Oppo'nun Türkiye'de Montajladığı A15S Satışta

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Helio P35 2500 TL, oldu iyi günler.
Aynı fiyat seviyesinde daha iyi teknik özelliklere sahip Redmi Note 8 Pro ve Realme 7 mevcut. :hihi

Allah'tan bizim forumda troll pek yok. :hihi
Malum forumlarda fiyatlar ucuzlayacak diye hep bir ağızdan yazıp yazıp duruyorlar.
Eğer bu fiyattan gelecekse, hiç gelmesin daha iyi.

bydublor Çevrimiçi

bydublor 

Aktif Üye
10 Ara 2017
236
Yerli statüsü kaymagini yemek isteyip çöp aletler üretenler bizim vatandaşımıza bunu layık görüyorlar. Ellerinde kalmis modasi gecmis islemcileri, ekranlari, kameralari cakiyorlar. Ram rom kapasite olaylarini geciyorum bilem. Ama ben bu konuda devletede kiziyorum. Kardesim gunumuz teknolojisinde benim vatandasima uretecegin arkasinda Made İn Türkiye yazacagin cihazlarda min. Konfigürasyon x y z olmali demesi lazimdi. Samsung, oppo, xiaomi dahil çöp layik goruyorlar bize

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Yerli statüsü kaymagini yemek isteyip çöp aletler üretenler bizim vatandaşımıza bunu layık görüyorlar. Ellerinde kalmis modasi gecmis islemcileri, ekranlari, kameralari cakiyorlar. Ram rom kapasite olaylarini geciyorum bilem. Ama ben bu konuda devletede kiziyorum. Kardesim gunumuz teknolojisinde benim vatandasima uretecegin arkasinda Made İn Türkiye yazacagin cihazlarda min. Konfigürasyon x y z olmali demesi lazimdi. Samsung, oppo, xiaomi dahil çöp layik goruyorlar bize
Aslında öyle bir kurala da ihtiyacı yok piyasanın, ihtiyaç olan şey düşük vergi, yüksek katma değer.
Yani bir Xiaomi gibi global marka çıkaracaksan da bunu yapanı türlü engellerden kurtarman lazım.

Üretiminin büyük kısmı otomasyonla olan bir eşyayı nerede ürettiğinin bana göre pek bir önemi yok.
Haberdeki gibi 2500 TL'den çıkacaksa eğer cihaz, yine kendi markaları olan Realme'den daha pahalıya mal etmişler demektir. :kiskis

bydublor Çevrimiçi

bydublor 

Aktif Üye
10 Ara 2017
236
Öyle bir kurala ihtiyac yok tabi ki ama simdi normal yurtdışında uretip getirdigi cihaz vergisi otu boku pusuru nerdeyse bununla ayni fiyat veya bir tik yukarisini cok gark yok arada ve daha iyi cihazlar. İceride uretilen urunlerde bir cok muafiyet soz konusu ha yeterli kar kalmiyorsa yapma uretme bu ulkede bu cihazlari :) ureteceksen de adam akıllı cihaz uret:)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Öyle bir kurala ihtiyac yok tabi ki ama simdi normal yurtdışında uretip getirdigi cihaz vergisi otu boku pusuru nerdeyse bununla ayni fiyat veya bir tik yukarisini cok gark yok arada ve daha iyi cihazlar. İceride uretilen urunlerde bir cok muafiyet soz konusu ha yeterli kar kalmiyorsa yapma uretme bu ulkede bu cihazlari :) ureteceksen de adam akıllı cihaz uret:)
İşte, burada da yine beklenti giriyor işin içine muhtemelen. (Yatırımcının beklentisi. :kiskis)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
ne devleti devlet mi var ? imei kayıt ücreti ötv si extra vergisi cart curt derken max satış fiyatı 1500 TL olması gereken cihaz baştaki haramzadelerin yüzünden 2500-3000 TL civarı satılıyor firmalar gözünü açtı montaj yapıyorlar madein Türkey yazıp vergiden kaçınıyorlar olan yine vatandaşa oluyor biz daha çok yazarız yaz yaz bitmez avrupa bizi kıskanıyor çinli firmalar çin yerine artık Türkiye'de üretim yapıyor :hihi:hihi:hihi:hihi:hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri