Onvo 24 ekran tv az kanal buluyor.

T Çevrimdışı

techmaniac

Yeni Üye
10 Kas 2019
10
62
Selamlar.
Mutfakta kullanılan 15 yıllık 51 ekran saba tft tv emekliye ayrıldığından yerine ONVO 24102 aldım. Mutfakta anten kablosu olmadığından mi box s ile TV+ kullanıyorum. Bu şekilde kullandığımda TV güzel sorun yok . Uydu alıcı kısmını kullanmayacağım ama test etmek için tv yi merkezi sistemden gelen kabloya bağladım. Tv de hazır kanal listesi var ancak bu listedeki kanallardan sadece 3 4 tanesinde sinyal vardı.
Tv de tarama yapınca sadece 80 program buldu.Bunlaın çoğuda data yada kanal göstermeyen kanallar ve dsmart tp sindeki reklam kanalları
12380 frekansinda sinyal yok gösteriyor.
Aynı kabloda next2071 uydu alıcısı ile denedim hiç bir frekansta sorun yok.
Onvo tv de kör tarama yaptım.sadece 11096 daki trt kanallarını 11108 frekansı olarak bulabildi ve 11958 vertikal frekansındaki trt kanallarını horizantal olarak bulabiliyor.
Bu tv yi servise mi götürmem gerekiyor.

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Cihazın arama ayarlarında sorun olabilir. TP Listesinden frekans ekleyip tek frekans ayarı deneyebilirsiniz. Ortak anten olduğu için Diseq ve Voltaj gibi ayarlar hatalı olabilir. Daha da olmazsa TV'yi mümkünse farklı bir antende deneyebilirsiniz. Aynı kabloya gelen enerjide sorun yoksa, farklı bir antende denedikten sonra hâlâ cihaz arızalı gibi duruyorsa servise başvurabilirsiniz.

T Çevrimdışı

techmaniac

Yeni Üye
10 Kas 2019
10
62
Haklısınız.Direk lnb den gelen kablo ile denemem lazım bu durumda ama anten merkezi sistem ve daire kutusundan I konnektörle ekli geliyor.
aslında televizyonda ilginç bir şey var.türksat 2a 2016 da sonlandığı halde uydu listesinde Türksat 2a ve3a olarak yazıyor ve tpler ona göre
Görünüşe göre tv yi HDMI den kullanıcam. Bu şekilde sorun yok

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Haklısınız.Direk lnb den gelen kablo ile denemem lazım bu durumda ama anten merkezi sistem ve daire kutusundan I konnektörle ekli geliyor.
aslında televizyonda ilginç bir şey var.türksat 2a 2016 da sonlandığı halde uydu listesinde Türksat 2a ve3a olarak yazıyor ve tpler ona göre
Görünüşe göre tv yi HDMI den kullanıcam. Bu şekilde sorun yok
Tpleri güncellemeyi deneyebilirsiniz. Türksat 2a frekansı 2016'da sonlandı diyorsunuz, onvo o zamanlar yoktu. 3a frekanslarını atmış olabilirler. 12380, 11096 gibi çok meşhur frekanslar bile yok 4a'da. Tek tek elle TP girip öyle taratmayı deneyin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri