Onvo TV - Dikey Çevirme Hakkında

B Çevrimdışı

bsakizli 

Yeni Üye
17 Kas 2023
8
28
Merhaba,

Elimde 35 adet Onvo 43OV6000F Smart TV var Digital Signade için kullanılacak ancak ürünler lisansız android olduğu için dikey çevirmem gerekiyor televizyon ayarlarında dikey çevrilmesi ile ilgili bir ayar göremedim. Servis menüsü ile ekranı dikey çevirme yapabillirmiyim yada bu anakarta özel bir ROM yüklemesi mümkün olabilir mi malum ONVO dan bu konuda destek almak biraz zor ve uzun süreç.

B Çevrimdışı

bsakizli 

Yeni Üye
17 Kas 2023
8
28
Servis menüsünü kontrol ettiniz mi.?
forumda servis menülerine giriş konusu var.
Merhaba, giriş yaptım ancak sadece ekranı ters çevirme var ayarlar çok olduğu için pek müdahale etmek istemedim. Televizyonu pek müdahale etmek istemedim. Servis menüsü hakkında detaylı bilgi forumda var mı?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,672
Merhaba, giriş yaptım ancak sadece ekranı ters çevirme var ayarlar çok olduğu için pek müdahale etmek istemedim. Televizyonu pek müdahale etmek istemedim. Servis menüsü hakkında detaylı bilgi forumda var mı?
Bu konu hakkında konuşulmasına hiç denk gelmedim.

yaptığınız değişikleri bir yere not ederek deneyebilirsiniz.

B Çevrimdışı

bsakizli 

Yeni Üye
17 Kas 2023
8
28
Bu konu hakkında konuşulmasına hiç denk gelmedim.

yaptığınız değişikleri bir yere not ederek deneyebilirsiniz.
Artık araştırırak yapacağım çözümü bulursam buraya yazarım. Teşekkür ederim peki farklı bir şey bu cihaza servis menüsü ile farklı anroid yüklemesi yapabilirmiyim aslında uygulama dikey destekliyor android tarafında dikey ayarları pasif olduğu için sorun yaşadık.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,672
Artık araştırırak yapacağım çözümü bulursam buraya yazarım. Teşekkür ederim peki farklı bir şey bu cihaza servis menüsü ile farklı anroid yüklemesi yapabilirmiyim aslında uygulama dikey destekliyor android tarafında dikey ayarları pasif olduğu için sorun yaşadık.
Yüklenmez dersek yalan olur fakat yüklediğiniz android sürümü panelinizi ve diğer donanımızı destekleyeceğinin garanti yok.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
android tarafında herhangi bir data aktarımı yapılacaksa 3. parti bir apk ile ekran oriantasyonunu değiştirmek problemi çözer mi?

B Çevrimdışı

bsakizli 

Yeni Üye
17 Kas 2023
8
28
android tarafında herhangi bir data aktarımı yapılacaksa 3. parti bir apk ile ekran oriantasyonunu değiştirmek problemi çözer mi?

Merhaba bunu denedim ancak işe yaramadı bir tane apk var smart tv kurdum bir kaç kişi bu şekilde çözdüğünü söylemiş ancak uygulamayı kurduğum zaman ayarları yapmama rağmen uygulama ters dönmüyor. Araştırmaya devam ediyorum hala sizin dediğiniz yöntem set orientation apk diye geçiyor farklı bir şey mi buldun?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhaba bunu denedim ancak işe yaramadı bir tane apk var smart tv kurdum bir kaç kişi bu şekilde çözdüğünü söylemiş ancak uygulamayı kurduğum zaman ayarları yapmama rağmen uygulama ters dönmüyor. Araştırmaya devam ediyorum hala sizin dediğiniz yöntem set orientation apk diye geçiyor farklı bir şey mi buldun?

Bu temelde yazılımlar denenebilir.

B Çevrimdışı

bsakizli 

Yeni Üye
17 Kas 2023
8
28
En son paylaştığınızı denedim ancak smart tv anroid sistemi tarafından uygulamanın ayarları derlenmiyor bundan dolayı uygulama çalışıyor gibi ancak işletim sistemi kaynaklı olduğundan dolayı işe yaramadı. Ama tekrar deneyip yorumlarımı yazacağım.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
En son paylaştığınızı denedim ancak smart tv anroid sistemi tarafından uygulamanın ayarları derlenmiyor bundan dolayı uygulama çalışıyor gibi ancak işletim sistemi kaynaklı olduğundan dolayı işe yaramadı. Ama tekrar deneyip yorumlarımı yazacağım.
Özellikle rotation ile başlayan birden fazla uygulama mevcut. Cihaz elimde olsa deneyeyim diyeceğim ama işte. :bilmiyom

M Çevrimdışı

mehmet6318

Yeni Üye
25 Kas 2023
7
43
Servis menüsünü kontrol ettiniz mi.?
forumda servis menülerine giriş konusu var.
Görüntu firmalarından mi bahsediyorsunuz 4-3 yada 16-9 gibimi ,çünkü 16-9 görüntüyü düz yatay yapar ,4-3 ise görüntüyü düz sağdan soldan biraz daha basık biraz daha sıkıştırır toplu gösterir ,diğer formatlar 16-10 yatay ve üstten basiktir .

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,672
Görüntu firmalarından mi bahsediyorsunuz 4-3 yada 16-9 gibimi ,çünkü 16-9 görüntüyü düz yatay yapar ,4-3 ise görüntüyü düz sağdan soldan biraz daha basık biraz daha sıkıştırır toplu gösterir ,diğer formatlar 16-10 yatay ve üstten basiktir .
servis - mühendis menüsünde tv çok detaylı ayarları olur.

Geri
Üst Alt