Opel Astra 13. cdti

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
447
34
Merhaba, arkadaşlar bu araç hakkında tecrübesi olan varmı ?
.
Normalde aile aracı olsun diye Toyota Verso tarzı mpv sınıfı araçlar bakıyordum. Ama yakın arkadaşım 8-9 yıllık arabası olan Astrayı sana satayım dedi, bi duraksadım. Daha önce hiç dizel kullanmadım. Bagaj hacmi tatminkar geldi bana.

Beyaz renk, 2012 model 164 binde. 60 Binde almış aracı.
Arabanın paketini bilmiyor. Ruhsatta da yazmıyor. Far , yağmur, park sensörü kararan dikiz aynası , çelik jant vs. Baya özellik var. Vites manual. Ağır bakımları yeni yapılmış.

Piyasada HB modelini çok görüyorum, benim baktığım araç Sedan. Sedanı az sanırım. Bu araba hakkında olumlu yada olumsuz deneyimini aktaracak arkadaş var mı acaba ?
(545 bin TL)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
az yakar güzel kaçar arkadaşım vardı satıp insignia aldı. Kronik sorunu pek yok.

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
163
43
1.3cdti aslında fiat ın 1.3 multijet motorudur Opel tarafindan birkac ufak degisiklige ugramis hali cdti olarak adlandiriliyor,piyasadaki en sorunsuz dizel motorlardan biridir kronik hastaliklari yok denilebilir ,hem H kasada hem J kasada bu motor kullanildi j kasaya biraz zayif kaliyor arac agir oldugu icin H kasada daha iyi performansı var ,j kasalarda 5 ileri manuel H kasada 6 ileri manuel sanzuman var bakimli bir 1.3cdti sizi kolay kolay uzmez hayirli olsun.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
1.3cdti aslında fiat ın 1.3 multijet motorudur Opel tarafindan birkac ufak degisiklige ugramis hali cdti olarak adlandiriliyor,piyasadaki en sorunsuz dizel motorlardan biridir kronik hastaliklari yok denilebilir ,hem H kasada hem J kasada bu motor kullanildi j kasaya biraz zayif kaliyor arac agir oldugu icin H kasada daha iyi performansı var ,j kasalarda 5 ileri manuel H kasada 6 ileri manuel sanzuman var bakimli bir 1.3cdti sizi kolay kolay uzmez hayirli olsun.
GM dizel ünitelerde Fiatla ortak üretim motorlar kullandı. 2.0 Dizel 130-160bg tam fiyasko yağlama sorunları nedeniyle yatak sarmaya çok megilli

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,304
Ben bu motorda Corsa uzun süre kullandım. Çok iyi torku var ve cidden az yakıyor. Renault 1,5 DTI ve Opel 1,3 CDTI dizel motorlarda favorim. Araç eğer cidden güvenilirse kaçırmayın. İkinci elde dizel hep soru işaretidir benim için ama arkadaşınız güvenilirse, yağını suyunu doğru zamanda değiştirdiyse çok iyi motordur.

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
662
39
Bende essentia konfor paket vardı hb kasa manuel . Yağmur sensörü,park sensörü ,far sensörü ,kendiliğinden kararan ayna vardı. Tam 5 yıl 75.000km kullandım.Çok da memnun kaldım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
2.0 CDTİ pimi cekilmis el bombasıdır 😆 her an yaglama kesip yatak sarabilir ...Opelin en iyi dizeli bence 1.3cdti ve 1.6cdti .
1.6cdti motorda küçük parça büyük soruna neden olmakta. Triğer gerginin yağ dolu kalmasını sağlayan conta fabrikada takılmamış :kiskis
Gergi yağsız kaldığı için zincirde boşluğu alması 5-10sn sürüyor bu da ilk marşta sesli çalışma, gergi paletlerinde kırılma, zincirde uzumaya neden oluyor.

Ses nedeniyle triger değiştirecekler mutlaka PSA 55515025 Dizel Zincir Gergi Contası taktırsınlar yoksa yine ses yapar.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
447
34
Yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar. Aldık bakalım arabayı. Allah utandırmasın.

1000042926.jpg

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
447
34
oooooo Astra H kasa bayılırım ,suan 2012 model hb kasa benzinlisini kullanıyorum 10 senedir bizde arac yoltutus saglamlik vs.kemik gibi arabadir gule gule kullanin .
Teşekkür ederim. Cümleten kazasız belasız kullanmak nasip olur inş. Dediğiniz gibi araba gidişte virajlarda vs güven veriyor

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
735
34
4000 km yaptığım tatilde en ufak sorun çıkartmayan 1.3 multijet benden geçer notu aldı. Boşuna övülmüyor bu motor. Canavar gibi maşallah. Siz de kazasız belasız kullanın inşallah. Hayırlı olsun. Dizel araçta size tavsiyem. İlk marş sonrası ve uzun yol sonrası 1 dakika civarı rölantide çalışır halde bırakın. Filtreleri orjinal kullanmaya özen gösterin. Kaliteli yağ kullanın ve bu bakımları zamanında yaptırın. Hiç bişey olmaz arabaya.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,545
40
Sedan olanının tasarımı kötü sadece, onun dışında güzel araç. 1.3 Multijet her anlamda kendini kanıtlamış bir motor, bakımsız bırakmadığınız sürece ömrünü bitiremezsiniz. HB olanı kuzenimde vardı, Megane 2 kadar tat vermese de güzel araçtı. Güle güle kullanın :)

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
163
43
Sedan olanının tasarımı kötü sadece, onun dışında güzel araç. 1.3 Multijet her anlamda kendini kanıtlamış bir motor, bakımsız bırakmadığınız sürece ömrünü bitiremezsiniz. HB olanı kuzenimde vardı, Megane 2 kadar tat vermese de güzel araçtı. Güle güle kullanın :)
Astra H megane2 ye gore baya sert bir arac megane2 kadar konfor yok.ama malzeme kalitesi yoltutus vs.H kasa daha iyi benim gozumde.

Geri
Üst Alt