önemli.....

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
Temsil ettiğiniz markaların eksiklerini söylemek karalamak yada kötülemek icin değildir. Arge çalışmalarına faydalı olabilmek içindir.
Tam da anlatmak istediğim bu idi. Bakın hemen imalar başladı. Eksik diye görünen bazı şeyler lisans ve patent meselesi o eksik denilenler maliyeti arttırır. Her ürün parasına göre özellik sunar. Bakın siz de bazı şeylere para vermeden işinizi görmeniz için hatta para kazanabilmek için paylaşım bekliyorsunuz. Firmalarda kendini düşünmek zorunda az maliyet ile olabildiğince özellik sunmaya çalışır. Ve ürününe arızalar için garanti de verir. Bahsi geçen eksiklikler illegal özellikler ise bence illegal istekler eksiklik değil

Gök Kurt Çevrimdışı

Gök Kurt 

Aktif Üye
9 Eki 2018
129
Tam da anlatmak istediğim bu idi. Bakın hemen imalar başladı. Eksik diye görünen bazı şeyler lisans ve patent meselesi o eksik denilenler maliyeti arttırır. Her ürün parasına göre özellik sunar. Bakın siz de bazı şeylere para vermeden işinizi görmeniz için hatta para kazanabilmek için paylaşım bekliyorsunuz. Firmalarda kendini düşünmek zorunda az maliyet ile olabildiğince özellik sunmaya çalışır. Ve ürününe arızalar için garanti de verir. Bahsi geçen eksiklikler illegal özellikler ise bence illegal istekler eksiklik değil
Herkes yazılanları işine geldiği gibi algılıyor. Burada kimse teknoloji üretmek için değil, gerçek ustaların kontrolünde aldığı malı maximum seviyede kurallar çerçevesinde kullanmak için uğraşıyor. Cihazlar on off tusundaň ibaret değildir. Sağlıcakla kalın.

E Çevrimdışı

elektrotek09

pasific
Aktif Üye
21 Ağu 2019
123
23
Bu konuyu öneri olarak başlattığım için pişmanmı olayım yoksa mutlumu burada bir gerçek var oda şudur müşteri ile elektronikçiyi ayrıca tamirçiyi ayrı tutmak l

Haaaaaaa, şimdi gelelim diğer tarafa.

''Adem hocam naaaptın yaaaaaaa, iki tık tık bir fık fık için 200tl hak mı yani?''

Değil mi kardeşim? E o zaman buyur kendin yap.

İşte kendin yapabilmen için de sana gerekli olan tüm argümanı tavsiyeforumu ve @Pixel Teknoloji olarak sağlıyoruz.

led barı nasıl değiştirecreğini anlatıyoruz, ipuçlarını veriyoruz, led bar tedarik edebilmen için YUXİN firması ile anlaştık ve oldukça ekonomik şekilde KALİTELİ led bar tedarik imkanını da sizlere sunuyoruz.

O halde karar yetkisi sizde.

Riske girer 200TL cepte tutarsınız, riske girmez ustamın 200tl sini ödersiniz.

Ustamıza not, ''Değerli ustacım, bypass yaptığınız ve illegal yollardan insanların canını yaktığınız sürece tavsiyeforumu olarak her zaman tepenizdeyiz. Komple değiştirmediğin led bar için komple değiştirmiş parası aldığınız sürece, Led bar değiştirmek yerine chiplerle oynadığınız sürece, Yazılım yükleyerek kurtardığınız tv ye anakart değiştirdim diyerek haksız kazanç elde ettiğiniz sürece bütün bunlar ile ilgili bu mecrada bütün insanları uyarmaya devam ed
evet bu alıntı güzel adem bey bence güzel anlatmış anlayana forum yazılım ağırlıklı kafası çalışan çözebilir hiçbir zaman bilenle bilmeyen bir olamaz tutulamaz ayrı bölüm açılmasın saygılarımla.... not tabiki işimiz üçkağıtcı kandıran değiliz dürüstlüğümden arabam bile yok iyi günler
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

BEN ELEKTRONİKÇİYİM TAMİRÇİ DEĞİLİM

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,551
Ustaların kendi aralarında konusabilecekleri
ayri bir bolum oluşturulacaktir.

Bazi arkadaslarimiz gercekten becerekli ve eli yatkin.
Nasil yapilir , Tamir edilirle ilgili Forumlar oluşturulup
bu arkadaslarimizinda forum içeriğinde istifade etmesinin onunu acik tutmaliyiz

ustalarin bu hususta desteklerini bekliyorum.

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

elektrotek09

pasific
Aktif Üye
21 Ağu 2019
123
23
ön söz Bakın ben bu işe başladığımda 13 yaşındaydım babam elimden tutup tv tamirçisine götürdüğünde usta olacak zat babamdan para istedi senin oğluna meslek öğreteceğim diye siz neden bahsediyorsunuz burada dürüstce bilgi paylaşalım dedik KONU nereden nereye geldi elektronikçi kardeşlerime asla laf söyletmem yıllarına vermişlerdir bu iş için o öyle iki kelimeyle basit bir iş değil yeterki dürüst olsunlar her zaman arkasındayımdır bir kelime öğretenin 40 yıl kölesi olurum ben yazılım yazılım buyrun geliştirin görelim konuşmak değil o bir hindistandaki insanlar kadar olamadık adamlar ne yapıyor yazımlımda biraz takip edin

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
ön söz Bakın ben bu işe başladığımda 13 yaşındaydım babam elimden tutup tv tamirçisine götürdüğünde usta olacak zat babamdan para istedi senin oğluna meslek öğreteceğim diye siz neden bahsediyorsunuz burada dürüstce bilgi paylaşalım dedik KONU nereden nereye geldi elektronikçi kardeşlerime asla laf söyletmem yıllarına vermişlerdir bu iş için o öyle iki kelimeyle basit bir iş değil yeterki dürüst olsunlar her zaman arkasındayımdır bir kelime öğretenin 40 yıl kölesi olurum ben yazılım yazılım buyrun geliştirin görelim konuşmak değil o bir hindistandaki insanlar kadar olamadık adamlar ne yapıyor yazımlımda biraz takip edin
Konu başlığında "önemli" denilse de bu önemi içeriğinde göremedim...

Ama şu soru aklıma takıldı;
Tamirçi değilsin ama Tamirçi çırağı olarak başlamışsın, 5 yılda Tamirçi'likten elektronikçi'liğe nasıl geldin?

E Çevrimdışı

elektrotek09

pasific
Aktif Üye
21 Ağu 2019
123
23
zihniyet kafa yapısı okuyacaksın geliştireceksin kendini herkes elektronikçi olamaz bu iş hobi değil

zihniyet kafa yapısı okuyacaksın geliştireceksin kendini herkes elektronikçi olamaz bu iş hobi değil
sende oku 35 yılı ye ondan sonra konuş ben elektronikçiyim diyebilirsin daha kavramın ne olduğunu bilmiyorsun tamirçi farklı elektronikçi farklı bunu kabül edin bir defa ondan sonra cevap verirsin. not yaşım 48 5 yıl nereden okudun bilmiyorum 35 yıl haksızlık yapmayın lütfen tanımadığın bir kişiylede bu şekilde konuşamazsınız sen sordun bende cevapladım bakın ben hiçbir foruma kayıtlı değilim burasıda çok önemli değil benim için

Ustaların kendi aralarında konusabilecekleri
ayri bir bolum oluşturulacaktir.

Bazi arkadaslarimiz gercekten becerekli ve eli yatkin.
Nasil yapilir , Tamir edilirle ilgili Forumlar oluşturulup
bu arkadaslarimizinda forum içeriğinde istifade etmesinin onunu acik tutmaliyiz

ustalarin bu hususta desteklerini bekliyorum.
Ayrı bir bölüm gerçek anlamda çok iyi olur gerçek anlamda ustalar paylaşımlarını teknik konularda bilgi alış verişi yapabilir paylaşırda destek verilir tabiki samimiyet dürst art niyet olmadan yanlış anlamayın hiç kimse mecbur değilverir vermez beceri filan değil alakası yok art niyet olmayacak zorlamı bilgi vericez bende sorun yok isterseniz beni çıkartın çokta önemli değil iyi günler..

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Ayrı bir bölüm gerçek anlamda çok iyi olur gerçek anlamda ustalar paylaşımlarını teknik konularda bilgi alış verişi yapabilir paylaşırda destek verilir tabiki samimiyet dürst art niyet olmadan yanlış anlamayın hiç kimse mecbur değilverir vermez beceri filan değil alakası yok art niyet olmayacak zorlamı bilgi vericez bende sorun yok isterseniz beni çıkartın çokta önemli değil iyi günler..

Sanırım sinir ile yazıyorsunuz o nedenle yazdıklarınızı ben çok net anlayamıyorum açıkçası. Öncelikle darılmazsanız bir düzeltme yapmak isterim, tamirçi değil tamirci dir o kelimenin yazılışı. Tamir eden kişi anlamında kullanılır.

Şimdi burada hep aynı görüşten insanlar olsun, herkes birbirine poh poh lasın, hiç kimse hiç kimseye itiraz etmesin veya biz ne dersek o olsun, herkes de buna uygun yazsın gibi bir düşüncemiz hiç olmadı. O nedenle sizi yazdıklarınızdan ötürü neden aramızdan ayıralım onu anlayamadım. :alala

Bunun dışında ben, görüş olarak çürük elmaların ayıklanması gerektiği düşüncesinde olanlardanım. 3 ay bir ustanın yanında çalışıp, sonra gidip internetten 400-500tl ye satfinder alıp önce uyducu, sonra da dolaylı yollardan tamirci olanları ben kabullenmiyorum, kabul etmek de istemiyorum. Ancak elbette ki bu benim görüşüm. siz bunu kabul etmek zorundamısınız? asla değilsiniz. Ancak benim fikrim yine değişmeyecektir.

Forumda yayınladığım en son konu örneğinde olduğu gibi önüme gelen, Yetkili servis art niyetli veya tamirci art niyetli ne var ise ben yıllardır deşifre ederim, ömrüm olduğu sürece de deşifre etmeye devam edeceğim zira bu kesinlikle tam anlamıyla bir haksız kazançtır.

Sırf YETKİ aldı diye, 40m2 dükkanda, en ilkel koşullar altında hizmet veren bir işletmenin ''Ama bu televizyon çok kaliteli, biz X markasıyız'' diyerek insanlardan 2-3 katı fazla ve haksız para almasını ben hiç bir şekilde kabul etmiyorum ve etmeyeceğim.

Buna benzer fikir ayrılıklarımız olduğu ve olacağı gibi, forum düzeni ile ilgili de elbette fikir ayrılıklarımız olacaktır. Ancak bunun çözümü hiç bir zaman, bizimle aynı görüşten olmayanları ÖTEKİLEŞTİRMEK ve bizden ayırmak, kötü gözle bakmak olmayacaktır ve hiç bir şekilde forumda buna da müsaade etmeyiz.

Ancak takdir edersiniz ki dayatmalara da müsaade edemeyiz.

Yüksek çoğunluk tamirciler için ayrı bölüm açılsın ben orada yazarım diyor ise elbette ki açılır o bölüm ve tamirci kardeşlerimiz orada paylaşımda bulunabilir. Ancak bilinsin ki ben her zaman için halka açık mecralarda yazmaya devam edeceğim.

Saygı ile :ok

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
Değerli Ustam, İşte size, neden bu mücadelelere girmek zorunda kaldığımızın en basit örneklerinden birisi.
Bu nasıl bir hırs, bu nasıl bir ego ki, Tüketiciyi kazıklamayı başaramayınca ahlak dışı yollara dahi başvurma gereği duyuluyor.

650 TL maalesef çok uçuk bir fiyat videoda da bahsettiğiniz gibi denetlenmeyen başı boş bir firma hizmet sonrası firma tarafından da memnuniyet anketi yapılmalı yapan firmalar da var. Benim çalıştığım firma denetim ve anket yaptığı için işçiliği 200 TL bile alamıyoruz.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
E elektrotek09

Öncelikle, forum kurallarını özümseyin ve tatbik edin lütfen... Alıntı yapmayı, cevap vermeyi bu kurallar çerçevesinde tatbik edin ve profil bilgilerinizi doğru olarak düzenleyin lütfen... Zira, 18 yaşında diyor profiliniz, ben element uydurmadım yani...

* * *

Güzel Türkçemizde;

Elektronikçi değil elektronikci
Tamirçi değil tamirci diyor...

* * *

Kişiliğinize, mesleğinize herhangi bir kastım veya art niyetim olmadı, olamaz da haddim değil, cevap verirken oralardan dem vurmayın lütfen, ben cevap verince, muhabbet hoş olmuyor. Teşekkürler, saygılar.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Firmaların baskısı, etik dışı yaklaşımlar vs gibi nedenlerle içimizde elbette kendilerini gizleyerek burada paylaşımda bulunan bir çok değerli ustamız var. Artık bazı konularda gözümü karartmış olmam nedeniyle bağlı bulunduğum markaya dair dahi negatif söylemlerimden çekinmiyorum ve hatta, videolarımı izleyip markanın müşteri hizmetlerini arayarak soru sorup sonra da ''Onlar bizi karalamak için video çekiyorlar'' cevabı alanlar var bildiğim kadarıyla, halbuki markanın içindeyim zaten :kiskis

Ne markalara, ne de şahıslara yaranmak gibi bir derdim yok çok şükür, doğru neyse o, yanlış neyse o :ok

Yıllarca severek çalıştığım VESTEL Yetkili servis dünyasında da VESTEL i en çok takdir ettiğim konulardan birisi tüketici avukatı gibi davranması olmakla birlikte, Tüketici memnuniyeti odaklı bakış açılarında servisleri TAMAMEN görmezden gelmeleri de kendilerinin en büyük ayıbı ve kaybı oldu dolayısı ile.

Yani elbette ki markaların denetleyici olmasını istiyorum VESTEL örneğinde olduğu gibi lakin servisin de hakkını vermesi gerekir o ayrı konu.

Bu gün led bar değiştirme riskini üstlenen her işletmenin hakkıdır 200tl işçilik. Sizin temsil ettiğiniz marka da dahil :ok

(Bu risk/bedel ilişkisi, panel ebatına göre değişir)

E Çevrimdışı

elektrotek09

pasific
Aktif Üye
21 Ağu 2019
123
23
Merhabalar tekrar görüyorumki farklı yaorumlar var anlaşılamamak gerçekten zor demem oki sonuç sıfır biz hala daha o bunu söyledi bu bunu yaptı gibi ifadelere gelinçe tamirci elektronik ibareleri bende çok ta önemli değil esas önemli olan yaptığın işin anlamı televizyon ibaresi nedir elektronik nedir bende önemli olan bu adem beyin demesi yorumu kendine göre doğrudur haklıdır dürst yapan yok çünkü işini herkes çıkar üçkağıtta kısa kendimden bahsedeyim birçok firmada bulundum üst düzey marka servisliği yaptım reklama girmesin affınıza sığınıyorum argelerdede bulundum şükür allaha bu alanda meziyettir bilgili olabilmek çok çalişıp okuyarak bu meslekte ben gerçek anlamda elektronikciyim diyebilmem için mühendis ne yapar 4 yıl üniversite okur düz liseden giden çok elektronik kısmına derin konular bazı üniversiteler elektronik bölümüne misafir olarak katıldım çok kitap aldım şimdi nasıl anlatayım siz değerli arkadaşlara bende art niyet yok türkiyede yaşıyorsam türk vatandaşıysam üikemide seviyorsam bildiklerimi paylaşmak tabiki isterim herhalde yanlış anlaşıldı anlatmak istediklerim bende bir proplem varsa özür diliyorum konular ayrılınca kilit vurulsun demedim yapmak isteyen becerisi olan bilgili olan sorumlusu biz olmamak şartı ile yardımcı oluruz öte yandan vestel firması ile bir dönem fikir alış verişim olmuştu phılıpıs yanılmıyorsam 2*3 şase yaptırmıştık çok değerli sizlerden iyi olmasın mühendis teknisyen tekniker arkadaşlarım var çalışan şu anda bile vestelde bu işler bilgili paylaşmasını bilen ileri toplum halinde gelişmelidir bu defa ne olur biliyormusunuz hileyle haksız kazanç yapanlar ortadan azalır kaybolur gider bu forunu niye seçtim siz düşünün arkadan gelen yok birkaç çocuk denedim bu işi öğreteyim dedim ileride belki allah razı olsun derler diye oda boş çıktı yeni nesil cep telefonlarından fırsat bulurlarsa oda mümkün gözükmüyor didişmeyi bırakalım isterseniz zekamızla bilgimizle birşeyler paylaşalım kendimizi eksiklerimiz varsa dahada geliştirelim saygılarımla hepinize iyi günler dilerim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt