OEM kod taşıma

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
arama kısmına winver yaz.
Yok ben bunu kullanamam :) ,açılışını bekledim daire döndü durdu döndü durdu, tam kapatacaktım açıldı ,bana göre değil bu win,ha bire sağdan soldan uyarılar çıkıyor ,birşeyi güncellemek istermisiniz dedi, hayır dedim,yoksa saatlerce yapacak :haha1 ama ekrandan foto almayı başardım, bu arada toshiba değilmiş,fotoda görünüyor HP miş :kiskis

bandicam-2023-12-04-22-10-08-214.png

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
arama kısmına winver yaz.
Yok ben bunu kullanamam :) ,açılışını bekledim daire döndü durdu döndü durdu, tam kapatacaktım açıldı ,bana göre değil bu win,ha bire sağdan soldan uyarılar çıkıyor ,birşeyi güncellemek istermisiniz dedi, hayır dedim,yoksa saatlerce yapacak :haha1 ama ekrandan foto almayı başardım, bu arada toshiba değilmiş,fotoda görünüyor HP miş :kiskis

bandicam-2023-12-04-22-10-08-214.png

Bu arada hdd de 1tb miş iyi mi :haha1 ,ben diyorum hep "yaşlandım artık" diye de inanmıyordunuz :kiskis

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
O dönüp durmasının nedeni garibim kendini yeni donanıma göre düzenlemeye çalışıyor. Şaka bir yana Windows 10 bu konuda başarılı diyebiliriz. XP zamanında HDD'yi başka makineye taktın mı sittin sene boot edemezdi. Ama şaka bir yana XP'nin yeri bir başkadır benim için.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,682
O dönüp durmasının nedeni garibim kendini yeni donanıma göre düzenlemeye çalışıyor. Şaka bir yana Windows 10 bu konuda başarılı diyebiliriz. XP zamanında HDD'yi başka makineye taktın mı sittin sene boot edemezdi. Ama şaka bir yana XP'nin yeri bir başkadır benim için.
Sanal makina hala XP kullanmaya devam ediyorum.

Emmi,
%temp% klasörünü boşalt

C sürücüsü üzerine sağ klik özelikleri disk temizle klik çıkan bütün seçenekleri seç temizle (indirilenler klasörünü pas geç)

C sürücüsü üzerine sağ klik sekmelerden disk birleştirme seç tamamlanması uzun sürer
bitince birkaç defa yeniden başlat.

CMD aç msconfig yaz sekmelerde OS başlarken beraber açılan programları görürsün işine yaramayanı kapat.

sincerelym Çevrimdışı

sincerelym 

Aktif Üye
10 Haz 2018
184
Ben önce eski bilgisayarda olan OEM kodu CMD üzerinden bulup kaydettim. Sonra CMD kodları ile sildim. Şimdi yeni bilgisayarda bunu Windows 10 olarak kurdum. Eskisinde de Windows 10 kurulu idi. Windows 10 OEM DM olarak etkinleştirildi. Şu an Windows 11'e yükseltiyorum. Sonucu paylaşırım. Acaba önceki bilgisayardan CMD kodları ile sildiniz mi?

Arkadaşlar şu an itibariyle Windows 10dan 11'e de yükselttim ve oldu.
yok, ben silmedim, laptopu yedi çocuklar :) lisans anahtarını öğrenmiştim daha önceden, sonradan topladığım masaüstü bilgisayarı etkinleştiremedim. dediğim gibi yeni anahtar aldım, sonra bi laptop daha aldım free dos ona da anahtar aldım kullanıyorum 3 yıl oldu ona da. naçizane fikrim uğraşmanıza gerek yok alın anahtarı kullanın bence.

Arf19 Çevrimdışı

Arf19

Aktif Üye
20 Ara 2018
97
44
yok, ben silmedim, laptopu yedi çocuklar :) lisans anahtarını öğrenmiştim daha önceden, sonradan topladığım masaüstü bilgisayarı etkinleştiremedim. dediğim gibi yeni anahtar aldım, sonra bi laptop daha aldım free dos ona da anahtar aldım kullanıyorum 3 yıl oldu ona da. naçizane fikrim uğraşmanıza gerek yok alın anahtarı kullanın bence.
Çok da uğraştırmadı aslında. Benimkisi denemeydi başarılı oldu. Şunu da farkettim; yeni bilgisayarda aynı keyi silmek istesem de silinmiyor. Pek bilgim yok ama şu sonuca vardım keyi kalıcı olarak silmek mümkünse başka bilgisayarda kullanmak da mümkün oluyor. YouTube da silinemeyen keyi kalıcı olarak silen bir video gördüm ama biosun komutlarıyla oynuyor ki hem virüs taşıma ihtimali var verdiği programın hem de anakartla kalıcı olarak vedalaşma ihtimali var. Kolay yoldan yapılabiliyorsa benim yaptığım gibi isteyen sorumluluk kendisine ait olmak üzere deneyebilir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Sanal makina hala XP kullanmaya devam ediyorum.

Emmi,
%temp% klasörünü boşalt

C sürücüsü üzerine sağ klik özelikleri disk temizle klik çıkan bütün seçenekleri seç temizle (indirilenler klasörünü pas geç)

C sürücüsü üzerine sağ klik sekmelerden disk birleştirme seç tamamlanması uzun sürer
bitince birkaç defa yeniden başlat.

CMD aç msconfig yaz sekmelerde OS başlarken beraber açılan programları görürsün işine yaramayanı kapat.
Ahmet win ile uğraşamam,ben alışmışım linuxsun pat diye açılmasına-kapanmasına ama wini bekledim hem açarken hem kapatırken :) hatta kapatırken "beni kapatmayın, birşeyler yapıyorum" diye de uyardı sağolsun ama bekleyemedim ,düğmeye uzun bastım "clık" diye kapandı :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Yok bana göre değil win :) ,uydulara yazılım atmak için oğlum xp kurmuştu sanal makineye(virtualbox) ,bana "bunun yedeğini kopyala bir yerlere çabuk virüs kapar "demişti,haklı çıktı ,iyi ki kopyalamışım ,ha bire virüsleniyor :)

Geri
Üst Alt