onvo OV32-5000 HDMI CEC Özelliğini Kullanamıyorum

T Çevrimdışı

tunasahinn

Yeni Üye
21 Kas 2020
10
25
Merhabalar herkese, 5 gün önce onvo OV32-5000 32'' modelini satın aldım. Görüntü kalitesine diyeceğim laf yok ama arayüz kalitesine ve işlevselliğine söyleyeceğim çok şey var. Ödediğim paraya zaten astronomik düzeyde kullanıcı dostu bir arayüz beklemiyordum ama en azından koydukları özellikler çalışır umudundaydım. En çok kafaya taktığım konu ise HDMI CEC özelliği, PlayStation 3'üm CEC özelliğini destekliyor, ayarlardan aktif ediyorum fakat televizyon cihazı görmüyor. Tamam belki uyumsuzluk olabilir diye Hiremco Zapper HD Plus uydu alıcımı denedim, onu da görmüyor. Menüde bulunan tüm CEC özelliklerini aktif ettim fakat çalışmıyor. Keşke çalışmayacak bir özelliği hiç koymasalarmış. Nasıl çalıştırabileceğim konusunda bilgisi olan var mı?

Arayüz konusunda Mehmet Atmaca'nın kat edeceği daha çok yol var, hiç yapamıyorsa da Xiaomi gibi Android TV arayüzünü kullansa çok daha makul olur. Televizyonun arayüzü tıpkı 1 dolara üretimi yapılan scart uydu alıcıları gibi, hiç hoşuma gitmedi sırf görüntü kalitesi iyi olduğu için katlanıyorum.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Kullandığınız kablonun hdmi cec destekli olduğunu teyit ettiniz mi? Bende next 64 hd ile birlikte gelen kablo var o desteklemiyor mesela.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Çalıştığına emin olduğunuz cihazlarda deneyebilirsiniz imkan varsa.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Maalesef öyle bir imkanım yok. CEC destekleyen herhangi bir kablonun linkini gönderir misiniz satın alıp deneyeyim.
Yakın zamanda alıp memnun kaldığım bir kablo:

Hama 11964 4K Altın Uçlu 1.5M Ethernet Hdmi Kablo, Siyah

Bu arada, nasıl olur da bir hdni kablo hdmi cec desteklemez diye araştırdım. Hdmi soketindeki 13 ve 17 nolu pinler hdmi cec içinmiş. Bir çift telden çalmak için cec desteği feda ediliyor yani.

T Çevrimdışı

tunasahinn

Yeni Üye
21 Kas 2020
10
25
Güncelleme: Bahsettiğiniz kablodan satın aldım ve CEC özelliği sorunsuz çalışıyor. Desteğiniz için çok teşekkür ederim, acayip faydalı bir özellik.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt