One For All Öğrenebilen Kumanda İncelemesi

O Çevrimdışı

ozaniskender

Aktif Üye
20 Eki 2020
62
29
Selamlar,

Öncelikle konu yanlış yerde ise taşıyabilirseniz sevinirim. Aksesuar bölümü göremeyince inceleme olacağı için buraya açtım. Evdeki kumanda bolluğu ve Regal televizyonumun Hdmi Cec özelliğini düzgün çalıştıramaması sonrası kumanda arayışına giriştim. İyi ki de girişmişim, uzun araştırmalarım sonucu türkçe bir inceleme kaynak bulamadım ama yabancı kaynaklarda bir ürün buldum ve ülkemizde satışta olan modellerinden birini edindim.

Ürün: One For All Urc-7140

Firmanın web sitesine girdiğinizde envai çeşit kumanda ile karşılaşıyorsunuz. TV markasına özel kumandalardan wifi çözümlere, sunum kumandalarından evrensel kumandanlara kadar bir çok ürün var ve bu işte profesyonel oldukları belli.

Benim satın aldığım model 4 in 1 olarak geçiyor yani 4 farklı cihazı tanıtarak kullanmak mümkün. ( 2 in 1 ve 1-1 modellerinin satışı da mevcut gördüğüm kadarıyla.) Kumanda evimdeki standart regal kumandaya göre biraz daha ağır ve 4 adet aaa pil ile çalışıyor. Hissiyatı ve tuşları premium ürün havasında, piyasada 30-40 liraya benzer işi yapan modeller gördüm ama 20 yıllık uydu kumandası gibi görünümleri vardı.

61yFPRWA78L._AC_SY879_.jpg

Dediğim gibi kumandanın 4 modu var ve 4 ayrı kumandayı tanımlamak mümkün. Bunun için ya tv, uydu vs cihazının neyse onun kodunu giriyorsunuz ve otomatik tanıtıyorsunuz ya da öğrenme methodu ile tek tek tuşları öğretiyorsunuz. ( tek tek olayı göz korkutmasın 3 kumanda için 10 dakikamı falan aldı. :)

b669e3fc-452a-4dbb-ae27-efcf49a9c3cf.jpg

Ben şahsen 4 modun sadece 1 tanesini kullanarak 3 kumanda tanımladım. Uydu kullanmıyorum, mi box kumandası BT olduğu için o zaten eleniyor. Geriye TV, Soundbar ve odamın ışığı :) kaldı. One for all kumandanın sadece TV modunu kullanarak ihtiyacım olan tuşları farklı kumandalardan tek tek öğrettim. Böylece one for all üzerindeki mode geçiş tuşuna basmadan üzerindeki tuşlarda 3 kumandanın işini yapabiliyorum.

Bir diğer güzel özelliği macro öğretmek mümkün olması. Mesela mavi tuşa, önce oda ışığını kapat, sonra sounbarı kapat sonra tv'yi kapat şeklide macro yüklediğimde tek tuşla hepsini kapatıyor. Buna benzer 3 cihazlı kombinasyonlar tanımlamak mümkün.

Umarım konu ihtiyacı olan arkadaşların karşısına çıkar ve faydalanabilirler. Ürün hakkında sorularınız olur ise elimden geldiğince cevaplarım.

Not: Kumandayı aldığım satıcıyı reklam olmaması adına yazmadım. Bilindik online alışveriş sitelerine "one for all" yazıp aratırsanız ürünler çıkıyor zaten.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt