Onvo 55F950 donma takılma sorunu

U Çevrimdışı

ugrgl06 

Yeni Üye
18 Haz 2022
17
43
Başlıkta da belirttiğim gibi onvo 55f950 de takılma donma gibi sorunlar yaşamaya başladım. 2 aylık cihaz bazen kumandanın komutlarını da almıyor bazen de yeniden başlatma çözüm olmuyor. Fişini çekip takınca düzeliyor bu sorunlar neden olur bilgisi olan yardımcı olabilir mi? herkese hayırlı bayramlar.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,346
39
Android cihazların kaçınılmaz sonu; donma, takılma ve performans sorunları. Bendeki Sony Android tv de arada donuyor veya yavaşlıyor. Haftada bir yeniden başlatıyorum, bazen fişten çekip tekrar takıyorum.

Yani net bir sebebi yok aslında, kötü yazılım ve yetersiz donanım diyebilirim. Kaldı ki sizin tv 2 GB ram'e sahip, 1,5 GB hatta 1,25 GB gibi saçma bir bellek miktarına sahip cihazlar dahi var.

Depolama da dolmuş olabilir, zaten cihazınızın 8 GB depolama alanı var.

U Çevrimdışı

ugrgl06 

Yeni Üye
18 Haz 2022
17
43
Android cihazların kaçınılmaz sonu; donma, takılma ve performans sorunları. Bendeki Sony Android tv de arada donuyor veya yavaşlıyor. Haftada bir yeniden başlatıyorum, bazen fişten çekip tekrar takıyorum.

Yani net bir sebebi yok aslında, kötü yazılım ve yetersiz donanım diyebilirim. Kaldı ki sizin tv 2 GB ram'e sahip, 1,5 GB hatta 1,25 GB gibi saçma bir bellek miktarına sahip cihazlar dahi var.

Depolama da dolmuş olabilir, zaten cihazınızın 8 GB depolama alanı var.
Normal diyebiliriz o zaman çünkü arıza kaydı bırakmayı düşünüyordum servise. Donanımsal bi arıza değil sanırım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Normal diyebiliriz o zaman çünkü arıza kaydı bırakmayı düşünüyordum servise. Donanımsal bi arıza değil sanırım.
Normal evet,fişi çekildiğinde bellek boşalır tv rahatlar :ok Kumandadan kapat tuşuna uzun basarsan kapatma seçenekleri çıkmıyor mu,çıkıyorsa uzun bastığında "kapat" seç tvyi tamamen kapatırken, veya takılma-donma olduğunda uzub basıp" yeniden başlat" seç :ok

Geri
Üst Alt