Ormanlarımızı Yakanların Elini Kırmak, Gözünü Oymak

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305
Orman yakana ne yapsak ne desek azdır ama emin olun orman yakmak kadar doğayı kirletmekte rezil bir iştir. Lütfen izleyin insanları, sigara izmaritlerini ne yapıyorlar,piknikte poşetleri,evdeki kızartma yağlarını nereye döküyorlar,balıkçı olduğunu zannedenler hayvanlara ve doğaya nasıl zarar veriyor,arabada giderken dışarı atılanlar…vs izleyin lütfen. O kadar çok örnek varki, elime bir elektroşok cihazı alıp her gördüğümde bunları yapanlara popolarından coşkuyu vermek istiyorum. Örnekler o kadar çokki sonrada bunların şok cihazıyla düzelmeyeceğini eğitimle düzeleceğini düşünüyorum. Camide hocaların,evde anne babanın,okulda öğretmenlerin örnek insanlar olması gerekiyor. Çevre diye ders koymakla (bizim zamanımızda vardı) not vermekle olmuyor!

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
136
33
Hiçbir ülkeye düşmanlığım, aşırı milliyetçiliğim yoktur, fakat her ne olursa olsun dünyanın bir yerinde yanan orman benim de ciğerlerimi yakar. dünya ortak mirastır.

bunlar nasıl varlıklar ki kendilerinin de yaşadıkları yeri yakabiliyorlar? bu kadar mı insanlıktan nasibini almamışlar? ya da bu kadar mı kıt zekalılar?

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,267
62
Kasten orman yakanların hiç bir şekilde affedilmemesi ve en ağır cezaya çarptırılmasını düşünenlerdenim.Yanan o insanları,hayvanları,evleri,ağaçları gördükçe kahroldum,çok üzüldüm.Ayrıca gerekli tedbirleri almayanlara da çok kızgınım,kim olursa olsun,isterse babam olsun.Biz keyfi,gerekmedikçe bir ağaç kesene,bir canlıyı bile insana zarar vermedikçe öldürene karşı çıkarken milyonlarca ağacın,canlının yakılmasını asla affedemem.Allah da affetmesin,kahretsin böylelerini.:ok?

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Şöyle söylemişti kan emici örgütün sözde yöneticilerinden Şemdin Sakık 'Silahlarımız tükenir, sayımız azalırsa İstanbul'da arabaları, Antalya'da seraların İzmir'de ormanlarını yakarız'. :rant1:rant1:rant1

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305
Şöyle söylemişti kan emici örgütün sözde yöneticilerinden Şemdin Sakık 'Silahlarımız tükenir, sayımız azalırsa İstanbul'da arabaları, Antalya'da seraların İzmir'de ormanlarını yakarız'. :rant1:rant1:rant1
Napolyonun sevdiğim bir sözü;

“İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler.”

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hain Eller Önce Köyceğiz, Sonra da Fethiye Ölüdenize uzandı.

Şu an Ölüdeniz de Köyceğiz de yanıyor.

Ayaktayım cam pencere açık evin arkasındaki ormanı gözlüyorum.

Dün de uyumadım. Buradaki gençleri organize ettim ama ne derece etkili olur bilemiyorum.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305
Hain Eller Önce Köyceğiz, Sonra da Fethiye Ölüdenize uzandı.

Şu an Ölüdeniz de Köyceğiz de yanıyor.

Ayaktayım cam pencere açık evin arkasındaki ormanı gözlüyorum.

Dün de uyumadım. Buradaki gençleri organize ettim ama ne derece etkili olur bilemiyorum.
Umuyorum kazasız atlatırsınız yada yakalarsınız bu işe yeltenen kansız şerefsizleri.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Bir orman yangını uzmanı mühendis canlı yayında, aynı anda aynı bölgede insan faktörü dışında kalan iki yerde yangın başlama ihtimali istatiksel kayıtlara göre sıfır gibidir diyor. Orman yangınlarının %95 inin insan ilintili çıktığını belirtiyor. Bu yangınlar da açıkça görünen ne yakanlar ne yaktıranlar bu memleketin bu bayrağın adamı değiller.
Kıbrıs çıkarmasının (sürdürdükleri planlarının çöp olduğu) ardından bir şeyler olacağı, bir karşılık ihtimali ufukta oluşmuştu. Sanırım Kıbrısın göründüğü her yer başta olmak üzere ülkemizi hedefe koymuşlar. Bu memleketin insanı işte böyle asil söndürmeye çalışırken canını bile çekinmeden veriyor. Yapanların ipini tutanlar bizim güçsüz zavallı diz çökmüş olmamızı içe kapanmamızı emirlerinde yönetilebilir kalmamızı menfaatlerine ters düşmememizi isteyenler.
Yanan sadece görünen tutuşmuş ağaçlar değil arasında yaşayan hayvanlarımız, koparılmasını bile yasakladığımız endemik bitkilerimiz toprağın içindeki nice sayısız canlılar, mikro organizmalar, soluduğumuz havadaki oksijenimiz, milli servetimize el uzatıyorlar, hepimizin topluca canımızı, malımızı yakıyorlar.
Milli duruş sergileyip, uyanık olmalı yenilerinin oluşmamasına katkı verilmeli, yapılacak olan ıslah ve yeşillendirme çalışmalarına destek sağlanmalı.
Allah söndürmeye çalışanların yardımcısı olsun, yaralananlara acil şifalar versin, ahirete göç edenlerin günahlarını bağışlayıp şehitlik makamı versin, yapanlardan ve yaptıranlardan iki cihanda da Kahhar sıfatıyla bu vatan ve milletin her zerresinin hakkını bırakmasın.

Not: Yangınların anlık durumu ile ilgili link tıklayın.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt