Önemli Sağlık Bilgileri

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Evet Arkadaşlar Bu forum ailesinde Sanırım Benden Başka Sağlıkçı çalışan yok varsada hiçbir bilgilendirme göremedim neyse Lafı Fazla Uzatmadan Konuya Gireyim
Allah hepimize Bir can Vermiş Emanet olarak ama maalesef insan oğlu Nankör olduğu için Elimizde Olan canın kıymetini bilmiyoruz Hep kendimize zarar veriyoruz Bunları Sıralıyacak Olursak:

1.İçki
2.Sigara
3.Uyuşturucu Madde
4.Spor yapmama
5.Sık Sık ilaç Alma
6.Sağlıksız beslenme
7.Doktor onaysız veya X nedenle ilaç kullanma

Bu ve buna benzer yüzünden Sağlığımız maalesef hep tehdit altında kalmaktadır çağımızın en büyük hastalığından biride Maalesef Obezite

Mesela Sabahları aç karna kahve neskafe yerine neden güzel bir kahvaltı yapmıyorsunuz?

Susadığınızda Neden Kola,Pepsi,Meyve Suyu içiyorsunuz?

Acıktığımızda Marketlerde Satılan Kek,Bisküvi,gofret Tarzı şeylere yöneliyorsunuz?

Bunları hiç kendinize Sordunuzmu? Yoook Çünkü Hayat Bahanelerden Yalanlardan İbaret

Zamanım Yok.

Çalışıyorum.

Boşveeeerrr Kim uğraşacak Tarzı Klişe Kelimeleri söylüyoruz kendimizce yada büyüklerimiz yada çevremiz bizi uyardığı zaman bu tarz söylemler ortaya çıkıyor.

Ama kronik bir hastalığa yakalandığımız Zaman O zaman SIKLIKLA DUYULAN KELİME (KEŞKE) Kelimesi Ortaya çıkıyor Gelin Bu Keşke kelimesini Demeden Önlemimizi Alalım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Özellikle Öğrenci kardeşlerimiz ders esnasında veya herhangi bir ortamda vazgeçilmez olan şey maalesef Sigara+Neskafe keyfi Neskafenin Zararlarını Biliyormusunuz Yoookk

KATİL NESKAFE:

1)Yakılmış kakao.

2)Yakılmış fındık kabuğu.
Öğütülerek kahve görüntüsü ve tadı verilmiş, koklandığında yanığı hemen fark edilir.
İnsan vücudundaki görevi hormon değişikliği yapmaktır.

3) Süt tozu.
Süt tozu bildiğimiz sütün kimyasal maddelerle yakılarak süt özünün dibe çökmesidir.

4)Melamine katılır.
Melamine katılmasa olmaz. Melamine petrol maddesidir. Süt tozundaki proteini açığa çıkartır, melamine bildiğimiz tabaklarda kullanılan petrol maddesidir.
Süt tozunda mutlaka kullanılır. Süt renk olarak beyazdır. Fakat kimyasal maddeler kullanılarak sütü yakıp özütünü ortaya çıkartırlar.
Sonra o yakılan özütü beyaza döndürmek için melamine ve erkaster kullanılır tam beyaza döndüremeseler de kemik rengini anımsatan sarımsı bir renk aldırılır.
Bu üçlü bileşim İnsan vücuduna girdiğinde karaciğerin baş belası haline gelir.

* Karaciğere yağ toplatır, Karaciğer yağlanması oluşturur.
Sonra vücut yağlanır damarlara kadar yağ tutar.
Bu süt tozu hazır mamalarda, hazır çorbalarda, bebe bisküvilerinde ve marketten aldığınız her yoğurtta vardır.

* 3'ü bir aradaki tatlandırıcı kavrulmuş kakao ve nescafede bulunan fındık kabuğu unu ile birleşince KANSERİN adı başlar.
Bazı ünlü firmaların batmasına kapanmasına ilaç firmaları asla müsaade etmezler.
Yıllık milyonlarca dolarlar aktarılır o gıda firmalarına.

KAZ GELECEK YERDEN TAVUK ESİRGENMEZ ÇÜNKÜ,
unutmayın alışkanlık yapan her gıda zehirdir.
Bu gıda alışkanlık yapsın diye üretilmiştir.

DİKKAT EDELİM:
Bir günde iki paket sigara içmek ile 3 fincan cafe içmek aynıdır.
Tek fark biri dumanlı zehir diğeri melaminli zehir.
İkiside aynı yere götürür kansere...

KATİL SİGARA:

Solunum sistemi hastalıklarına sebep olur. (zatürre, bronşit, astım gibi)

• KOAH (kronik obstrüktif akciğer hastalığı) nedeni sigaranın zararlarıdır.

• Kanser türlerinden en çok rastlanan akciğer kanserinin nedeni sigara kullanımıdır.

• Kalp ve damar hastalıklarına neden olur.

• Damar tıkanıklığı sigaranın verdiği zararlar arasında en büyük yeri alır.

• Cilt kanseri, dudak kanseri, gırtlak kanseri gibi birçok kanser hastalığına neden olur.

• Dişte sararmalar, diş eti hastalıkları, diş çürükleri, diş kaybı ve ağız kokusuna neden olur.

• Cansız, soluk ve pürüzlü bir cilt görünümüne neden olur.

• Tırnaklarda güçsüzlük ve sararmalara neden olur.

• Kötü koku oluşumuna neden olur, bu yüzden yakın çevre tarafından hoş karşılanmayabilir.

• İştahı azaltıcı olduğu için sigara içen bireylerin vücut ağırlıkları azdır.

• Damar tıkanıklığı erken dönemde tespit edilip tedavi edilmediğinde uzuvların kesilmesi gerekebilir.

• Beyin hücrelerinin ölümüne neden olduğu için unutkanlığa ve zamanla demans ya da alzheimer gibi hafıza problemlerine neden olur.

•Kadınlarda Menopozun erken başlamasına neden olur.

• Kısırlığa neden olur.

• Göz hastalıklarına ve hatta körlüğe bile sebep olur.

•Erkeklerde Prostat Problemine Neden olur.

•Erkeklerde Cinsel isteksizlik Erken Boşalmaya Neden olur.

Sağlıksız beslenme KATİL ABUR CUBURLAR.

• Büyüme, gelişme ve vücudun çalışmasında aksaklıklar olur.
• Bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olur. Bu da hastalıkların kolay ve hızlı oluşmasına neden olur Hastanelik olma hatta ölüme kadar götürür....!
• Hastalıkların ağır seyretmesine ve tedavinin uzun sürmesine neden olur.
• Fiziksel gücün ve verimliliğin düşmesine neden olur
• Zihinsel geriliğe neden olur.
• Şişmanlığın (obezitenin) oluşmasına neden olur.
• pürüzlü parlak olmayan cilt ve saç, şişkin karın, yorgunluk, iştahsızlık, isteksizlik, sık sık baş ağrısı, bel ve omuzlarda eğilme durumları görünür.

Sıkıntılarım var depresyondayım off salla gitsin Vücudun diğer katili İÇKİ Yani ALKOL

Alkol kalpte ritim bozukluğuna, damar kireçlenmesine ve kalp yetersizliğine sebep olur.

Alkol kullanımı erkek ve kadında üreme sisteminde bozukluklara yol açar, anne karnındaki bebekte fetal alkol sendromuna sebep olarak bebeğin beyin ve kalp gelişimine zarar verir.

Alkol damarlarda genişleyemeye ve cilde daha fazla kan gelmesine bağlı kalıcı kızarıklığa ve şişkinliklere yol açar.

Alkol beyinden göze giden görme sinirlerini tesiri altına alır, göz bebeğinde sararma, uyuşmaya sebep olur, görme bozuklukları ile körelmeye kadar varır.

Trafikte Ceza yemenizi Sağlar.

Katil Olmaya kadar gider.Çünkü alkol almış bir insan hiçbir şekilde normal davranmaz o an patlamaya hazır bomba gibidir.

Doktor onaysız veya X nedenle ilaç kullanma

Maalesef Yurdum insanında Üşengeçlik Diz boyu Doktor ne bilir salla gitsin ben şimdi şunu içerim geçer ben bunu içerim geçer Ulan boşver ya eskiden doktormu vardı Ninem şunu yapardı Dedem şunu bunu karıştırır içerdi eczaneden bana şu ilacı getir şu ilacı getir içeyim bişey olmaz gibi söylemler olduğu zaman Maalesef ülkede Akılsız ve boşuna ilaç Kullanımı Yapılmaktadır Buda hem ülke Ekonomisine Zarar vermekle birlikte Başka insanlarında O An O ilaca İhtiyacı oluyor Ve ilaç yoka girmişse yada eczanede Yoksa İlaç haklarıda Yenmektedir Doktor onaysız Hiçbir İlacı Kullanmıyalım Kullandırtmayalım Hele Bazı İlaçlar Varki Ölüme 2-3 Dakikada Götürebilmekte Bazıları ise Vücutta kalıcı Hasar Vermektedir.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu Yukarda Yazdıklarımın Çoğu kendi Bilgilerimdir bazıları ise Google Amcadan Alıntı olarak Eklediğim Bilgilerdir Sağlıkçı olarak İnsanlara Yardımcı olmak Bilinçlendirmek Yardım etmek Hoşuma Gidiyor Tıpkı Siz A Adem Helvacı teraspy teraspy Sota Sota F fikoloji Umut Barış Umut Barış TEKNOwest TEKNOWEST Domestos Domestos İnsani olarakta Herkeze Ücretsiz Bir şekilde Ne Konuda olursa olsun Yardımcı olmayı Çok Seviyorum.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt