Onvo Android TV Disney+ ve Amazon Prime sorunu

P Çevrimdışı

popvitrin

Yeni Üye
12 Eyl 2022
5
52
Merhaba,

Bir kaç ay önce Onvo OV43F250 43" Android TV aldım. Yüklü tüm uygulamalar Play Store dahil güncel değil ve lisanssız. Amazon Prime ve Disney+ yükledim ama çalışmıyor, açınca her ikisi de uygulamadan atıyor ana ekrana dönüyor. Chrome uygulaması da güncel olmadığından senkronizasyon yapmıyor, kullanamıyorum. Firma Google ile anlaşmalarının olmadığını ve Aptoide uygulamasını yükleyerek Aptoide üzerinden uygulama yükleyebileceğimi ve güncellemeleri yapabileceğimi söylediler ama çözüm olmadı maalesef. Televizyonu alırken Android TV olduğunu Google Play Store üzerinden istediğim uygulamayı yükleyebileceğim belirtilmişti. Sonuçta Android TV diye aldım ama aldığıma pişman oldum. Şu an TV'de hiçbir uygulama düzgün çalışmıyor. Amazon Prime ve Disney+ yükleyip kullanmak istiyorum, bu konuda yardımcı olabilecek, yol gösterebilecek varsa sevinirim.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,155
Lisans olmadığı için bu tür sorunları yaşamanız normal, uygun apk bulsanız bile daha sonra sorun yaşamayacağınızın garantisi yok. Uygun fiyatlı lisanslı bir Tv Box alarak bütün dertlerinizden kurtulun derim.

P Çevrimdışı

popvitrin

Yeni Üye
12 Eyl 2022
5
52
Bunu kim söyledi o önemli.
Ürünü hepsiburada sitesinden aldım. Soru cevap kısmında mağazaya uygulama indirmenin mevcut olup olmadığı sorulduğunda uygulama indirmenin uygun olduğu şeklinde bilgilendirme mevcut.
Ürün açıklamasında da Android 9 sistemli Smart TV olarak belirtilmiş ve Netflix Youtube logoları koyulmuş. Ürünün kendi "onvo" sitesinde de şu açıklama yazıyor:
ANDROID SMART TV
Standart bir televizyondan daha fazlası. ANDROİD TV ile tüm programlar, filmler ve en popüler uygulamalar artık elinizin altında. Evde geçirdiğiniz zaman artık daha eğlenceli olacak.
Geçen hafta bu durumu firmayı arayıp söylediğimde teknik servisten bir yetkili 2 hafta beklememi Amazon ve Disney'in sisteme dahil olduğu bir güncelleme yayınlandığını bu güncellemeyi yakında alabileceğim söylemişti ama dün tekrar bilgi almak için aradığımda başka bir yetkili de böyle bir güncellemenin olmadığını, Amazon ve Disney'in bu televizyonla uyumlu olmadığını yükleyemeyeceğimi/kullanamayacağımı ve uyumlu yeni model televizyonlarını tavsiye etti.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Ürünü hepsiburada sitesinden aldım. Soru cevap kısmında mağazaya uygulama indirmenin mevcut olup olmadığı sorulduğunda uygulama indirmenin uygun olduğu şeklinde bilgilendirme mevcut.
Ürün açıklamasında da Android 9 sistemli Smart TV olarak belirtilmiş ve Netflix Youtube logoları koyulmuş. Ürünün kendi "onvo" sitesinde de şu açıklama yazıyor:
ANDROID SMART TV
Standart bir televizyondan daha fazlası. ANDROİD TV ile tüm programlar, filmler ve en popüler uygulamalar artık elinizin altında. Evde geçirdiğiniz zaman artık daha eğlenceli olacak.
Geçen hafta bu durumu firmayı arayıp söylediğimde teknik servisten bir yetkili 2 hafta beklememi Amazon ve Disney'in sisteme dahil olduğu bir güncelleme yayınlandığını bu güncellemeyi yakında alabileceğim söylemişti ama dün tekrar bilgi almak için aradığımda başka bir yetkili de böyle bir güncellemenin olmadığını, Amazon ve Disney'in bu televizyonla uyumlu olmadığını yükleyemeyeceğimi/kullanamayacağımı ve uyumlu yeni model televizyonlarını tavsiye etti.
Satıcı muhtemelen sattığı malı bilmiyor.
TV'de Android var evet ama lisanslı değil.
Keşke bizim foruma sorsaydınız önce.
Ürünü iade edin bence, verilen cevap hatalı çünkü.
Hepsiburada ile görüşün.
Bin dereden su getirecekler eminim ama yapabileceğiniz başka bir şey yok şu an.
Düşük donanımlı Android TV'lerden de pek bir şey beklemeyin bu arada.
1500 liraya satılan boxlar daha hızlı çalışır o TV'lerden.

P Çevrimdışı

popvitrin

Yeni Üye
12 Eyl 2022
5
52
Teşekkürler, iade konusunu firma ile görüştüm ama teknik servis onay verirse iade olur dendi. Bir de hepsiburada ile görüşeyim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Teşekkürler, iade konusunu firma ile görüştüm ama teknik servis onay verirse iade olur dendi. Bir de hepsiburada ile görüşeyim.
Yazışmalar elinizde duruyor ise alenen üründe olmayan bir özelliği size var olarak yuvarlamışlar, dolaysı ile HB sorun çıkarırsa THH ile de işi çözebilirsiniz.
Yuvarlamışlar dedim çünkü yuvarlak konuşuyorlar her yere çekilebilecek şekilde (İleride sorun olursa kıvırmakiçin bu lazım tabi onlara)

P Çevrimdışı

popvitrin

Yeni Üye
12 Eyl 2022
5
52
Yazışmalar elinizde duruyor ise alenen üründe olmayan bir özelliği size var olarak yuvarlamışlar, dolaysı ile HB sorun çıkarırsa THH ile de işi çözebilirsiniz.
Yuvarlamışlar dedim çünkü yuvarlak konuşuyorlar her yere çekilebilecek şekilde (İleride sorun olursa kıvırmakiçin bu lazım tabi onlara)
Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler, ümitsizim ama şansımı deneyeceğim.

Geri
Üst Alt