Optik ses sorunu

M Çevrimdışı

mustitrg2

Yeni Üye
28 Mar 2024
8
32
Arkadaşlar herkese hayırlı forumlar. Samsung c400 soundbar aldım ancak bazı sorunlar yaşıyorum. Tv vestel mb130 anakartlı. Soundbarda sadece optik ses çıkışı var ve televizyonuma bu şekilde Bağlantı kurdum. Benim isteğim tv nin sesinin sadece soundbardan gelmesi ama ses her ikisinden de geliyor. Tv nin sesi hiçbir şekilde kapanmıyor. Kumanda üzerinden tv sesini 0 a çekip o şekilde kullanıyorum. Yok mu bunun başka bir yolu acaba? Tv kumandası üzerinden soundbar sesini kontrol edemiyor muyuz? Yanıtlar için şimdiden teşekkür ederim. Sizce soundbarı iade mi etmeliyim soğudum resmen 😔

M Çevrimdışı

mustitrg2

Yeni Üye
28 Mar 2024
8
32
Ses ayarlarından PCM yerine sıkıştırılmış seçeneğini denediniz mi?
Denedim hocam durum değişmiyor.

merhaba

ses sisteminiz ile tek çözüm bluetooth aparatı kullanmak gibi duruyor

montajı ile birlikte ne kadar maliyet çıkar bilmiyorum
Hocam bluetooth sanırım zaten var tv de. Ses bağlantısı altıında cihazı bul dediğimde yeşil tuşla arama yapınca cihazı görüyor bağlanıyorum.Ama yine de ikisinden de ses çıkmaya devam ediyor. Hatta bi tık gecikmeli geliyor ses. Senkron sorunu yaşanıyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Tv kulaklık girişi varsa oraya kulaklık soketi tak(kulaksız soket), tv sesini keser en azından (tabii bu durumda ses barın sesi de kesilir mi bilemiyorum :) ),Ben harici BT kulaklık vericisi ve kablosuz kulaklık kullanırken tam tersi sesi kesiyordu(bizim tv çift ekran, ben kulaklıkla film izlerken hanım dizisini izliyor),bizim için kolay olan "profil editleme"ile her iki sesi de(BT ve tv hoparlörü) açmıştım,fakat bu işlemin tersi optik çıkışta işe yarar mı bilmiyorum :ok

Geri
Üst Alt