Onvo tv

H Çevrimdışı

hulusim

Aktif Üye
12 Kas 2017
85
Merhabalar 1 gün önce onvo OV55500 webos tv aldım ekranda çok ısık sızması var ne yapmam lazım

1000041313ad1a3cebd5e3f374.jpg

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,346
39
Bu durum normal mi panel bilgim yok malesef ne onerirsiniz hocam
Normal olmayan normal 🙂 Yani elbette normal değil fakat tv üreticisine sorarsanız normal diyecektir.

VA panele benziyor, 55'' olanında da CSOT marka VA panel kullanılıyor.

Karanlık ortamda test etmek gerekir ekranı fakat bu resimde aydınlıkta dahi belli oluyor ışık sızmaları. Servis kaydı oluşturup televizyonu değiştirmek istediğinizi iletin.

Bu tarz ekran homojenlik sorunları her markada olsa da yerli üretim televizyonlarda ışık sızmayan cihaz bulmak için çok şanslı olmanız gerekir. Bu televizyonu iade edip yenisini istediğinizde gelecek olan cihaz daha iyi de çıkabilir daha kötü de. Tamamen şans meselesi yani.

H Çevrimdışı

hulusim

Aktif Üye
12 Kas 2017
85
Tmm hocam teşekkür ederim servis kaydı oluşturacağım değişim için iade talebinde bulunsam iade edebilir miyim?

Ayrıca kuruluma gelen arkadsa söyledim bunun normal olduğunu tv altan aydınlatmalı oluyormuş ve ekranın sol üstünde küçük bir piksel hatası var.bu piksel büyürmü yada ışık süzmesi de ilerler mi?

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Tmm hocam teşekkür ederim servis kaydı oluşturacağım değişim için iade talebinde bulunsam iade edebilir miyim?

Ayrıca kuruluma gelen arkadsa söyledim bunun normal olduğunu tv altan aydınlatmalı oluyormuş ve ekranın sol üstünde küçük bir piksel hatası var.bu piksel büyürmü yada ışık süzmesi de ilerler mi?
Alttan aydınlatmalı mı :hihi , peki "yandan aydınlatmaya ne dersin" deseydin ya mübarek, karşıdan bakınca sağ taraf :)

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,346
39

Vestel olsa kesin iade alırdı, Onvo da alır herhalde, belki biraz uğraştırırlar.

Pikselin büyüyeceğini düşünmüyorum, ışık kaçağı da ilerlemez. Fakat sizin ekranın 4 köşesinde de ışık sızması var, alt ve sağ tarafta daha çok. Bu ekranı simsiyah görüyor olmanız gerekir normal şartlarda. Benim televizyonda böyle bir sahnede ekran ile tv'nin çerçevesini ayırt edemiyorsunuz.

H Çevrimdışı

hulusim

Aktif Üye
12 Kas 2017
85
Anladım hocam teşekkür ederim herkese
Dün servis geldi bu durumun tum onvo tvlerde olduğunu soyledi paraya göre ürün dedi samsun lg vestelde bu durumlar olmazmıs bende 2015 model 49 inc vestel tv var böyle bir durum yok pixel hatası içinde birden fazla olması gerekiyormuş. Servis raporu bıraktı.bununla onvo ile bi görüşün dedi.servis notuda şöyle yapılan incelemede ekranda 1 adet pixel hatası var müsteriye bilgi verildi diye ışık sızmasi için birsey yazmadı ki bu durum normal dediler böyle bir tv istemiyor bu ne saçmalık böyle yıl olmus 2024 biz hala ışık sızması sacmalığı ile uğraşıyor yerli malı diyoruz olan bize oluyor daha daha ne yapabiliriz.

1000042264.jpg

Anladım hocam teşekkür ederim herkese
Dün servis geldi bu durumun tum onvo tvlerde olduğunu soyledi paraya göre ürün dedi samsun lg vestelde bu durumlar olmazmıs bende 2015 model 49 inc vestel tv var böyle bir durum yok pixel hatası içinde birden fazla olması gerekiyormuş. Servis raporu bıraktı.bununla onvo ile bi görüşün dedi.servis notuda şöyle yapılan incelemede ekranda 1 adet pixel hatası var müsteriye bilgi verildi diye ışık sızmasi için birsey yazmadı ki bu durum normal dediler böyle bir tv istemiyor bu ne saçmalık böyle yıl olmus 2024 biz hala ışık sızması sacmalığı ile uğraşıyor yerli malı diyoruz olan bize oluyor daha daha ne yapabiliriz.

1000042264.jpg
Buda ekranın ust solunda pixel hatası

G Çevrimdışı

GürhanSlmn

Yeni Üye
7 Ocak 2024
13
32
IMG_20240105_174113.jpg
IMG_20240105_173914.jpg
IMG_20240105_154544.jpg

Merhaba a101 den onvo ov55500 cihazını aldım 2 gün önce fakat panel bu sekidle ayrıca ölü piksel de var iade edebilir miyim bu ürünü bilgisi olan var mı ? Bütçem kısıtlı diye aldım pişman oldum eski 55 inç TV yi çocuk kırdı yanlışlıkla yine 55 olsun dedik ama bu ekran hatası canımı sıktı soğudum resmen cihazdan

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,346
39
Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurun ama öncesinde Onvo ile tekrar görüşün. Bizim buradan yapabileceğimiz bir şey yok. Yazılım ile veya sonradan değiştirilecek bir ayar ile düzeltilmesi mümkün olan şeyler değil.

G GürhanSlmn Sizin televizyon IPS panelli galiba, H hulusim 'in cihazına göre siyah homojenliği daha kötü. Aslında ölü pikseli saymazsak sizin televizyonunuzda çok anormal bir durum yok. IPS'ler üst seviye olmadıkları sürece ortaya çıkan sonuç bu şekilde maalesef. Başka marka tv de alsanız, IPS olduğu sürece siyah renk bu şekilde olur. Sadece kenarlardan sızan ışık miktarı biraz daha az olabilir.

H Çevrimdışı

hulusim

Aktif Üye
12 Kas 2017
85
Hocam son durum nedir bende aynı durumdayım iade etmek istiyorum
Onvo ile görüşmedim henüz hocam sonucunu yazarım size

IMG_20240105_174113.jpg
IMG_20240105_173914.jpg
IMG_20240105_154544.jpg

Merhaba a101 den onvo ov55500 cihazını aldım 2 gün önce fakat panel bu sekidle ayrıca ölü piksel de var iade edebilir miyim bu ürünü bilgisi olan var mı ? Bütçem kısıtlı diye aldım pişman oldum eski 55 inç TV yi çocuk kırdı yanlışlıkla yine 55 olsun dedik ama bu ekran hatası canımı sıktı soğudum resmen cihazdan
Geçmiş olsun bir onvo mağduru daha hocam sizin tv benim tvden daha kötü görünüyor iade etmeye bakın.

Son düzenleme:
G Çevrimdışı

GürhanSlmn

Yeni Üye
7 Ocak 2024
13
32
Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurun ama öncesinde Onvo ile tekrar görüşün. Bizim buradan yapabileceğimiz bir şey yok. Yazılım ile veya sonradan değiştirilecek bir ayar ile düzeltilmesi mümkün olan şeyler değil.

G GürhanSlmn Sizin televizyon IPS panelli galiba, H hulusim 'in cihazına göre siyah homojenliği daha kötü. Aslında ölü pikseli saymazsak sizin televizyonunuzda çok anormal bir durum yok. IPS'ler üst seviye olmadıkları sürece ortaya çıkan sonuç bu şekilde maalesef. Başka marka tv de alsanız, IPS olduğu sürece siyah renk bu şekilde olur. Sadece kenarlardan sızan ışık miktarı biraz daha az olabilir.
Anladım hocam bu ölü piksel garantiye girer mi peki ya da iade için gerekçe gösterilebilir mi ?

Geri
Üst Alt