ORTAK Dijital Abonelik Suçmu ?

stone Çevrimdışı

stone

Aktif Üye
14 Eki 2019
269
Netflix çok tepki vermiyor bu duruma ama onun dışındaki digitürk, Dsmart, tivibu gibi yayıncılar bunu yasadışı olarak görüyor ve bunu tespit etmek için sürekli denetliyor.
Öncelikle sizinde bildiginiz üzere bu suç! Kimsenin ispiyonlamasina gerek yok zaten kart modül yada kart cihaz eşleştirilip kullanıcıya veriliyor. Başka cihazda kullanmaya kalktığınızda smart kart zarar görebilir.
Diyelim ki kullandınız, bu tespit ediliyor, zira paylaşımda olan kart, birden fazla kanal için sistemden istekte bulunuyor.

Netflixteki durum faklı zaten üye olurken birden fazla kullanım için ödeme yapılıyor.

evet yalniz Netflix üye olurken kabul edilen şartlar altında aynı ev içinde oturanlar için geçerlidir.
Bizim Arkadaşın üyeliğini Netflix bir kaç ip üzere yakalayıp kapattı. Artık açamıyor da.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
evet yalniz Netflix üye olurken kabul edilen şartlar altında aynı ev içinde oturanlar için geçerlidir.
Bizim Arkadaşın üyeliğini Netflix bir kaç ip üzere yakalayıp kapattı. Artık açamıyor da.
İlk defa duyuyorum bu dediğinizi, resmi hesap bile ortak kullanıma yönelik paylaşımlar yapıyor instagram hesabından, yukarıda dediğim gibi hukuken sıkıntı olsa bile çok sıkmıyor gene de netflix en azından ben öyle görüyorum

stone Çevrimdışı

stone

Aktif Üye
14 Eki 2019
269
İlk defa duyuyorum bu dediğinizi, resmi hesap bile ortak kullanıma yönelik paylaşımlar yapıyor instagram hesabından, yukarıda dediğim gibi hukuken sıkıntı olsa bile çok sıkmıyor gene de netflix en azından ben öyle görüyorum

Bir yere üye olmadan okurum.

Netflix:

4.2. The Netflix service and any content viewed through the service are for your personal and non-commercial use only and may not be shared with individuals beyond your household. During your Netflix membership we grant you a limited, non-exclusive, non-transferable right to access the Netflix service and view Netflix content. Except for the foregoing, no right, title or interest shall be transferred to you. You agree not to use the service for public performances.

4.2. Netflix hizmeti ve hizmet üzerinden görüntülenen içerik yalnızca kişisel ve ticari olmayan kullanımınız içindir ve eviniz dışındaki kişilerle paylaşılmayabilir. Netflix üyeliğiniz sırasında size Netflix hizmetine erişme ve Netflix içeriğini görüntüleme konusunda sınırlı, münhasır olmayan, devredilemeyen bir hak tanıyoruz. Yukarıda belirtilenler dışında, size hiçbir hak, mülkiyet hakkı veya faiz aktarılamaz. Hizmeti genel performanslar için kullanmamayı kabul edersiniz.

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Netflix ilk çıktığı günden beri kullanıyorum.
4K üyelik.
Hepimiz ayrı ayrı yerlerdeyiz.
Ne kapanma ne ne banlama.
Yalnız 1 nolu hesabı aynı anda başka başka yerlerden açarsan uyarı gelir.
4 hesabı istediğim yerden izliyorum.
Ben izmir merkez, oğlum urla.
Arkadaşım Dikili, diğer arkadaşım Manisa.
İlk günden beri izliyoruz.
Diyelim 15 gün tura çıktım gittiğim yerlerde de izliyorum. Yani evden dışarıda.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Netflix ilk çıktığı günden beri kullanıyorum.
4K üyelik.
Hepimiz ayrı ayrı yerlerdeyiz.
Ne kapanma ne ne banlama.
Yalnız 1 nolu hesabı aynı anda başka başka yerlerden açarsan uyarı gelir.
4 hesabı istediğim yerden izliyorum.
Ben izmir merkez, oğlum urla.
Arkadaşım Dikili, diğer arkadaşım Manisa.
İlk günden beri izliyoruz.
Diyelim 15 gün tura çıktım gittiğim yerlerde de izliyorum. Yani evden dışarıda.

Netflix birden fazla kullanıcıyı destekliyor tabi ama Digiturk gibi platformlarda böyle bir şey söz konusu değil.
Yani aynı kartı birden fazla kişi aynı anda çalıştıramaz.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Bir yere üye olmadan okurum.

Netflix:

4.2. The Netflix service and any content viewed through the service are for your personal and non-commercial use only and may not be shared with individuals beyond your household. During your Netflix membership we grant you a limited, non-exclusive, non-transferable right to access the Netflix service and view Netflix content. Except for the foregoing, no right, title or interest shall be transferred to you. You agree not to use the service for public performances.

4.2. Netflix hizmeti ve hizmet üzerinden görüntülenen içerik yalnızca kişisel ve ticari olmayan kullanımınız içindir ve eviniz dışındaki kişilerle paylaşılmayabilir. Netflix üyeliğiniz sırasında size Netflix hizmetine erişme ve Netflix içeriğini görüntüleme konusunda sınırlı, münhasır olmayan, devredilemeyen bir hak tanıyoruz. Yukarıda belirtilenler dışında, size hiçbir hak, mülkiyet hakkı veya faiz aktarılamaz. Hizmeti genel performanslar için kullanmamayı kabul edersiniz.
Valla dediğim gibi yukarıda evet kuralda böyle bir şey var ben de okudum ama Abd'de bile tüm kullanıcıların %14 ü farklı adreste ortak üyelik kullanıyormuş, netflix sıkmıyor o kadar parasına bakıyor, benim çevremden gördüğüm bu

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Valla dediğim gibi yukarıda evet kuralda böyle bir şey var ben de okudum ama Abd'de bile tüm kullanıcıların %14 ü farklı adreste ortak üyelik kullanıyormuş, netflix sıkmıyor o kadar parasına bakıyor, benim çevremden gördüğüm bu

Başlangıç zamanlarında Netflix resmi hesaplarından ortak kullanımın sıkıntı oluşturmayacagina dair açıklama yapmıştı. Bende o zaman beridir ortak kullanıyorum farklı şehirlerde. Hiç problem yaşamadım.

Yarın bir gün buna son veremez mi? Verebilir hizmet şartlarında belirtiyor. Ama ben dahil çoğu kullanıcıyı kaybeder. Ama çoğu firma böyle önlemler hizmet şartlarında yazmasına rağmen uygulamada pek tercih edilmiyor. Kapanan hesaplar da tahminin hizmet şartları dışında başka kullanıcılara aktarma yapmaya çalıştığı tespit edilmiş olabilir belki. Yoksa kapanana rastlamadım.

Benzer aile paketini spotify premium aile paketini de kullanıyordum. Onda bir sorun yaşamadım. Firma zaten bu amaçla yüksek fiyat talep ediyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
2 günlük bir test aldım ismini vermiyim türksat taki bazı kanaları izleyebildim peki bunu nasıl yapıyorlar cccam ile

Dijital platformlar tabii ki çoklu kullanım için alınmadıysa illegal oluyor ,yasak yani.Cccam farklı bir şey ,test aldığın yer yurt dışında zaten ,o kişi veya kişiler alıp çözdükleri yayını kod ve url veriyorlar, sen de o url'ye verilen kod ile bağlanman sayesinde izliyebiliyorsun.
Basitçe şöyle düşün :
Bir pc var sende ,içinden bir klasörü paylaşıma açıyorsun ve ona bir kullanıcı adı-şifre veriyorsun ,bunu kime verdiysen kullanıcı adı ve şifre ile o klasörün içindekileri görüyor ,veya bu forum gibi de düşünebilirsin :ok (kabaca anlattım,mantık aynıdır)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt