Onvo TV soundbar bağlantı sorunu

H Çevrimdışı

harra87

Yeni Üye
5 Nis 2023
1
37
Herkese merhabalar,
Onvo 39 inç TV ye Sony marka soundbari bağlayamiyorum. TV de optik ses çıkışı yok, hdmı arc çıkışından bağlıyorum olmuyor.

Servisle görüştüm hoparlör girişinden bağla diyor, soundbar da öle bı çıkış yok. Kullana bileceğim bir dönüştürücü falan var mıdır.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Onvo tvlerde hoparlör girişi mi varmış :) ,Galiba arka kapağı sök ,hoparlör çıkışlarından kablo çek demek istemiş.Hdmi arc neden olmuyor acaba :alala

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,832
Onvo tvlerde hoparlör girişi mi varmış :) ,Galiba arka kapağı sök ,hoparlör çıkışlarından kablo çek demek istemiş.Hdmi arc neden olmuyor acaba :alala
Kulaklık çıkışından bahsedilmiştir.
3.5mm to hdmi aparat lazım böyle birşey var mı bilmiyorum.

Yok şöyle uçuyor, yok böyle kaçıyor sonuç
servis sıfır, yazılım çakma, donanım istenileni veremez.!!!

Vallahi paranıza yazık Milletin gazına gelip almayın şu monitörü.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64

Hadi ben kibarca yazdım ,aslında yazdım da sildim :)
Bu gün genç bir aileye toshiba aldırdık hanımla pazara giderken :) ,buna bakıyorlardı ben"onu değil bunu alın"dedim ve anlattım :ok
Benim merak ettiğim arc neden olmuyor :alala

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44

O tarz bir aparat bugüne kadar ne gördüm ne de duydum desem yeridir.

H harra87 soundbarın ve televizyonun modelleri nedir acaba?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
O tarz bir aparat bugüne kadar ne gördüm ne de duydum desem yeridir.

H harra87 soundbarın ve televizyonun modelleri nedir acaba?
Bunlar var

US $14.57 19%OFF | HDMI ARC ses çıkarıcı DAC ark L/R koaksiyel SPDIF Jack çıkarıcı dönüş kanalı dönüştürücü Fiber RCA 3.5mm kulaklık TV

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Bunlar var

US $14.57 19%OFF | HDMI ARC ses çıkarıcı DAC ark L/R koaksiyel SPDIF Jack çıkarıcı dönüş kanalı dönüştürücü Fiber RCA 3.5mm kulaklık TV
Bu istenilenin tam tersini yapıyor.
HDMI üstündeki sesi alıp SP/DIF ve analog olarak çıktısını veriyor.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu istenilenin tam tersini yapıyor.
HDMI üstündeki sesi alıp SP/DIF ve analog olarak çıktısını veriyor.
Bunların çeşitleri çok fazla ihtiyaca göre hangisi gerekliyse örnek olarak paylaştım
Aliexpress e bakılırsa çeşitleri var

US $8.28 29%OFF | 4K 60Hz HDMI uyumlu 2.0 ses dağıtıcı kablosu 5.1 ARC HDMI uyumlu ses çıkarıcı HDCP 2.2 HDR10 ses dönüştürücü

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Bunların çeşitleri çok fazla ihtiyaca göre hangisi gerekliyse örnek olarak paylaştım
Aliexpress e bakılırsa çeşitleri var

US $8.28 29%OFF | 4K 60Hz HDMI uyumlu 2.0 ses dağıtıcı kablosu 5.1 ARC HDMI uyumlu ses çıkarıcı HDCP 2.2 HDR10 ses dönüştürücü
Haklısınız bunların bir sürü versiyonu var. Benim de benzer bir ihtiyacım olmuştu ve aliexpress'i komple inceledim diyebilirim. Baktıklarımın hepsi "audio extractor" cihazlardı. Bu nedenle "O tarz bir aparat bugüne kadar ne gördüm ne de duydum" dedim. Bu tarz bir cihaz harra87'nin sisteminde kullanılabilir mi? Farklı bir bağlantı şekliyle kullanabilme ihtimali var ama bunun için her iki cihazda da hangi giriş ve çıkışların olduğunu bilmek gerekir. Bu nedenle de zaten kendisine modelleri sordum.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Haklısınız bunların bir sürü versiyonu var. Benim de benzer bir ihtiyacım olmuştu ve aliexpress'i komple inceledim diyebilirim. Baktıklarımın hepsi "audio extractor" cihazlardı. Bu nedenle "O tarz bir aparat bugüne kadar ne gördüm ne de duydum" dedim. Bu tarz bir cihaz harra87'nin sisteminde kullanılabilir mi? Farklı bir bağlantı şekliyle kullanabilme ihtimali var ama bunun için her iki cihazda da hangi giriş ve çıkışların olduğunu bilmek gerekir. Bu nedenle de zaten kendisine modelleri sordum.
Hakomini Tv-box da TV dd+ desteklemediği için Disney+'da görüntü var ses yok sorunu oluyordu böyle dönüştürücü ile o sorun çözülüyormuş o neden ile biraz araştırma yapmıştık ama alıp denemedik uygun ürün bulunur alınırsa sorunlar çözülüyor satıcıya sorup alınabilir uygun olursa araştırmak lazım .

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Konu ile ilgili problem yaşayan üyelerin daha fazla bilgi paylaşması gerekli. En azından teknik özellikler üzerinden konuşabilmemizin mümkün olması için.

Geri
Üst Alt