ONVO OV50f900 TV BEKLEMEDEN AÇILSIN

M Çevrimdışı

munib

Yeni Üye
1 Ara 2022
37
57
Herkese iyi akşamlar bende aranıza katıldım. Ankara sincan vatandan onvo ov 50f900 Android aldım cihazı alalı 4 gün oldu cihazda karıştırmadığım yer kalmadı aslında cihaz alırken sade ve özelliği olmayan cihaz alacaktım bulamadım.Ben genelde box veya mini pc kasa ile kullanmak istiyordum hem tv ucuza gelsin hemde bundan 4 yıl önce samsung 48 inç tv vardı internet zayıftı yotubda açmıyordu bir gün baktımki ekran üstten çatlamış torunlara sordum kimse suçu üstlenmedi velhasıl ozaman bende awox 32 tv almıştım 4 yıla yakın halen kullanıyorum.geçenlerde yine sade özelliği olmayan tv araştırma yaparken Adem beyin yootub videoları denk geldi fakat yine sade özelliksiz cihaz bulamadım.İyikide Adem beyin videoları denk gelmiş karşıma kısmet diyelim.Videoları izledikçe tv den etkilenmeye başladım ve aldım iyikide almışım.çok memnunum Adem beyden bilgi almak istediğim tv yi ben piriz anahtarından kapatınca tekrar açılması için direk açılsın istiyorum awox 32 tv açılmazdı servis menüden ayarlamıştım fakat bu android tv nin servis menüsüne giremiyorum.
Adem bey yardımcı olurmusunuz saygılar sevgiler

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Hemen açılsın derken ? Android TV'yi Android telefona benzetecek olursak, kumandadan kapatmak (standby) telefonu tuş kilidine almaya benzer. Fişten çekmek de telefonu komple kapatmaya benzer. Fişi tekrar takınca TV'nin açılması için baştan boot ekranı ile olur. Eğer bahsettiğiniz buysa o boot'u yapacak çünkü gücü sıfırdan alıyor.

Yok bahsettiğiniz şey eğer elektrik geldiğinde tekrar güç düğmesine basmadan otomatik olarak boot edip açılmasıysa, Philips Android'lerde ayarlardan da yapılabiliyordu. Android ayarlarını bir karıştırın derim, olmazsa servis menüsünden yaparsınız. Fakat bu durum her zaman iyi olmayabiliyor, ekranı otomatik standby (X saat işlem yapılmazsa kapat gibi) aktif değilse evde yokken elektrik gidip geldiğinde tv siz gelene kadar öyle açık bekliyor.

M Çevrimdışı

munib

Yeni Üye
1 Ara 2022
37
57
slm Arkadaşlar tv açılışta android menüsü gelmeden direk uyduya geçebiliyormu ? benmi bulamadım.bilgisi olan yardım edebilirmi.

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
slm Arkadaşlar tv açılışta android menüsü gelmeden direk uyduya geçebiliyormu ? benmi bulamadım.bilgisi olan yardım edebilirmi.
Evet geçebiliyor. Bunu ilk kurulum ekranında soruyor, Smart Arayüz, TV, HDMI, VGA.. gibi seçenekleri sunuyor.
Fabrika ayarlarına dönünce ilk kurulum ekranı çıkıyor. Fakat sonradan nasıl değiştiriliyordu ? TV'nin modeline göre değişebilir. Hangi modeldi ?

M Çevrimdışı

munib

Yeni Üye
1 Ara 2022
37
57
Evet geçebiliyor. Bunu ilk kurulum ekranında soruyor, Smart Arayüz, TV, HDMI, VGA.. gibi seçenekleri sunuyor.
Fabrika ayarlarına dönünce ilk kurulum ekranı çıkıyor. Fakat sonradan nasıl değiştiriliyordu ? TV'nin modeline göre değişebilir. Hangi modeldi ?

onvo ov50f900​

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191

L1 lisansı orijinal benim tabirimle gerçek android'li ürün. Android TV Os'ta tüm TV'ler standart üstünde oynama yapılmıyor diye biliyorum yani Philips'in Vestel'in Onvo'nun marka fark etmez yazılımları birebir google çıkışlı aynı. Buna dayanarak Philips Android TV'de ayarları karıştırırken bulmuştum fakat neredeydi hiç hatırlamıyorum.

Lisanssız çakma androidli onvo cihazlarda TV asistanından ayarlanıyordu.

Eğer ayarlarda bulamazsanız Launch on Boot tarzı bir uygulama kullanabilirsiniz.

M Çevrimdışı

munib

Yeni Üye
1 Ara 2022
37
57
L1 lisansı orijinal benim tabirimle gerçek android'li ürün. Android TV Os'ta tüm TV'ler standart üstünde oynama yapılmıyor diye biliyorum yani Philips'in Vestel'in Onvo'nun marka fark etmez yazılımları birebir google çıkışlı aynı. Buna dayanarak Philips Android TV'de ayarları karıştırırken bulmuştum fakat neredeydi hiç hatırlamıyorum.

Lisanssız çakma androidli onvo cihazlarda TV asistanından ayarlanıyordu.

Eğer ayarlarda bulamazsanız Launch on Boot tarzı bir uygulama kullanabilirsiniz.

onvo ov50f900 Android lisanslı biliyorum yanlışmı biliyorum.

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Evet F900 serisi lisanslı android. 2018 ya da 2019'da bulmuştum o ayarı, çok zaman geçmiş kusura bakmayın hatırlamıyorum fakat ayarları bir karıştırın. Olmazsa da dediğim gibi bir uygulama aracılığıyla yapabilirsiniz.

G Çevrimdışı

gece.serkan

Yeni Üye
10 Mar 2018
43
bende aynı sorundan müzdaribim
tv her sabah açılışta tvde açılmıyor (onvo f900)

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
YouTube da Adem hocanın videosunda vardı girişi. TCL ile birlikte göstermiş.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri