Onvo Üretimi TV'ler İçin Yazılım Desteği İstek

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Onvo'ya, ilgileneceklerini bilsem bu konuyla ilgili detaylı bir mail atardım da... Daha önce attığım maillere dönmediler muhtemelen buna da cevap vermezler. Zaten geri dönseler de maillere bakan ya müşteri temsilcisi ya da sekreter otomatik kopyala yapıştır cevap verir, yetkili kimse umursamaz bile. Bu yüzden bu tip ucuz markalardan hem ürün hem de destek anlamında çok da bir şey beklememek lazım.

Yine de sonuna kadar önceki mesajlarda yazdığım düşüncelerinmin arkasındayım.
Aslında FG Europe için de bu tarz bir eleştirim vardı benim. Bir, evet evet sadece fazladan bir anlayan personel müşteri iletişimi ile ilgilense, bilinçli tüketici toplumunun var olduğu artık kabul edilse, insanların markalara ve firmalara bakış açıları çok daha farklı olur.

Ben de birçok firma ile iletişim düzeyinde dikkat ediyorum, İnanın Hukuk büroları dahi savunma yazılarını yazarken olayın özelinde yazmıyor biliyor musunuz? Tam da sizin belirttiğiniz gibi PC de belli konular için belli hazır metinler var, sadece dosya numarası ve isim değiştirip gerisini kopyala yapıştır postala yapıyorlar.

Tabi bu bir firma ise tüketici olarak benden ne gibi olumsuz bir sonuç görüyorsa, savunma yapan taraf ise Hakem Heyeti üyesi olarak o derece olumsuz sonuç görüyor. Dikkat ettim, kopyala yapıştır savunma yapan firmalar dosyalarında hep kaybeden taraf oluyorlar. Oysa ki dosyanın özüne inip konunun ne olduğunu anlayıp savunma yapıyorlarsa inanın tüketici aleyhine çıkan çok sayıda dosya var.

Tüketici / Firma ilişkilerinde de durum aynı, bir maile cevap verilmemesi, FG de olduğu gibi hafta sonları müşteri hizmetlerinin çalışmaması (İnanılmaz büyük saçmalık) bunlar tüketiciye verilen(!) değerin bir göstergesidir bana göre.

H Çevrimiçi

halil3200

Yeni Üye
31 May 2021
42
38
Arkadaşlar yazılıma ihtiyaç kalmadan buldum hatanın sebebi kanal sıralamasini varsayılan yapmak lazım ben A-Z olarak ve ardından da şifresiz-sifreli olarak sıralamıştım evvelki gün kanal listesini varsayılan olarak sıraladım ve kanal taşıma özellikligi menü tuşuna basınca geldi fakat favori bölümündeki hatayı duzeltemedim favori kısmını seçip kanal degistirince yine tüm kanalların sırasına geçiyor

T Çevrimdışı

tanerctl

Yeni Üye
19 Ocak 2024
4
62
merhaba hocalarım...430V6000F 43 cihaz aldım. apk ve m3u dosyalarını usb den görmüyor. ve yüklenmiyor bu konuda beni aydınlatabilir misiniz?bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ederim.

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
ilgilendiğiniz için teşekkürler apk olayı hallettik.tvimate m3u url olarak yükleniyor fakat usb den yüklemiyor. diğer farklı 2 tvde yükleme sorunu yok.tv ye yabancı olduğumuz için biraz sıkıntı
URL den yüklüyorsa o zaman usbye nasıl kaydediyorsun url'yi :alala Usbden yüklemek için "get" komutunu kullanmak gerekmiyor mu :alala

T Çevrimdışı

tanerctl

Yeni Üye
19 Ocak 2024
4
62
m3u usb den yüklenmiyor. dosyaları görmüyor. int. üzerinden url m3u yazıp ıp playere yüklüyor.
playstoreden tivimate indiriliyor. fakat usb deki tivimate apk dosyasını görmüyor.

usb görüp, usb içeriğini okumuyor mu.?
evet

playstoreden tivimate indiriliyor. fakat usb deki tivimate apk dosyasını görmüyor.

evet
3 televizyonda problem yok fakat onvo sorun

S Çevrimdışı

sezginpalabiyik

Yeni Üye
2 Mar 2024
5
36
Merhaba arakadaşlar Onvo üretimi Nordmende NM58F351 var elimde Android 9.0 bir kaç sorum vardı
-Diğer android tvlerdeki gibiağ üzerinden telefondan kumanda uygulamaları çalışmıyor tvyi bulmuyor. (Cetusplay ile yaptım tv kapatmıyor kapatsada açmıyacağını söylüyor zaten:)
-Netflix lisanssız galiba 4K panalde 720p görüntümü izlemek zorundayız.
-Uydusu güzel TRT 4K harika Hd kanallarda başarılı
-Bluetoth hepsinde yok galiba kablosuz klavye ses sistemi bağlantısı bu şeklide yapılamıyor

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571
Merhaba arakadaşlar Onvo üretimi Nordmende NM58F351 var elimde Android 9.0 bir kaç sorum vardı
-Diğer android tvlerdeki gibiağ üzerinden telefondan kumanda uygulamaları çalışmıyor tvyi bulmuyor. (Cetusplay ile yaptım tv kapatmıyor kapatsada açmıyacağını söylüyor zaten:)
-Netflix lisanssız galiba 4K panalde 720p görüntümü izlemek zorundayız.
-Uydusu güzel TRT 4K harika Hd kanallarda başarılı
-Bluetoth hepsinde yok galiba kablosuz klavye ses sistemi bağlantısı bu şeklide yapılamıyor
Üstadım cihaz komple lisansız :kiskis
O tv aldığında yanında birde android box almalısın.

Geri
Üst Alt