsung ve LG TV Kanal listeleri tamamen PC ile "chansort" programı ile düzenlenip geri yüklenebiliyor.

Birçok kez vestele bu talebimi iletmeme rağmen DVB-C DVB-S ve DVB-t listelerini aynı dosya içerisinde göremiyoruz. Zannedersem bu iş için köklü bir sistemsel değişiklik gerekiyor. Her ne kadar satcodx çok kullanışlı bir program olsa da, mevcut kullanımım için işime yaramıyor.
Favori listesi yapmaktansa, kendi numaralandırma sistemimi kullanmak daha kullanışlı.
Vestel üretimi tvler için DVB-C kanal listesi yedekleme, editleme vb. konularda her fikre, her yardıma açığım.

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,262
64
ilkerbass' Alıntı:
Sayın @teraspy,
Evet sevgili ilkerbass,Linux kullanıyorum,sitemde db için link vermiştim ama buradan da vereyim:
tıklıyarak sana uygun sürümü indirip deneyebilirsin,ama lütfen tvden aldığın dosyaları kesin yedeklemeni önermiyorum,tabiri caizse emrediyorum :)))

NOT:Umarım emretme şakamı kaldırırsın :)

M Çevrimdışı

murican 

Aktif Üye
7 Tem 2018
130
49
Evet sevgili ilkerbass,Linux kullanıyorum,sitemde db için link vermiştim ama buradan da vereyim:
tıklıyarak sana uygun sürümü indirip deneyebilirsin,ama lütfen tvden aldığın dosyaları kesin yedeklemeni önermiyorum,tabiri caizse emrediyorum :)))

NOT:Umarım emretme şakamı kaldırırsın :)
TERASPY USTAM SMART TV DE BAZI UYGULAMALAR HATA VERDİ.TİVİBU GO MESELA.İLK KURULUM YAPTIKTAN SONRA DÜZELİYOR.ANCAK BİR DAHA TÜM HEPSİNİN NETFİLİX DAHİL ŞİFRESİNİ GİRMEK ZORUNDA KALIYORU.İLK KURULUM YAPMADAN SMART TV ÇEREZLERİNİ SİLEMEZMİYİM.TV 48UA9300 VESTEL 4K TV.YADA OTEL MENÜ ADIMLARINI UYGULASAM KAYITLI NETFİLİX VE TİVİBU GO GİBİ ŞİFRELER AYNI KALIRMI.BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM.

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,262
64
TERASPY USTAM SMART TV DE BAZI UYGULAMALAR HATA VERDİ.TİVİBU GO MESELA.İLK KURULUM YAPTIKTAN SONRA DÜZELİYOR.ANCAK BİR DAHA TÜM HEPSİNİN NETFİLİX DAHİL ŞİFRESİNİ GİRMEK ZORUNDA KALIYORU.İLK KURULUM YAPMADAN SMART TV ÇEREZLERİNİ SİLEMEZMİYİM.TV 48UA9300 VESTEL 4K TV.YADA OTEL MENÜ ADIMLARINI UYGULASAM KAYITLI NETFİLİX VE TİVİBU GO GİBİ ŞİFRELER AYNI KALIRMI.BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM.
Valla bunu düşünmemiştim inan ,düşünmen süper olmuş ,teşekkür ederim :)
Otel menüde herşeyi yedekliyorsun ama şifreleri hiç denememiştim ,fakat hatrladığım kadarıyla bissler geri geliyordu evet ,bence hemen dene :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri