Otel menü her şeyi yedekliyor mu ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
İlk üye olduğumda sevgili meeb sormuştu bu soruyu,bende bir resim yüklemiş ve "resimde görünüyor" demiştim...
Bu gün dur dedim deniyeyim,nasılsa tüm herşey elimde var,ne kaybederim ...
Önce full yazılım attım,tv açıldı ve herzamanki gibi "kurulum ekranı"na geldi,
neyse,herşey bitti,anten ve kanal ayarını yapmadım,
ikinci olarak profillerimi yükledim,üçüncü olarak çekirdek yazılımı attım,daha henüz kanallar yok ,uyarı mesajı var"kanal yok" diye,
hadi bakalım deyip,önceden aldığım "CLONE00001" klasörünü usbye yükleyip,tv taktım,menü+7935 yapıp USB'den Kopyala ile yükle dedim,
yav,bırakın kanalları,renk ayarım,ses ayarım,bis şifreleri, hemen hepsi karşımda,hatta azeri uydum da karşımda...
Aslında ben uydu ve kanalları biliyordum ama full ayarları hiç denememiştim doğrusu.
Bazen kızıyom-mızıyom ama hiç bukadar kolay tüm ayarlarım dahil olmak üzere tv yazılımı yüklendiğini ne duydum nede gördüm:mutlu

Yani başlıktaki sorunun cevabı "Evet" tir.
Bazen diyorlar ki "ben kanalları zaten yedekliyorum,bişi olursa atıyorum" eeee,diğer ayarları ne yapacaksın peki ,tekrar mı uğraşacaksın:deli1 <---- olmak için...
Aşağıdaki vidyoyu DH'de yayınlamıştım,birde burada dönsün .

EK 1:
video link ekledim
EK 2:
Kod değiştirdim

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

Emre78

Aktif Üye
3 Ara 2018
389
45
Kardeş bu otel menüye girdim bütün kanallar gitti zorbela ayarladım bu menüde ayarlar nasıl olmalı neler aktif neler kapalı olması lazım pin8 panel kilidi falan ve diğerleri bu menüdeki satırların görevleri neler rica etsem bunları tek tek açıklarmısınız ne işe yaradıklarını ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Kardeş bu otel menüye girdim bütün kanallar gitti zorbela ayarladım bu menüde ayarlar nasıl olmalı neler aktif neler kapalı olması lazım pin8 panel kilidi falan ve diğerleri bu menüdeki satırların görevleri neler rica etsem bunları tek tek açıklarmısınız ne işe yaradıklarını ?
Gitmez,bu menü kullanıcıyı ilgilendiren menü değil,tek ilginç yanı verileri yedekleyip-geri yüklemesidir.Haaa,bir otele gidersin,kanal kısıtlaması yapılmıştır,işte ozaman bu menüyü girer ve otel menüyü kapatıp kendine göre ayarlarsın kanalları ve otelde kaldığın sürece izlersin
s1.gif

E Çevrimdışı

Emre78

Aktif Üye
3 Ara 2018
389
45
Anladım kardeş yani bu menüden bizim işimize yarayan sadece ayarları usb ye yedeklemek sanırım doğrumu peki tvde yaptığımız A, dan z ye tüm ayarları yedekliyormu otel menü den usb ye kaydet dediğimizde biraz kurcaladım ayarları orjinal ayarlar nasıl olmalı mümkünse otel menü orjinal resmini çekip yüklermisiniz bakıyım hangi ayarları kurcalamışım düzelteyim onları buradan kanalları nasıl kısıtlayıp nasıl acıyoruz dün kurcaladığımda bütün kanallar listemde olmasına rağmen ekrana kanallardan yayın görüntü gelmedi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Anladım kardeş yani bu menüden bizim işimize yarayan sadece ayarları usb ye yedeklemek sanırım doğrumu peki tvde yaptığımız A, dan z ye tüm ayarları yedekliyormu otel menü den usb ye kaydet dediğimizde biraz kurcaladım ayarları orjinal ayarlar nasıl olmalı mümkünse otel menü orjinal resmini çekip yüklermisiniz bakıyım hangi ayarları kurcalamışım düzelteyim onları buradan kanalları nasıl kısıtlayıp nasıl acıyoruz dün kurcaladığımda bütün kanallar listemde olmasına rağmen ekrana kanallardan yayın görüntü gelmedi
Benim kart MB91,ama resim atayım buradan sonra,kanalları kısıtlamışındır mutaka
Artık kusura bakmazsın umarım,telefon kötü çekmiş.
185b8d01b2470fb18.png

2770ad0e261abc7a1.png

34991208ff6bbff32.png

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

Emre78

Aktif Üye
3 Ara 2018
389
45
185b8d01b2470fb18.png

2770ad0e261abc7a1.png

34991208ff6bbff32.png
Teşekkürler hocam orjinal ayarlar nu şekildemi olacak daha önce otel menüden yedeklediğim ayarları usb den yvye yuklemek istedim ama tv usbdeki yedeği bulamıyor ??

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
E Emre78 ;
Bendeki orjinal ayarlar bunlardır (47PF9090),sende buna göre kontrol edebilirsin,ama sana uymayabilir,bilemem "yap" demiyorum,"kontrol edebilirsin" diyorum,gerisi sana kalmış,ister aynısını yaparsın ister değiştirirsin.
  1. Usb ni tvye tak
  2. Kumandadan menü+7935 tuşla
  3. Gelen pencereyi aşağıya doğru çek
  4. USB'den Kopyala üzerine gelip OK bas
  5. Gelen pencereden CLONE00001 üzerine gelip OK bas

E Çevrimdışı

Emre78

Aktif Üye
3 Ara 2018
389
45
E Emre78 ;
Bendeki orjinal ayarlar bunlardır (47PF9090),sende buna göre kontrol edebilirsin,ama sana uymayabilir,bilemem "yap" demiyorum,"kontrol edebilirsin" diyorum,gerisi sana kalmış,ister aynısını yaparsın ister değiştirirsin.
  1. Usb ni tvye tak
  2. Kumandadan menü+7935 tuşla
  3. Gelen pencereyi aşağıya doğru çek
  4. USB'den Kopyala üzerine gelip OK bas
  5. Gelen pencereden CLONE00001 üzerine gelip OK bas
Hocam bunların aynısını birebir yaptım usb de clone 1 olarak yedekler gözüküyor du dün usbyi takıp yedekleri yüklemek istediğimde yedekleri bulamadı
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

185b8d01b2470fb18.png

2770ad0e261abc7a1.png

34991208ff6bbff32.png
Bunlar orijinal ayarlarmı

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hocam bunların aynısını birebir yaptım usb de clone 1 olarak yedekler gözüküyor du dün usbyi takıp yedekleri yüklemek istediğimde yedekleri bulamadı
Bunlar orijinal ayarlarmı
Bence hiç uğraşma ,servise ver gereken yapılsın,o kadar çok yazılım yükledin ki tvne, benim tvye bile bu kadar yazılım yüklemedim ben :)) ,yanlış bir şey yaparsın nemelazım,sonra elinde kalmasın tv.

E Çevrimdışı

Emre78

Aktif Üye
3 Ara 2018
389
45
Bence hiç uğraşma ,servise ver gereken yapılsın,o kadar çok yazılım yükledin ki tvne, benim tvye bile bu kadar yazılım yüklemedim ben :)) ,yanlış bir şey yaparsın nemelazım,sonra elinde kalmasın tv.
Yok hocam sıkıntı yok yarın bidaha deniyim yedeklemeyi bakalım yukleyecekmi

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
yok evinde sesi yüksek açan varsa kafanda şimşek çakar:hihi sesi kısarsın ne oldu bilemezler:deli1

U Çevrimdışı

ua_mami

Yeni Üye
14 Tem 2019
8
30
İyi günler ;konuyu hortlattigim için kusura bakmayın ..
USB ye kopyalanan dosyayi yedekleyemiyorum.yardimci olabilir misiniz bin dosyaları clone0001 e nasıl cevirebilirim?

I Çevrimdışı

inanveli

Yasaklı Üye
8 Kas 2022
15
34
İyi günler ;konuyu hortlattigim için kusura bakmayın ..
USB ye kopyalanan dosyayi yedekleyemiyorum.yardimci olabilir misiniz bin dosyaları clone0001 e nasıl cevirebilirim?
Aynı sorun bende de var üstadım, çözümü bulabildiniz mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt