Onvo Smart TV'lerde Play Store Sorunu Çözümü - Youtube'da Oturum Açma

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Öncelikle elimdeki model Fenoti FN43250. Sıkıntı şu şekildeydi, Play Store'a girilmiyor, aynı zamanda YouTube oturumumdan çıkılmış ve Oturum Aç'a basınca uygulamadan atıyordu.
Bunun sebebinin Google Play Hizmetleri'nin devre dışı bırakılmış olması olduğunu fark ettim. Muhtemelen yeni gelenlerde bu Google Hesap Yönetimi, Google Play Hizmetleri ve belki Play Store, Android Uygulama Ayarlarında "Devre Dışı" konumda olduğu için çalışmıyordur.

Çözdükten sonra tekrar devre dışı konuma alıp çözüm için çektiğim videoyu ekliyorum.

Smart Youtube gibi şeyler kullanan veya Play Store'u olmayan biri deneyip atabilirse sevinirim. Play Store yok, fakat Google Play Hizmetleri yüklü mü acaba ? Yoksa Google'a dair hiçbir şey mi yok.

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

buyuk

Yeni Üye
2 Ara 2020
3
36
Onvo ov32150 de denedim ama App bölümüne tıkladığımda giriş başarısız diyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Onvo ov32150 de denedim ama App bölümüne tıkladığımda giriş başarısız diyor.
Öve öve bitirememişlerdi bu tvleri ,aşağıda tel no var,"sorularınız ve önerileriz için bize ulaşın" diye,bende merak ediyorum "neden" diye ,arayıp öğrenirseniz sevinirim :ok

byalo-279.png

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
195
38
TV nizi geliştirici menüsünden recovery modda format atın. Play hizmetlerini güncelleme yapın. Google uygulamalar dışında birşey yüklemeyin çünkü cihaz 1gb ram kaldırmıyor maalesef kafayı yiyor. Ve 250 ile 350 serisi L1 lisans yok. Kısacası destek sıkıntılı.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
TV nizi geliştirici menüsünden recovery modda format atın. Play hizmetlerini güncelleme yapın. Google uygulamalar dışında birşey yüklemeyin çünkü cihaz 1gb ram kaldırmıyor maalesef kafayı yiyor. Ve 250 ile 350 serisi L1 lisans yok. Kısacası destek sıkıntılı.
İşte,android diye alınıyor bunlar maalesef,sorsan "abi,android tv aldım" denir ama uğraş dur sonra android tv ile :ok

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
195
38
İşte,android diye alınıyor bunlar maalesef,sorsan "abi,android tv aldım" denir ama uğraş dur sonra android tv ile :ok
Android değil bence yüzde 40 lik linux kullanan ve apk desteği olan yazılım bence. Android böyle eziyet yapmaz. Keşke Windowslu olsa atom işlemcili olsa 1gb ram jet olurdu.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Android değil bence yüzde 40 lik linux kullanan ve apk desteği olan yazılım bence. Android böyle eziyet yapmaz. Keşke Windowslu olsa atom işlemcili olsa 1gb ram jet olurdu.
Maalesef android ,AOSP tabanlı, bir işe yaramaz derdim her konuda bunlara, 1 gb ram mi olur :) ,benim ilk telefonum bile 2/8 idi, bunlar 1/8 ,oyuncak gibi tv Linuxta apk desteği olmaz,çalışmaz yani ,çünkü linuxta apk çalışmaz sevgili Hasan,ben linux kullanıcısıyım,windows kullanmıyorum,ama düşüncene saygı duyuyorum.AOSP android her şeyi yapar,(açılımı Android Open Source Project tir),yani açık kaynak kodlu ve google destekli android proje.Kötülemek amaçlı yazmadım,bunu da belirteyim benim şahsi düşüncem "1gb" ram olmazzzzzz :)

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
195
38
Şefim Nazire yaptım android biliyorum ama zaten android ana tabanı linux çekirdeği diye biliyorum. TV de kısıtlanmış android var evet. Sadece TV de değil prof ekranlı telsiz ve 4g bazı rugged tuşlu telefonlarda da kısıtlı android var. Ama TV ler çok sıkıntılı malesef. Adem abinin bir sözü vardı. TV leri smart üretmek yerine modül şeklinde android Windows linux ios diye portatif harici cihazlar üretseler herkes kazanır. Ve TV box çöplüğü de olmazdı. Maalesef TV sektörü karma çorba oldu.

Bilgim vardı ama Wiki amca daha net yazmış android tabanı nedir diye.

Android, çekirdeği üzerine inşa edilmiş bir mobil işletim sistemidir. Bu sistem ara katman yazılımı, kütüphaneler ve , C diliyle yazılmıştır. Uygulama yazılımları ise, Apache harmony üzerine kurulu -uyumlu kütüphaneleri içine alan uygulama iskeleti üzerinden çalışmaktadır. Android, derlenmiş kodunu çalıştırmak için dinamik çevirmeli (ART) kullanır ve cihazların fonksiyonelliğini artıran uygulamaların geliştirilmesi için çalışan geniş bir programcı-geliştirici çevresine sahiptir. aynı zamanda işletim sistemindeki hataları bulan kullanıcıları para ödülü ile ödüllendirmektedir.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Bilgim vardı ama Wiki amca daha net yazmış android tabanı nedir diye.

Android, çekirdeği üzerine inşa edilmiş bir mobil işletim sistemidir. Bu sistem ara katman yazılımı, kütüphaneler ve , C diliyle yazılmıştır. Uygulama yazılımları ise, Apache harmony üzerine kurulu -uyumlu kütüphaneleri içine alan uygulama iskeleti üzerinden çalışmaktadır. Android, derlenmiş kodunu çalıştırmak için dinamik çevirmeli (ART) kullanır ve cihazların fonksiyonelliğini artıran uygulamaların geliştirilmesi için çalışan geniş bir programcı-geliştirici çevresine sahiptir. aynı zamanda işletim sistemindeki hataları bulan kullanıcıları para ödülü ile ödüllendirmektedir.
Bir ara Wiki biradere ben de yazıyordum (bir zamanlar) [ben birader dedim :) ]
Ama androidin "linux çekirdeği " ile ilişkisini yazan benim görüp okuduğum 3.cü kişisin :) Çok anlamasam da ikisinin aynı tencerede piştiğini çok yazdım-söyledim.Bana hemen "C , java" dersleri vermeye kalktılar ki ben asla yazılımcı değilim ,bunu hep yazdım ve söyledim sevgili hasan .

O Çevrimdışı

ozgeozge

Yeni Üye
23 Haz 2023
1
24
Öncelikle size minnettarim günlerdir bu problemle uğraşıyorum müşteri hizmetleri ile görüştüm elle tutulur bir çözüm sunmadilar sistemsel hatalarını geliştirmek için zamana ihtiyaçları varmış (saçmalık).neyse ki sorunu sayenizde çözdüm çok teşekkür ederiz ❤️

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt